mama celor 8 bebelusi

mama celor 8 bebelusi | Autor: aniela23

Link direct la acest mesaj

Daca s-a deschis alt subiect pe aceiasi tema imi cer scuze ca nu l-am vazut si rog moderatorii sa il inchida pe acesta. Daca nu - haideti sa ne minunam :unde or fi incaput toti 8!!?Sub nici o forma nu o sa poata biata mama sa aiba grija de toti fara cel putin 2-3 dadace.

http://www.libertatea.ro/stire/a-nascut-opt-copii-in-cinci-minute-228049.html

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

Uauuu!!!Am vazut si eu stirea!Cu siguranta statul o sa o ajute foarte mult.Nu ca la noi.Si alte firme,care isi vor face publicitate.Nu cred ca vor duce lipsa de ceva.
Unde au incaput,nu stiu...Dar au incaput.Sper sa sunpravietuiasca toti.Ar fi o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pe mine ma mira cum de o inimioara... un copil.. nu poate fi vazut la ecografie ... si asta in America..
si intr-adevar ... unde or fi i ntrat?! si cum o fii reusit sa-si pastreze mintile sub control cand a fost anuntata ca va avea 7....

cum s-o fii pregatit pentr unastere? ioi!
in 5 minute sa-i nasca pe toti?

totul e uimitor!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Daca as face eu 8 copii as da 2 cumnatei mele pentru ca nu poate sa ramana insarcinata de ani de zile. 2 mamei mele, 2 soacrei si eu as ramane cu 2, cred ca m-as descurca cu 2...sau poate mi-as lua o bona sa ma ajute

Sa-i traiasca toti cei 8 copii si sa aiba maaaaare rabdare

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Dar oare cum le-o da de mancare? Mai ales ca am inteles ca vrea sa-i alapteze. Cred ca numa asta o sa faca nonstop, nu o sa mai aiba timp de nimic altceva. Si mie teoretic mi-ar placea cat mai multi, chiar si opt...da' nici nu imi pot imagina cat de greu ar fi sa am grija de toti

My baby...to come
www.lingua-translations.com" target="_blank">and my job
Arbeite klug, nicht hart!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Imposibil sa-i alapteze pe toti 8. Am citit ca pana si mamelor de tripleti le este aproape imposibil sa alpteze, nu produce organismul atat de mult lapte, mai ales dupa prima luan cand nevoiele lor cresc.

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Sa-i ajute Dumnezeu sa nu-si piarda mintile si sa aiba copii cuminti...ca altfel nu stiu cum rezista cu 8....eu ma lupt cu una de un an si 4 luni si sunt varza la sfarsitul zilei.....

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Minunat eveniment pentru specia umana,jos palaria pentru doctorii care au asistat-o in sarcina,cred ca si pentru ei a fost o necunoscuta.

Apropos de educatie: in familia sotului meu ,exista cuadrupleti,3 baieti si o fata,azi au 26 de ani,au facut toti studii superioare ,sunt casatoriti si nu seamana deloc intre ei.

Cu ani in urma ,la FIV se faceau experimente ,astfel a reusit persoana in cauza sa aduca pe lume 4 copii.

Oare mama care a nascut octopleti a ramas insarcinat natural?
daca da,sotul ei e bun de prasila

Sophia 2ani 06.09.06
+31
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

fetelor, am inteles ca mama a facut IVF, de aceea a avut 8 bebei, pt ca nu este posibil pt special umana sa dea nastere la atatia copii dintr-odata in mod natural. De nascut s-au nascut prin cezariana, va dati seama ca ar fi fost imposibil sa se alinieze toti la iesit pe ''jos''. Cica nu s-ar fi vazut al 8-lea bebe din cauza ca fiind toti imgramaditi intr-o burtica aratau ca un bol cu spaghete, numai maini si picioare incolacite pe acolo.N-ar trebui sa rad dar mi se pare tare amuzant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniela23 spune:

Tasia , zici tu ca ai da cate 2 pe la toate neamurile dar eu sunt convinsa ca ,iubindu-i pe toti la fel de mult, ti-ar fi imposibil sa decizi pe care sa ii dai si pe care sa ii pastrezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Oare mama care a nascut octopleti a ramas insarcinat natural?
daca da,sotul ei e bun de prasila



wow!! 8(o p t) spermatozoizi vioi!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput