mama celor 8 bebelusi

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

da, denizel, urias de multi....8 !!!

sper ca toti copiii sa fie sanatosi si sa recupereze timpul pe care nu au putut sa il petreaca in burtica.
nu pot totusi sa nu ma gindesc ca...se cam sare calul cu stiinta asta. mi se par cazuri...exagerat de exagerate, si nu stiu in folosul cui este sa ajungi sa ai 8 copii deodata. ma uitam la serialul acela, jon and kate plus 8, care au avut intii doua gemene si apoi sextupleti, si oricit s-ar stradui parintii aia, oricit de buna treaba ar face ( si fac, sint sigura), copiii aia nu beneficiaza de aceeasi doza de atentie si de "quality time" cu parintii lor, ca o familie mai obisnuita, cu 2-3 copii...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neamtu_c74 spune:

Minunat, dar greul abia acum vine.
sa auzim de bine despre ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

da, denizel, urias de multi....8 !!!

sper ca toti copiii sa fie sanatosi si sa recupereze timpul pe care nu au putut sa il petreaca in burtica.
nu pot totusi sa nu ma gindesc ca...se cam sare calul cu stiinta asta. mi se par cazuri...exagerat de exagerate, si nu stiu in folosul cui este sa ajungi sa ai 8 copii deodata. ma uitam la serialul acela, jon and kate plus 8, care au avut intii doua gemene si apoi sextupleti, si oricit s-ar stradui parintii aia, oricit de buna treaba ar face ( si fac, sint sigura), copiii aia nu beneficiaza de aceeasi doza de atentie si de "quality time" cu parintii lor, ca o familie mai obisnuita, cu 2-3 copii...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/


Dar daca i-ar fi facut pe rand, ar fi fost vreo diferenta?
Ma gandesc la familiile alea cu mai mult de 3 copii (facuti pe rand) - oare au parte de 'quality time'?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Wow, io una as innebuni . Numai idea ca intr-o zi stem 2, apoi ... peste fro 9 luni 10 ... cred ca va fi foarte, foarte al naibi de greu pt toata familia
Le dorim multa sanatate, ca in rest le vor rezolva cumva



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

hm, poate ca ar fi fost ceva diferente. oricum, cred ca daca nu ar fi facut opt deodata, nu i-ar fi facut nici pe rind

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Inseminarea a fost artificiala si daca am auzit eu bine ca eram in treburinu se vor mai insemina mai mult de patru embrioni de acum tocmai pentru a se evita asemnea situatzii!Copiii stiu ca erau in afara pericolului,deci sanse mari sa supravietzuiasca totzi opt!

Bineintzeles ca nu va alapta si ma bucur pentru ea ca nu e pe forumul asta!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniela23

Tasia , zici tu ca ai da cate 2 pe la toate neamurile dar eu sunt convinsa ca ,iubindu-i pe toti la fel de mult, ti-ar fi imposibil sa decizi pe care sa ii dai si pe care sa ii pastrezi


pai i-as da sa ma ajute, nu i-as da definitiv eventual as pastra acasa doi prin rotarie Nu stiu ce as face, probabil. m-as imbata si dupa aceea as vedea ce a de facut...e greu...sunt 8 suflete nu sunt 8 pisici

Anastasia, mamica de Mario-Fabian (25.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

8 copii sunt multi, enorm de multi, dar ce parere aveti de unele familii care fac 15-20 de copii (am avut parte sa aud sau sa vad asemenea familii, in Romania, copii facuti natural si pe rand. Femeile stau acasa si se ocupa cu facutul de copii, unele familii chiar concureaza la nr de copii pe care reusesc sa-i faca, doar barbatii lucreaza dar fara ajutor din partea comunitatii din care provin nu ar face fata financiar in nici un caz). Iar de quality time cu copiii nu se pune problema, parintii nu au cum sa se ocupe de atatia copii.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns girafa spune:

sa fie sanatosi cu totii ca asta e cel mai important

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

poate quality time sa insemne sa-i tina minte pe toti, zau.....

acum sincer,,,nu invidiez deloc familia respectiva desi imi plac copiii..dar 8 deodata????? ce procedura de stimulare si inseminare s-o fi aplicat??????

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput