motivarea studentilor?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Fiecare companie premiaza pe cine doreste. Poate sa dea premiu pentru cel mai obez, sau cel mai lenes, sau cel mai orice.

Probabil studentii slabi fac parte din targetul Blue Air, ce treaba au ceilalti? Concursul e doar pentru studenti, si aia slabi (ca aia buni ajung sa aiba joburi bune, salarii bune si nu zboara cu blue air )


sunt si concursuri gen care mananca cat mai multi hamburger intr-un interval de timp si nu se mai oripileaza nimeni, toata lumea aplauda de zor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Foarte adevarat.
Insa intr-o tara fara nici o universitate in primele 500, concursul spune ceva despre buna masura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

E pe bune faza. Si eu m-am cam socat la prima vedere :-)).
Dar, asa cum ziceau si fetele, ei premiaza pe cine doresc si nu-s tocmai o companie de top...
Sesiunea e gata pe la jumatatea lui februarie, dar eu ma intreb cum fac niste studenti sa ia 5 pe linie? :-)) Ca daca scriu prea putin la examene, exista riscul sa pice, daca scriu prea mult, exista sansa sa ia nota mai mare.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beshter spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Cine ii poate invata cel mai bine pe studenti cum sa fie mediocri?
Nu o companie mediocra?



Am studenti de 9 si de 10. Am si studenti de 5. Experienta si bobarnacele primite de catre condescendenta mea m-au invatat ca pe primii nu-i impiedica nimic sa fie mediocri. Nici pe cei din a doua categorie sa depaseasca suficienta si mediocritatea altora.


Citat:

Insa intr-o tara fara nici o universitate in primele 500, concursul spune ceva despre buna masura.


Clasamentul Times Higher Education Supplement a plasat, in 2007, Universitatea Bucuresti intre primele 500. Detalii www.unibuc.ro/ro/index.pl" target="_blank">acilea.
One more thing: subtilitatea multa strica doar in caz de lipsa cronica de simtul umorului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Llaura spune:

Mihaela, vrei sa zici ca chimia la alma mater unibuc are RMN acuma?
Ce e aiurea in clasamentul ala stii si tu, nu-ti mai zic eu.
Nici faptul ca notele nu reflecta chiar nimic nu-i de lauda.
Edit: daca compania cu pricina ar fi zis dam premiu cui s-a straduit si mai mult de cinci n-a reusit, ar fi fost amuzant. Asa...e o trambitare a unei realitati pe care n-ar trebui s-o (mai) accepte nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelka

Clasamentul Times Higher Education Supplement a plasat, in 2007, Universitatea Bucuresti intre primele 500. Detalii www.unibuc.ro/ro/index.pl" target="_blank">acilea.



Eh taica, daca va cautau la Bibblioteca de Istorie si dadeau de domnul DrIng cred ca nici locul 5000 nu pupati.

Acum la subiect: poate compania in cauza nu cauta neaparat sa castige clienti. Cel mai probabil recruteaza piloti.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eeee , bine ca ati vb de facultati , ca am citit cu ocazia asta si eu pe wikipedia cateva ceva despre umft . Lucruri bune care nu au aparut fost facute cunoscute probabil :

http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Medicine_and_Pharmacy_%22Victor_Babes%22_Timisoara


Voi posta si despre alte universitati , dar momentan am o micuta toxiinfectie alimentara cu care trebuie sa negociez

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Acum la subiect: poate compania in cauza nu cauta neaparat sa castige clienti. Cel mai probabil recruteaza piloti.




==================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mihaelaka,
Chiar nu inteleg raspunsul tau. Nu este un subiect pe baza caruia sa facem apologia mediocritatii. Un student este un student si nu conteaza daca este de 10 sau 5. Conteaza ce va face el mai departe si cum va folosi putinele/multele informatii cu care ramane in cap.

Ceea ce am scris eu nu este decat o ironie la adresa unei companii care din punctul meu de vedere isi face antireclama. Chestie care m-a distrat si ma distreaza in continuare.

Mai mult de atat nu cred ca este un subiect care trebuie tratat la modul serios. Nicicum!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Din punctul lor de vedere este posibil ca aceasta campanie sa fie de succes: o sa vada cand isi vor numara studentii care zboara cu blue air (sau pilotii, sau in fine, ce scopuri si-au propus prin aceasta campanie).

Cand o firma isi face o campanie nu are drept scop principal ca acea campanie sa fie inteleasa de toata lumea. Singurii care trebuie sa inteleaga ceva sunt targetul lor tinta.

Mergi la inceput