stiri la tv

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Oana, sa stii ca cei de la Realitatea au cele mai mari salarii de pe piata Media - si nu ca la alte televiziuni unde salarii mari au doar "vedetele". Mie nu mi se pare ca nu-si permit jurnalisti buni ci pur si simplu nu au de unde sa-i ia, ce mare scoala i-a produs din 1990 incoace? E tristete mare in toatele televiziunile si ziarele, nu face Realitatea nota discordanta!


Eu cred ca de fapt nici nu vor jurnalisti mai buni de atit. Daca face unul audienta spunind ca seful colegiului medicilor "are inima de piatra", e nemaipomenit pentru ei, nu ar vrea sa schimbe nimic.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Oana, sa stii ca cei de la Realitatea au cele mai mari salarii de pe piata Media - si nu ca la alte televiziuni unde salarii mari au doar "vedetele". Mie nu mi se pare ca nu-si permit jurnalisti buni ci pur si simplu nu au de unde sa-i ia, ce mare scoala i-a produs din 1990 incoace? E tristete mare in toatele televiziunile si ziarele, nu face Realitatea nota discordanta!


Natasa, nu stiu pe ce baza faci tu aceste afirmatii...privind salariile...eu stiu insa ca am fosti colegi care au plecat din realitatea din cauza banilor si s-au dus pe salarii foarte mari la celelalte posturi fara sa fie vedete...
In ceea ce priveste "marea scoala" care a creat ziaristi...ce sa-ti spun din nou judeci subiectiv...aceeasi "mare scoala: care a creat si medici si economisti si avocati.... scoala din Romania...ma repet nu stiu in ce calitate judeci si faci aceste afirmatii, dar poate intr-adevar ai mai multa legatura cu fenomenul...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasa

Oana, sa stii ca cei de la Realitatea au cele mai mari salarii de pe piata Media - si nu ca la alte televiziuni unde salarii mari au doar "vedetele". Mie nu mi se pare ca nu-si permit jurnalisti buni ci pur si simplu nu au de unde sa-i ia, ce mare scoala i-a produs din 1990 incoace? E tristete mare in toatele televiziunile si ziarele, nu face Realitatea nota discordanta!


Natasa, nu stiu pe ce baza faci tu aceste afirmatii...privind salariile...eu stiu insa ca am fosti colegi care au plecat din realitatea din cauza banilor si s-au dus pe salarii foarte mari la celelalte posturi fara sa fie vedete...
In ceea ce priveste "marea scoala" care a creat ziaristi...ce sa-ti spun din nou judeci subiectiv...aceeasi "mare scoala: care a creat si medici si economisti si avocati.... scoala din Romania...ma repet nu stiu in ce calitate judeci si faci aceste afirmatii, dar poate intr-adevar ai mai multa legatura cu fenomenul...

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Oana, in orice operatie pacientul poate muri. Orice!
Asa ca ... e ceva de laudat.
Zic si eu , ca si copiii la scoala isi fac "meseria" , dar tot ii lauzi cand vin acasa cu note mari , raspunsuri bune si mai stiu eu ce .
Si eu primesc laude cand ma intorc cu 10 de la examen sau cu laude de la faculta , chiar daca asta e obligatia mea acum .
Si lu' bunica-mea ii complimentez mancarea chiar daca ea face toata ziua si cam asta e treaba ei .samd

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/


Da, XIO, hai sa umplem ziarele cu laude pentru ca tu ai luat nota mare la examen,pentru ca medicii au facut o operatie de amigdale si una de apendicita....de ce nu intelegi ca presa exista pentru a scoate la iveala ceea ce este mai bun si ceea ce este mai mizerabil...adica extremele...nu lucrurile normale...pentru ca lucrurile normale sunt considerate de majoritatea lumii ca fiind banale ..si atunci, in mod logic nu ar mai cumpara nimeni ziare si reviste...spune-mi sincer, tu te-ai uita la o stire in care este laudat un politist ca a absolvit academia de politie si un maturator ca a facut curat in parc....????

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui sirimie

Lasa ca face domnul Bazac ordine in sistemul sanitar pe baza informatiilor parvenite din media. Probabil nu au ce face, decit sa verifice milioane de mesaje negative. Pentru ca vor trebui sa le verifice, sau e doar exercitiu de imagine (ce banuiesc eu ca este).


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

De fiecare data cand ti-am citit postarile, le-am apreciat ca fiind argumentate si echilibrate...sincer, de aceasta data ajung sa cred ca 1. ori ai tu un razboi si ceva cu jurnalistii 2. ori faci parte din "cadrele medicale"...altfel nu-mi explic postarile tale care de aceasta data nu mai sunt nici echilibrate, nici obiective....argumentate cu atat mai putin.

Oana siCati mica (1 an si 5 luni)

NOI-CRACIUN SI REVELION,
CATINCA MICA, CATINCA MICA 2, CATINCA DUPA 1 AN, CATI SI MAMI, CATI SI MAMI 2, CATI SI TATI, CATI,BUNICII SI STRABUNICELE, CATI SI UNCHII,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Stiri bune si stiri mai putin bune, medici buni si medici mai putini buni care din pacate fac greseli cu urmari grave! Problema mea era ca mi-as dori ca toti care gresesc in tara asta sa raspunda indiferent din ce categorie fac parte! Ideea nu era ca unii sunt mai buni decat altii.
Asa putem sa incepem sa ne legam de vanzatoare bune si rele, soferi buni si rai, avocati buni si rai, educatoare bune si rele, etc. Sa plateasca cine greseste, atat mi-as dori, fiindca atunci toata lumea ar fi mult mai atent si chiar daca nu ar avea " vocatie" si-ar face job-ul mai constincios macar de frica consecintelor. Dar la noi asta este problema, nimeni nu plateste pt nimic. De sus de la cap si pana jos la femeia de srviciu care nu-si face treaba.
Nu va mai certati ca nu merita si stresul nu face bine ( ne imbolnavim si ajungem la doctor:) )
Sa aveti o seara buna si happy


poze familia mea

quod me nutrit me destruit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariovidiu spune:

Salariile celor din media sunt mari fata de ale altor persoane din alte domenii. Si noi cauzam...canale cu rating mare...salarii mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

SA revenim la cazul de la Slatina, in care incompetenta, lenea, plictisul si setea de spaga a medicilor de acolo a bagat in morminte multi oameni care au mers la ei cu speranta de a se face bine. CAzul omului plimbat 4 ore prin spital fara a fi primit undeva si fara a i se da primul ajutor este picatura care a umplut paharul, pentru ca pe langa acest fapt incalificabil mai trebuie luate in calcul si nemumarate alte nemultumiri ale mai vechilor pacinti si familiile acestora. Am vazut la Tv oameni inca in doliu dupa cineva care a avut nenorocul de a intra pe mana unui macelar de la spitalul Slatina. Am vazut oameni care aveau curajul de a-i trage de maneca pe domniile lor medicii spagari sa le ceara explicatii de ce nu i-au facut pe bolnavi bine daca asta le-a promis in schimbul spagii. Aceste fapte sunt groaznice ! Ca se intampla la Slatina, Constanta, Calafat sau Timisoara este cu totul nesemnificativ. Cert este ca se intampla! Si nimeni nu poate tagadui asta !
Mie personal m-i s-a parut ca toti acei medici de la Slatina erau asa ca treziti dintr-o buimaceala totala. Toti se dadeau cocosi in fata camerelor Tv dar spuneau niste ineptii, toti erau asa de deranjati ca au fost treziti din dulcele trai avut inainte, toti pareau ca sunt stat in stat acolo, fiecare facea ce vroia pe sectia lui care o considera mostenire , toti aveai fete de spagari si nu prea inspirau mila ca vezi doamne presa ii hartuieste ca ei de fapt sunt sunt niste monumente de profesionalism nu alta. Sa fim seriosi nu am vazut nici un alt medic tanar sau nu sa iasa in fata sa zica: nu domnilor gresiti, acest medic este un exemplu!" si stiti de ce ; pentru ca toti de pe acolo sunt la fel.
Tatal meu a murit cu multe zile, din cauza a doua doctorite de o incompetenta incomensurabila, care au chiulit toata facultatea si au invatat doar ca au devenit "domana doctor" cu stetoscop la gat care nu poate fi trezita din somnul dulce al orelor de garda in spital. Acestea doua inca practica meseria de medic si si-au facut averi din salariile de bugetari!(ale altora traduse in spagi !) CE folos ca dupa ce ele nu si-au facut treaba cum trebuie tatal meu a ajuns pe mana unor medici de elita, daca acestia nu au mai putut face nimic fiind prea tarziu !?
Asa ca atata timp cat in Romania gafele medicilor si a tuturor cadrelor medicale, care au mutilat sau omorat oameni, sunt sanctionate doar cu mustrari si 5 % din salar nimic nu se schimba. Daca cadrele medicale ar stii ca daca in loc de injectie iti da supozitor isi pierde serviciul sa vezi atunci cum casca cu totii ochii ! Daca medicii ar stii ca ii costa chiar libertatea un proces de malpractice nu si-ar mai face superficial treaba .
Dar pana atunci.... mor oameni plimbati prin spital, sufera parintii si bebelusii schiloditi la nastere si romanii vor sta cu frica-n san la gandul ca de unde sa faca rost de bani pentru "Dl.Doctor" daca Doamne fereste se imbolnavesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

l-ati vazut pe ala de la morga care si-a deschis firma de sicrie si daca nu cumparai sicriu de la el, nu-ti dadea mortul... plus ca bagase o "taxa" de 250 - 300 lei ca sa ti-l elibereze...
tara lui Papura-Voda...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Petra , imi pare rau ca ai trecut prin asta , dar totusi , incearca sa ai putina moderatie si obiectivitate...

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput