de ce trebuie sa omoram mistretii?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
[
Ma indoiesc insa ca cei care ucid mistreti sub numele de vanatoare, se masoara in lupta cu "victima". Parca si Ceasca, statea pitit dupa tufis si-i trecea mistretl prin fata - el pac ! cel care tragea cu adevarat pac ! si gata. Mare vanator !

Maria


munteanu...vezi cum te revolti ca > 50% din participanti erau din Austria si germania. Putina decenta..aici vb de domnul porsche.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Ce sa fac, imi place MB , am si eu slabiciunile mele Si uite asa am pierdut jumatate din audienta
Si imi mai place "Mistretul cu colti de argint", de ala sa nu se atinga nimeni ca fac prapad

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Guestus

munteanu...vezi cum te revolti ca > 50% din participanti erau din Austria si germania. Putina decenta..aici vb de domnul porsche.


Esti sigur, i-ai numarat tu ?

Pt. dl Porsche tot respectul, dar mai ales pt. masinile Porsche !

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Hahaha Mircea Badea - mistret !

Hai sa fim seriosi. Nu e chiar atat de salbatic.




Nuuu??? Mie mi se pare ca arata si se comporta la fel...

ina_nz, da strugurii sunt acrii pentru multi...
Stii, cand primul vanator al tarii facea la fel, nimeni nu zicea nimic. Poate ca le era frica, dar eu nici nu cred ca pasa cuiva, desi metoda era aceeasi.
Apoi, cativa ani, Nastase-Bombonel (sef suprem la AGVPS), impreuna cu gasca de PSD-isti, a continuat "macelul". Aceeasi metoda, aceleasi teritorii...ba dormeau in aceleasi paturi ca fostul presedinte. Atunci a inceput lumea sa se atace, dar erau aia anti PDSR, ca doar nu le pasa de animale.
Acum...Tiriac. Am vazut (si aici) ce sentimente naste (separat de vanatoare).
Nu zic, sunt si oameni care nu inteleg si nu apreciaza vanatoarea, nu contesta nimeni parerea lor, dar parca prea ii apuca o data pe an, cand vaneaza Tiriac. Ca doar n-o vana doar Tiriac, doua zile pe an, in toata Romania.

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mie Tiriac imi face greata. Imi placea mai demult, cand Parea un om cu bun-simt. Apoi a ajuns in Romania si s-a dat in stamba. Mai ales dupa scandalul cu fi-su legat de droguri, cand tuna si fulgera el printre cei sus-pusi, ca sa nu se lege de odrasla lui.
Iar vanatoarea, ca o face Tiriac si tovarasii lui, ca o practica orice alta persoana, imi e antipatica. Vanatori erau cand trebuia sa-ti asiguri necesarul de hrana, nu aveai alte alternative: crescatorii de animale strict pt consum. Adrenalina? Spunea cineva pe aici de bungee-jumping, de parasutism...pai respectivul macar risca doar pt el, nu antreneaza si pe altcineva, fie el om, fie animal.
Nu o vad deloc ca un sport nobil. Exact frustrati si nimic altceva.

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:

Stii, cand primul vanator al tarii facea la fel, nimeni nu zicea nimic.


Da' tu de unde stii, Rufus, ca nimeni nu zicea nimic? Tii tu minte exact ce se discuta atunci pe pcr.ro/forumunic?


Si, vorbesti de parca asta e singura discutie despre vanatoare de pe DC.
Au mai fost si altele.
Da, cu alte ocazii de competitii sportive .
Ca doar n-o sa cerem acuma sa fie un subiect sticky la generale, in care sa ne dam cu capul de pereti zilnic [] ca unora le face placere sa ucida animale.

In plus, nu vad de ce, daca un om se pronunta in legatura cu vanatoarea, trebuie neaparat sa fie considerat un mincinos ipocrit care, de fapt, ar vrea sa ucida, da' n-are unde/cu ce (n-ai incredere in oameni, Rufus :).
Mare lucru sa-ti cumperi o arma de vanatoare si apoi sa-ti faci mana pe gugustiuci (citit pe forumul cu vanatori, aratat de Victoria).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

"victoria asupra animalului"

Dap, de parca vanatul e de la rinocer in sus. Si de parca vanatorul are in maini o sulita facuta din crengi, nu ditamai pusca de vanatoare...
De vanatoare de iepuri a auzit cineva?
Dar de vanatoare de ratuste?


Pai la mistret e cel mai usor: stai la panda, astepti goana, tinta e ditamai porcu'... Si ai doua posibilitati: ori esti un foarte bun tintas, ori un foarte bun catarator in copaci.

Haaaa! Iepurii? Nemernice fapturi... Au un simt al umorului absolut sinistru; fac, pur si simplu, misto de vanator. De exemplu, daca mergi asaaa talalau si-n doru' lelii pe camp, cu pusca rupta, fara cartus pe teava, eventual si cu cartusiera in ranita, iepurii doar ca nu-ti danseaza in fata; zeci de iepuri... Cum incarci si te hotarasi sa-l "inviti" pe unul la masa ca-ti e pofta de-o mancare cu masline, cum au disparut cu totii, doar ca sa-ti faca in ciuda. Na! Se mai vede cate unul, dar e depaaaarte si alearga in zig-zag, si-ti arata impertinent pata alba de la popou. Noroc ca se inmultesc, vorba 'ceea, ca iepurii si, daca ai noroc, nimeresti peste cate unul mai bezmetic, altfel...

Despre rate, becate, lisite si alte pasareturi de apa... ahaa! Mai nemernice decat iepurii! Nu detaliez...




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Citat:
citat din mesajul lui qsar

Haaaa! Iepurii? Nemernice fapturi... Au un simt al umorului absolut sinistru; fac, pur si simplu, misto de vanator. De exemplu, daca mergi asaaa talalau si-n doru' lelii pe camp, cu pusca rupta, fara cartus pe teava, eventual si cu cartusiera in ranita, iepurii doar ca nu-ti danseaza in fata; zeci de iepuri... Cum incarci si te hotarasi sa-l "inviti" pe unul la masa ca-ti e pofta de-o mancare cu masline, cum au disparut cu totii, doar ca sa-ti faca in ciuda. Na! Se mai vede cate unul, dar e depaaaarte si alearga in zig-zag, si-ti arata impertinent pata alba de la popou. Noroc ca se inmultesc, vorba 'ceea, ca iepurii si, daca ai noroc, nimeresti peste cate unul mai bezmetic, altfel...

Despre rate, becate, lisite si alte pasareturi de apa... ahaa! Mai nemernice decat iepurii! Nu detaliez...


Q, te rog io mult, nu detalia...Vad ca iti place vanatoarea si nu discut asta, dar "victoria asupra pasareturilor" nu mi se pare o victorie...Mai ales ca stim ca se impusca cu alice, care intra care pe unde se nimereste..daca moare bine, daca nu...tough luck.

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:

Stii, cand primul vanator al tarii facea la fel, nimeni nu zicea nimic.


Da' tu de unde stii, Rufus, ca nimeni nu zicea nimic? Tii tu minte exact ce se discuta atunci pe pcr.ro/forumunic?


Si, vorbesti de parca asta e singura discutie despre vanatoare de pe DC.
Au mai fost si altele.
Da, cu alte ocazii de competitii sportive .
Ca doar n-o sa cerem acuma sa fie un subiect sticky la generale, in care sa ne dam cu capul de pereti zilnic [] ca unora le face placere sa ucida animale.

In plus, nu vad de ce, daca un om se pronunta in legatura cu vanatoarea, trebuie neaparat sa fie considerat un mincinos ipocrit care, de fapt, ar vrea sa ucida, da' n-are unde/cu ce (n-ai incredere in oameni, Rufus :).
Mare lucru sa-ti cumperi o arma de vanatoare si apoi sa-ti faci mana pe gugustiuci (citit pe forumul cu vanatori, aratat de Victoria).



Denizel, nu te ambala...Stai sa vezi:
Pe vremea lui Ceausescu vanatorile erau mediatizate intens, vedeai la TV imagini exact ca acum, cu siruri de mistreti ucisi, ursi pe care-i lua de bot nea Nicu, sa le arate coltii...nu zicea nimeni nimic. De unde stiu? Pentru ca nu auzeam. Sau crezi ca pana a aprut internetul nici nu stiam unde traim...vestile circulau chiar mai abitir, lumea era scandalizata de multe altele decat presedintii tarilor "pretine" cu piciorul pe trofeu.
In ceea ce priveste discutiile pe DC despre vanatoare, eu nu imi aduc aminte alta decat cea de acum un an (bine, daca nu pui pisica omorata in treacat de o gasca care vana pe acolo), cand tot Tiriac era subiectul principal. Dar, daca tu ai vazut alte discutii, poate ma ajuti sa-mi amintesc.
Oameni ipocriti ii consider pe cei care folosesc orice prilej pentru a mai "barfi" pe cate cineva, pentru ca asocierea vanatorii lui Tiriac de fuga lui in strainatate, afacerile lui legale sau nu, ne dau de inteles asta. E clar, nu mistretul e tinta, ci vanatorul.
Aaaaa....te-am lamurit, macar putin?


poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput