de ce trebuie sa omoram mistretii?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Mda...am citit si in alte surse, si aici...cica aia nu a fost vanatoare, a fost "extractie prin impuscare".

http://www.catavencu.ro/de_ce_face_iriac_laba_de_mistret_trista-5591.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui qsar

Denizel,

Pai eu, dac-as fi barbat, as fi si oarecum fidel :D si onorabil. Si cum, in aceasta eventualitate, m-am gandit mai demult la Dioki... Iarta-ma, dar n-as putea sa te fac fericita, esti prea buna pentru mine, nu te merit etc. Am putea ramane prieteni? :)).




Honi soit qui mal y pense...





[intors la 180 de grade si, cu zambetul pe buze, iesit fara trantit de usa] [ajunsa afara, batut din picior si strivit o lacrima intre gene] :-))))))



Rufus, uite, nu-mi dau seama daca dupa '89 oamenii au devenit mai "ecologisti". S-ar putea sa ai dreptate.
Nu tin minte sa fi discutat cu prietenii de atunci problema vanatorii. Stiu doar ca la mine in familie am discutat. Vorbim despre inainte de '89, da?
Cum noi nu eram mai cu mot decat altii, presupun ca si alti oameni, din alte familii, puteau gandi la fel ca noi.
Dar, na, erau atat de mari necazurile de atunci, incat, putem trage concluzia ca, in general, pe oameni ii durea in cot de vanatoare si vanatori.
Probabil ca si acum, daca ar pica o nenorocire peste noi, nu ne-ar mai arde sa vorbim despre Domnul Mistret si sufletelul lui de mistret simpatic :-).



Mariamunteanu, incorect " noi celelalte ne infruptam cu nesat din vanat si din carnea animalelor si pasarilor domestice".
Eu sunt vegetariana. Mai pacatuiesc din cand in cand si mananc creveti sau peste, da' nu stiu daca astia se pun :-)))))))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Pai, Maria, inseamna ca "aveti stomac", nu?

Si sper sa nu vina cineva sa spuna ca alea de se mananca la restaurante nu sunt taiate de la broasca, ci cresc independente...



Avem si stomac si papile gustative.

Daaa, cred ca picioarele de broasca cresc independente si se recolteaza direct din tigaie.

Rufus, am mai gasit un slogan potrivit "iubesc vanatul dar urasc pe vanatori"

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel
[Mariamunteanu, incorect " noi celelalte ne infruptam cu nesat din vanat si din carnea animalelor si pasarilor domestice".
Eu sunt vegetariana. Mai pacatuiesc din cand in cand si mananc creveti sau peste, da' nu stiu daca astia se pun :-)))))))



Atunci ma corectez "noi celelalte, in afara de Denizel, ne infruptam ..."

Vezi, tu esti dovada ca se poate trai fara carne => ne-vegetarienii consuma carne nu din necesitate, ci din placere => acceptam ca animalele sunt omorate pt. satisfacerea unei placeri (a stomacului si a papilelor), e adevarat ca alta decat placerea lui Tiriac si gasca lui, dar tot o placere.


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui qsar

Denizel,

Pai eu, dac-as fi barbat, as fi si oarecum fidel :D si onorabil. Si cum, in aceasta eventualitate, m-am gandit mai demult la Dioki... Iarta-ma, dar n-as putea sa te fac fericita, esti prea buna pentru mine, nu te merit etc. Am putea ramane prieteni? :)).




Honi soit qui mal y pense...





[intors la 180 de grade si, cu zambetul pe buze, iesit fara trantit de usa] [ajunsa afara, batut din picior si strivit o lacrima intre gene] :-))))))



Hopa ! Sub ochii nostri se consuma o poveste de iubire virtuala neimplinita si noi vorbim balarii despre mistreti.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Vad ca apar aceleasi argumente ca la subiectul cu cainii jupuiti de vii: mananci carne? daca da, n-ai dreptul sa te opui. Ce daca-i jupuieste de vii? Ete nah, mare minune.

S-au jupuit chiar si oameni in trecut si se aduna lumea si privea cu placere. Chiar asa, oare cine si de ce a interzis chestia asta? Pentru unii era distractiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qsar spune:



Subiectul asta mi-a adus aminte de repica "profund vexata" a unui amic in momentul in care o duduita se vaita ca barbatii sunt totalmente misogini:
"Vaaai, dar nu e adevarat! Noi suntem misogini numai cu femeile!"




Honi soit qui mal y pense...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu
Atat timp cat noi celelalte ne infruptam cu nesat din vanat si din carnea animalelor si pasarilor domestice, inseamna ca ne intereseaza mai mult stomacul personal decat soarta animalelor sacrificate



Pai, Maria, inseamna ca "aveti stomac", nu?
Greu e la inceput...pe urma merge de la sine. Vorba lui caro, cu picioarele de broasca, primele broaste le-am operat cu sfiala, urmatoarele au mers mai simplu, cat despre gust...dementiale. Si sper sa nu vina cineva sa spuna ca alea de se mananca la restaurante nu sunt taiate de la broasca, ci cresc independente...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


nu sunt omorate broastele.......doar li se amputeaza picioarele sub anestezie generala si apoi dupa refacere sunt lasate in libertate:

http://www.joe-ks.com/archives_aug2004/FrogLegSpecial.jpg



Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Nu stiu la altii cum e, dar la Romanika nu sunt omorate...Am asistat o data pe marginea unei balti la operatiunea de prindere a broastelor de catre minoritarii intreprinzatori care le vand pe piatza locala...Le taie picioarele si le arunca inapoi in apa, sa se mai zbantzuie si ele putin

V

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariamunteanu

Atunci ma corectez "noi celelalte, in afara de Denizel, ne infruptam ..."

Vezi, tu esti dovada ca se poate trai fara carne => ne-vegetarienii consuma carne nu din necesitate, ci din placere => acceptam ca animalele sunt omorate pt. satisfacerea unei placeri (a stomacului si a papilelor), e adevarat ca alta decat placerea lui Tiriac si gasca lui, dar tot o placere.


Maria



munteanu...tiriac cica nu a tras nici macar 1 glont.e a fost doar organizatorul..criminalii de mistreti de care vorbesti aici cu patos de 20 pagini sint din germania ...si cei mai fiorosi cica au fost austriecii.

Mergi la inceput