Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Buna ziua tuturor!
Pacat ca ratiunea depaseste Adevarul....
Judecati, judecati si iar judecati...
Ma refer la cei cu remarci tendentioase!
Eu cred ca sunteti din categoria celor care doresc sa simta harul Domnului dar pt ca treceti totul, dar absolut totul prin filtrul ratiunii nu aveti posibilitatea sa va deschideti sufletele si sa-L primitit (harul).
Cum zicea un Sfant Parinte: "inchipuiti-va ca Isus, de pe cruce se uita cu un ochi la voi acum,cum va simtiti?"
Macar pueti veni cu argumente stiintifice nu cu raspunsuri ironice ...care mai de care mai aicide...
Crezul nostru al crestinilor (eu pana acum am dovedit-o doar prin botez, ca prin fapte....)este ca implementarea acestor cipuri este faza premergatoare ultimei miscari de insemnare cu nr 666!
Ce este atat de greu de acceptat...
Cu toate ca s-a dovedit ca acest sistem biometric nu face doi bani, si oricand poate fi falsificat el este lasat sa fie implementat TOCMAI pt a duce la paroxism faradelegile, crimele, furturile, etc...pt a putea iesi la rampa si a spune "NCI ACEST SISTEM NU NE OFERA SIGURANTA 100% DIN ACEST MOTIV TB CA FIECARE OM SA AIBA INSERAT IN EL O CIP CU TOATE DATELE.....CINE MAI POATE FALSIFICA ASTA!".... si uite asa....se ajunge la sfarsit!
Nu zice nimeni sa nu va exprimati parerea contra....dar macar aveti bun simt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Chiar ca aliniati ca la o lovitura libera :-))))))))
Mie mi se pare foarte inspirat ales cadrul ala cu verzi campii , imprejmuite totusi de ceva ce seamana a garduri electrificate :)).
Ma intreb ce semnificatie inaltatoare or fi dat ei cadrului .



Mie imi seamana cu campul ala de vaci din Windows XP
Dar sa dam ascultare comunicatului oficial atasat de vietuitoarele pasunii:


Lideri de filiala si militanti din toata tara au participat, in perioada 5-8 august a.c., la a patra editie a taberei nationale a Noii Drepte.

Organizata in orasul Zarnesti, in vecinatatea masivului Piatra Craiului, tabara a imbinat armonios activitatile educative cu cele recreative (meciuri de fotbal, oina, demonstratii de arte martiale), atmosfera fiind dominata de spiritul de voie buna, disciplina si camaraderie. A fost analizata activitatea organizatiei, la nivel central si de filiala, in anul care a trecut de la ultima intalnire, si s-au trasat liniile directoare ale actiunilor urmatoare.

Invitati de onoare au fost delegati ai unor miscari nationaliste din strainatate, Uniunea Nationala Bulgara (BNS) si National Alliance din SUA. Alocutiunile conducatorilor acestor delegatii, Boian Rasate respectiv Jonathan Fain, s-au bucurat de un real succes si au subliniat aprecierea de care Noua Dreapta se bucura in intreaga lume nationalista.


Eu sint din ce in ce mai convins ca Noua Dreapta nu exista si ca totul e doar un hoax pus la cale de unii care vor sa discrediteze definitiv ideea de nationalism. Imi este greu sa cred ca poti fi anticomunist si sa te exprimi in halul comunicatului de mai sus imbinand armonios prostia cu rautatea.

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

Crezul nostru al crestinilor (eu pana acum am dovedit-o doar prin botez, ca prin fapte....)este ca implementarea acestor cipuri este faza premergatoare ultimei miscari de insemnare cu nr 666!
Ce este atat de greu de acceptat...

Esti tu sigura?
Foarte, foarte sigura?
Ai tabelul nominal al crestinilor si ai bifat la fiecare in parte aceasta convingere?????
Ia mai gindeste-te.

Eu una sint din ce in ce mai lamurita ca asta nu e un topic tip "crestini versus necrestini", ci unul de tip "fanatici versus restul lumii".

“Credinta adevarata inseamna echilibru si nu habotnicie, nu a vedea pericole acolo unde ele nu exista”.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

ok, crezul nostru al celor habotnici, este cel de mai sus, citit de tine!
Habotnicie sau cum vrei tu s-o numesti, nu imputerniceste sa ma tragi pe mine de maneca sau de urechi in privinta unei convingeri!
Eu iti respect adeziunea contra cipurilor.....
Eu nu vad rostul acestor cip-uri la noi in tara!
Suntem o tara cu risc de atacuri teroriste?
De ce nu au incercat sa implementeze aceste cip-ui in Franta, Spania, Anglia, etc?
De ce au inceput cu tarile Ortodoxe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
De ce au inceput cu tarile Ortodoxe?

Cine ti-a spus tie asta?
Mai intereseaza-te.
Colportati niste zvonuri gasite pe tot soiul de sait-uri alarmiste fara a avea macar curiozitatea de a le verifica.

Citat:
a imbinat armonios activitatile educative cu cele recreative (meciuri de fotbal, oina, demonstratii de arte martiale),

Oina?
OINA???







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Vorba unui Sfant Parinte :"cine are ochi sa vada, cine are urechi sa auda....cine nu Dumnezeu sa-L lumineze"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov
TB CA FIECARE OM SA AIBA INSERAT IN EL O CIP CU TOATE DATELE...


La ce dracu s'ar chinui cineva sa va bage O CIP cand voi aveti deja un stol de cip-cirip-uri !?

Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

Vorba unui Sfant Parinte :"cine are ochi sa vada, cine are urechi sa auda....cine nu Dumnezeu sa-L lumineze"!

Foarte corect indemnul.

Mai ales citit dimpreuna cu cel al reprezentatntului BOR, il repet ca poate nu l-ai sesizat, (dupa cum n-ai sesizat in topic nici detaliile cu privire la cine-s primii si cine nu, cum e cu grecii si cum nu e, etc): “Credinta adevarata inseamna echilibru si nu habotnicie, nu a vedea pericole acolo unde ele nu exista”.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

stiu cum e si cu grecii, stiu cum e si cu sarbii...si vad cum e la noi!

In ceea ce priveste BOR...imi este rusine cu acest BOR!
Si deja aici intru pe alt taram si nu vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Indiferent de ce fel de discutie e asta eu tot nelamurita am ramas cu legatura intre cipurile de pe pasapoarte si sfarsitul lumii

Denisa, tu spui aici ca e mai bine sa crezi orbeste decat sa gandesti logic? Asta e mesajul interventiei tale?Pentru ca eu asa l-am perceput si e cam trist...

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput