Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

Sa vedem ce se va intampla cu Parintele Iustin dupa aceasta declaratie!
Pe preotul spitalului Gr Alexandrescu l-au expediat dupa ce s-a implicat in campania Anti Gardasil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

Denisa, tu spui aici ca e mai bine sa crezi orbeste decat sa gandesti logic?

Nu.
Denisa crede orbeste selectindu-si cu atentie sursele.
Crede orbeste in "razboiul nevazut" si intr-un ziarist ca Roncea, dar nu crede de loc in eforturile celor ce incearca sa curete ortodoxia romaneasca de nuantele de Ev Mediu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

Eu nu vad rostul acestor cip-uri la noi in tara!
Suntem o tara cu risc de atacuri teroriste?




Orice tara a devenit o tara cu risc de atacuri teroriste.
Dar nu asta e problema. Problema e ca Noua Dreapta si infocatii sai sustinatori (sustinatori dintre "marii duhovnici" ai neamului) nu au nici un interes ca romanii sa fie amprentati .
Au bagat in fata paranoidismele cu 666 si, uite, sunt o gramada care ramasera cu gurile cascate de admiratie si sunt gata sa se arunce in sulita .
Intelegi mataluta cum devine cazu'?



Si-apoi, nu vrei, nu-ti dai amprentele!!! Ce atata circ?
Daca vrei sa iesi din Romania, respecti legile Romaniei, legi identice celor pe care le respecta oamenii de bunacredinta din toata lumea asta.
Nu vrei sa respecti legea, nu iesi din tara. Te distrezi doar la meciurile de oina si gata . Nu a murit nimenea din asta.
Ce crezi tu? Crezi ca sfintii si sfintele aveau pasaport si umblau brambura prin toata lumea asta?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

nu am zis nimic de sf lumii...dar daca tot ai adus vb poate fi vb de sf lumii duhovnicesti care pt unii nu exista...asa ca multi nu tb sa-si faca pb!!

Nu ,nu am indemnat la absolut nimic, eu mi-am spus parerea!
Cerceteaza, gandeste cum vrei tu, este optiunea ta...dar ia in considerare si cuvantul Sfaintilor Parinti!
ca ei nu s-au lansat la Oha in acest gen de afirmatii...si nu a fost unul singur...au fost multi , multi!
Unul din ei este Parintele Paisie Aghioritul care a trait in Sfantul Munte si a murit in 1994!Contemporan noua, nu? Era un Parinte induhovinicit...care a vb prin Sfantul Duh! Care esre intereseul lui sa lanseze astfel de afirmatii???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

iileana, atunci de ce nu s-a facut si un "upgrade" al Bibliei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

Sa vedem ce se va intampla cu Parintele Iustin dupa aceasta declaratie!
Pe preotul spitalului Gr Alexandrescu l-au expediat dupa ce s-a implicat in campania Anti Gardasil!




1. vreau sa vad si eu declaratia parintelui Iustin, declaratia in care declara ca el a scris monstruozitatea aia de comunicat.

2. doar nu ai dat crezare minciunicii nevinovate de pe acest topic, minciunica ce zicea ca 'parintele Iustin nu a dezmintit in secunda 2 o porcarie aparuta pe internet' este egal cu 'parintele Iustin a spus ca comunicatul ii apartine' .

3. Iar daca parintele a recunoscut (mai fortat, mai de bunavoie) comunicatul, vai de noi ce-o sa ne mai citeasca ochisorii cand bietul de el o sa moara de moarte buna la varsta de peste 90 de ani...

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Denisa, nu inteleg relevanta intrebarii.

P.S. Ai avut curiozitatea de a deschide link-ul pus de fdoina la acest topic?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

denizel, nu e asa simplu!
Ar fi bine sa fie optionala treaba dar....
Plus ca din 2011 vor aplica aceaasi regula si in cazul buletinelor de identitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamov

iileana, atunci de ce nu s-a facut si un "upgrade" al Bibliei?



In Biblie spune "dati Cezarului ce-i al Cezarului si lui Dumnezeu ce-i al lui Dumnezeu".

Cezarul spune sa va puneti amprentele pe pasaport daca vreti sa va plimbati in afara Romaniei.
Dati Cezarului ce va cere si nu mai amestecati atata pe Cezar cu Dumnezeu ca de aia va zapaciti de cap in halul asta.
Daca Cezarul vrea sa va faca rau cerandu-va amprentele, stati linistiti, Dumnezeu o sa va poarte de grija (asta tot din Biblia aia ne-upgradata o stiu).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamov spune:

este talcuirea ta si adaptata la problema noastra!
Dar daca ar veni "prin absurd" o oarecare putere si ti-ar spune "Painea sau Crucea?", tot de acest citat te-ai agata?

Cand in Biblie spune clar ca cel care va accepta acest nr....stii tu mai departe!
parerea mea este ca e o faza premergatoarea si putem macar sa inatziem aplicarea acestei legi (cu toate ca ea este in vigoare si stiu si persoane care au si pasaport nou).

Mergi la inceput