Scandalul cip-urilor! Atentie ortodocsi!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Te amagesti singura, Cortexia. Iar cliseul asta e ataaat de uzat...


In plus,
- daca printre colegii copilului meu nu ar fi si copiii celor care sunt gata sa se arunce precum torpilele japoneze fiindca trebuie sa aiba amprentele atasate pasaportului
- daca cei pe langa care trec pe strada, care imi sunt vecini sau colegi nu ar fi dintre cei gata sa se arunce in sulite din acelasi motiv
- daca asistenta medicala care sterilizeaza intrumentele ar putea ajunge poate la concluzia ca nu mai merita efortul ca si-asa vine sfarsitul lumii. Sau, cine stie, poate o sa doreasca sa scape de chinurile apocalipsei pe oamenii care depind de ea
- daca teoriile expuse nu ar conduce la abuzuri, excese si acte de nebunie
- si alti vreo suta de daca ...


eheeei, daca toate astea nu ar exista/nu ar putea sa existe, pe cuvant ca nu mi-as bate capul cu toate ineptiile.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Te amagesti singura, Cortexia. Iar cliseul asta e ataaat de uzat...


In plus,
- daca printre colegii copilului meu nu ar fi si copiii celor care sunt gata sa se arunce precum torpilele japoneze fiindca trebuie sa aiba amprentele atasate pasaportului
- daca cei pe langa care trec pe strada, care imi sunt vecini sau colegi nu ar fi dintre cei gata sa se arunce in sulite din acelasi motiv
- daca asistenta medicala care sterilizeaza intrumentele ar putea ajunge poate la concluzia ca nu mai merita efortul ca si-asa vine sfarsitul lumii. Sau, cine stie, poate o sa doreasca sa scape de chinurile apocalipsei pe oamenii care depind de ea
- daca teoriile expuse nu ar conduce la abuzuri, excese si acte de nebunie
- si alti vreo suta de daca ...


eheeei, daca toate astea nu ar exista/nu ar putea sa existe, pe cuvant ca nu mi-as bate capul cu toate ineptiile.


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



Nimic din toate astea nu a avut loc, deci asa-zisa batjocura de pe forum nu este justificata. Si chiar daca s-ar petrece asemenea absurditati, nu sunt unii mai competenti decit altii in a da lectii.

De ce nu se revolta forumistii ca hindusii, pentru a se purifica, consuma apa din Gange? Gangele, oricit ar fi de sfint, contine germeni patogeni, virusuri si miriade de bacterii periculoase.

Ortodocsii va fac pe voi de ris in lume? De ce? Ca in loc sa ii impuste pe cei de alta religie cu ei (asa cum procedeaza altii), se roaga pentru mintuirea sufletului lor? Ca o cinstesc pe Maica Domnului, care L-a nascut pe Dumnezeu-Cuvintul?

....Ca nu vor sa accepte cipul?... Daca traiesti intr-o tara democratica, trebuie sa ai libertatea de a alege. Ortodocsii aleg sa nu primeasca cipul, care e problema? Daca primul ministru israelian ar impune consumul de carne de porc evreilor, crezi ca ar accepta smeriti? Sau ar protesta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui cortexia
Ortodocsii va fac pe voi de ris in lume? De ce? Ca in loc sa ii impuste pe cei de alta religie cu ei (asa cum procedeaza altii), se roaga pentru mintuirea sufletului lor?


Cum au facut in Belfast sau cum au facut in Srebenica?
Moartea prin tortura se puna ca sa mentionez si Tanacu?



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cortexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui cortexia
Ortodocsii va fac pe voi de ris in lume? De ce? Ca in loc sa ii impuste pe cei de alta religie cu ei (asa cum procedeaza altii), se roaga pentru mintuirea sufletului lor?


Cum au facut in Belfast sau cum au facut in Srebenica?
Moartea prin tortura se puna ca sa mentionez si Tanacu?



Come to The Dark Side ... we have cookies!



Se pune, impreuna cu arenele cu lei, cu taiatul sfintilor cu fierastraul, cu jupuirea lor de vii, cu fierberea in ulei, se pune, cum sa nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Eu ma duc sa imi omor pisica! Am luat-o de la Humane Society si aia mi-au dat-o cu microchip implantat ca sa stie unde sta daca se pierde. Ia uite cum mi-am bagat eu Satana in casa fara sa stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Eu ma duc sa imi omor pisica! Am luat-o de la Humane Society si aia mi-au dat-o cu microchip implantat ca sa stie unde sta daca se pierde. Ia uite cum mi-am bagat eu Satana in casa fara sa stiu...





Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui cortexia

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui cortexia
Ortodocsii va fac pe voi de ris in lume? De ce? Ca in loc sa ii impuste pe cei de alta religie cu ei (asa cum procedeaza altii), se roaga pentru mintuirea sufletului lor?


Cum au facut in Belfast sau cum au facut in Srebenica?
Moartea prin tortura se puna ca sa mentionez si Tanacu?



Come to The Dark Side ... we have cookies!



Se pune, impreuna cu arenele cu lei, cu taiatul sfintilor cu fierastraul, cu jupuirea lor de vii, cu fierberea in ulei, se pune, cum sa nu.


Deci ochi pt ochi, dinte pt dinte.Halal crestinism...
Si nu inteleg, cum adica taiatul sfintilor cu fierastraul? Nu se fac "sfinti" dupa ce au murit? Eventual taiatul "sfintilor" cu fierastraul si impartitul lor pe la mai multe biserici ca sa aiba mai multi ce sa pupe!

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"You know your god is man-made when he hates all the same people you do."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:


Citat:
Nimic din toate astea nu a avut loc, deci asa-zisa batjocura de pe forum nu este justificata. Si chiar daca s-ar petrece asemenea absurditati, nu sunt unii mai competenti decit altii in a da lectii.



Nimic din toate astea nu a avut loc??
Sunt singura inchipuita care a vazut pe-aicea fluturasi patriotardo-panicoido-isterici aruncati din avion?

Ba da, cei care nu vad dizolvandu-se neamul romnanesc si granitele patriei din cauza unor amprente puse pe pasaport, sunt competenti in a-si spune parerea.
'A-ti spune parerea' nu este egal 'a da lectii'.



Citat:
De ce nu se revolta forumistii ca hindusii, pentru a se purifica, consuma apa din Gange? Gangele, oricit ar fi de sfint, contine germeni patogeni, virusuri si miriade de bacterii periculoase.



Pentru ca forumistii nu traiesc pe malurile Gangelui si pentru ca infestatii cu bacterii din Gange nu sunt vecinii lor sau colegii copiilor lor.


Citat:
Ortodocsii va fac pe voi de ris in lume? De ce? Ca in loc sa ii impuste pe cei de alta religie cu ei (asa cum procedeaza altii), se roaga pentru mintuirea sufletului lor? Ca o cinstesc pe Maica Domnului, care L-a nascut pe Dumnezeu-Cuvintul?




Da? Si cum o cinstesc pe Maica Domnului, care L-a nascut pe Dumnezeu-Cuvantul? Refuzand sa-si puna amprentele pe pasaport?



Citat:
....Ca nu vor sa accepte cipul?... Daca traiesti intr-o tara democratica, trebuie sa ai libertatea de a alege. Ortodocsii aleg sa nu primeasca cipul, care e problema? Daca primul ministru israelian ar impune consumul de carne de porc evreilor, crezi ca ar accepta smeriti? Sau ar protesta?




Treaba lor ca nu vor sa accepte cip-ul. N-au decat sa stea legati de glia strabuna daca asta isi doresc.
Daca as locui in orice tara de pe pamantul asta, ultimul om pe care l-as vrea la mine in tara ar fi unul care sa caute din ochi o sulita in care sa se arunce pentru a o cinsti pe Maica Domnului .
Nu era vorba de faptul ca nu vor sa accepte cipul, e vorba de circul pe care il fac si de fanatismul pe care il afiseaza.
Aaaa, Cortexia....nu stiu cum sa spun....e cam nasol sa traiesti printre fanatici ( si sa nu mai spui la nimenea, da' cip-fanaticii astia is si aia cu Legiunea... .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Aaaa, Cortexia....nu stiu cum sa spun....e cam nasol sa traiesti printre fanatici ( si sa nu mai spui la nimenea, da' cip-fanaticii astia is si aia cu Legiunea... .


Denizel, primesti cu www.nouadreapta.org/imagini/mari/0408103.jpg" target="_blank">colindul? Zi tu ca nu sint frumosi cum stau ei asa aliniati ca la o lovitura libera. (Ala chel cu moaca de greiere si cap de torpila japoneza e "creierul" (mic si zbarcit) de la alterat media.)

Blackpanterro ar fi bine sa fie "ochi pentru ochi" dar din cate vedem oferta crestinatatii este : doua milenii de teroare pentru doua secole de persecutie.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Chiar ca aliniati ca la o lovitura libera :-))))))))
Mie mi se pare foarte inspirat ales cadrul ala cu verzi campii , imprejmuite totusi de ceva ce seamana a garduri electrificate :)).
Ma intreb ce semnificatie inaltatoare or fi dat ei cadrului .



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput