Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

georgiana,
lasa feelingurile astea pt altii. prematur e si la 32 de saptamini, si daca tot "vrei" prematur, asteapta macar pina la 34. curaj, imi repet zilnic ca fiecare zi in plus e o zi cistigata pt bebe

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

am uitat...se simte ceva cind bebe coboara in pelvis? adica...nu in momentul ala, dar...cum percepi ca a coborit deja?

si inca ceva...am auzit in multe locuri de chestia cu CM peste sarcina etc...la mine la echo, la masuratori, bebe a fost mereu cu vreo 2 saptamini inainte...este posibil sa isi dea dr seama acum daca...bebe e mai mare decit am calculat noi initial? nu stiu daca ma intelegeti...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

roxana, si mie imi curge sange din nas cateodata, asta cam de vreo 4-5 saptamani. De cele mai multe ori imi curat nasul pentru ca nu pot respira calumea si atunci vad ca am putin sange inchegat in nas.



31Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Si mie imi curgea sange din nas, de cate ori suflam nasul, odata chiar m-am speriat si acum se intampla dar in special acum 3-4 sapt. In schimb am pb cu sangerarea gingiilor.....deabea ma pot spala pe dinti, nu pot peria cum trebuie, desi am luat pasta si periuta pentru gingii sensibile, dupa ce ma spal pe dinti e ca si cum am avut o extractie de masea...sange mult.
30+

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Si mie imi curgea sange din nas, de cate ori suflam nasul, odata chiar m-am speriat si acum se intampla dar in special acum 3-4 sapt. In schimb am pb cu sangerarea gingiilor.....deabea ma pot spala pe dinti, nu pot peria cum trebuie, desi am luat pasta si periuta pentru gingii sensibile, dupa ce ma spal pe dinti e ca si cum am avut o extractie de masea...sange mult.
30+

fbruma


Iar io arunc cu pareri dupa tine.....
Inflamarea si sangerarea gingiilor face parte din "pachetul de sarcina". Ar fi bine sa mergi la dentist sa-ti faca o curatare si un periaj profesional. Dupa aceea n-o sa mai ai asa problem plus ca previi alte neplaceri. Cum n-ai voie anestezie e un pic direros da tu tipi el te ignora si o scoateti la capat (exagerez) Apa de gura Corsodyl e recomandata, eu personal o urasc paraca imi anesteziaza receptorii pt sarata asa ca prefer Listerinul care imi da foc la gura.

La fel la pachet cu sarcina se livreaza si sangerarile nazale....vorbesc de cele nesemnificative cantitativ si care apar mai ales cand iti sufli nasul.

Ce sa-i faci asa suntem noi acum mai sensibile

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Si mie imi curgea sange din nas, de cate ori suflam nasul, odata chiar m-am speriat si acum se intampla dar in special acum 3-4 sapt. In schimb am pb cu sangerarea gingiilor.....deabea ma pot spala pe dinti, nu pot peria cum trebuie, desi am luat pasta si periuta pentru gingii sensibile, dupa ce ma spal pe dinti e ca si cum am avut o extractie de masea...sange mult.
30+

fbruma


Iar io arunc cu pareri dupa tine.....
Inflamarea si sangerarea gingiilor face parte din "pachetul de sarcina". Ar fi bine sa mergi la dentist sa-ti faca o curatare si un periaj profesional. Dupa aceea n-o sa mai ai asa problem plus ca previi alte neplaceri. Cum n-ai voie anestezie e un pic direros da tu tipi el te ignora si o scoateti la capat (exagerez) Apa de gura Corsodyl e recomandata, eu personal o urasc paraca imi anesteziaza receptorii pt sarata asa ca prefer Listerinul care imi da foc la gura.

La fel la pachet cu sarcina se livreaza si sangerarile nazale....vorbesc de cele nesemnificative cantitativ si care apar mai ales cand iti sufli nasul.

Ce sa-i faci asa suntem noi acum mai sensibile

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Si eu ma confrunt cu aceste"spaci personale",dar nu-mi facusem curaj sa intreb sa nu cumva sa fiu singura.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kary28 spune:

Buna seara, sunt si eu o burtica de 25 de sapt si 2 zile si ma incadrez la mamicile fericite de ghiocei de martie-aprilie 2009
Nume : kary28
DN:14.08.1980
UM:22.07.2008
DPN:28.04.2009
Bebe baietel,Andrei Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adaya spune:

Salutare mamicilor de aprilie!
O sa fiu si eu fericita mamica a unui ingeras pe data de 26.04.2009(aproximativ)pe care o s-o botez Ruxandra Mariasi pe care abia astept sa o tin in brate sa o dragalesc!
Am vazut ca si voi aveti dificultati in respiratie..si mie de cand mi-a crescut burtica parca nu-mi mai pot umple plamani cu aer..
Dar cu buricul cum stati??
Pe mine ma cam doare si nu mai prea suport hainele pe el..dar destul
Sa va odihniti mult si sa fiti cat mai vesele si linistite k sa fie si vostru tot asa!
Pusici pe burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

ca tot ati vorbit de coboratul burtii, ma uitam in oglinda azi pt ca mi se parea ca nu mai imi sta asa sus burta, dar ma gandeam ca poate mi se pare mie. Ma duc la mama, si ma intreaba ...nu ti se pare ca ti lasat burta mai jos? Am vazut ca ziceati ca se coboara burta cu cateva saptamani inainte sper sa mai stea bebelina macar pana la 37 saptamani. O sa o rog frumos sa stea cuminte Si asa am barbatel stresat...ca daca nasc mai repede si nu is spalate hainele, sau daca el nu aduce patutul la timp...saracu si noaptea daca merg la pisu ma intreaba ce so intamplat, ii bai ceva ?



31Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Adaya si kary28 bine ati venit!


Adaya mie deja mi-a iesit buricul in afara, dar nu ma doare.


28+
si Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput