Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Kary28 si Adaya, bine ati venit! Si bagati repejor 10 mesaje, sa scapati de moderare!

Timi07 multumesc, habar n-aveam cate tipuri de perne exista pe lumea asta! Io credeam ca bagi puf intr-un buruduf si gata perna

Adee mie mi se pare ca a mea nici nu s-a ridicat prea tare. Cum iti dai seama daca a coborat??

Monica Elefantica 32+

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

buna seara burtici.....sau am depashit faza cu diminutivele ca numai burtici nu mai suntem

m-a distrat copios citit tot ce ati scris azi. m-am linishtit,am crezut ca doar eu plang ba ca ma sufoca ba ca nu ma mai iubeeeeshteee saracul de el, se citeshte disperarea si neputintza pe fata lui.
mai nou dupa ce adorm se muta in alt pat. bineinteles ca am facut crize ca nici nu mai doarme cu mine(deshi tare ma bucuram ca am un pat intreg la dispozitie)si mi-a explicat ca ii e atat de teama sa nu cumva sa ma loveasca in somn incat nu reushea sa lege 4 ore de somn/noapte
am vazut poze cu doua gravidutze absolut superbe astazi!felicitari fetelor

adaya si kary - Bine ati venit! sa scrieti repede 10 mesaje pt ca la inceput sunteti moderate si mesajele voastre sunt vizibile pt noi mai tarziu. scrietzi cate doua cuvinte pe mesaj ca sa vorbim cat mai repede in timp real.

sangerari nazale am si eu de cate ori imi suflu nasul si bineinteles ca si gingivale. dar pe astea le-am rezolvat,am cumparat o periutza mai tare cu peri de cauciuc pt masaj...in 4 zile am scapat. incercati asa, fuctioneaza mult mai bine decat daca folositi periutzele moi pt dintzi sensibili.

si analizele mele au ieshit perfect deshi sunt fumatoare, destul de petrecareata la viata mea si nu am luat vitamine toata sarcina. probabil ca mancam noi mult mai sanatos decat credem

mai aveam o gramada de zis dar am uitat.



30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

adee - hai ca poate nu e chiar asa. poate de abia acum a inceput sa coboare si procesul poate sa dureze....habar nu am cum e cu coboratul burtzii. acum o sa stau si eu cu ochii pe ea.
in ceea ce priveste pregatirele, sunt absolut convinsa ca nu o sa ne simtzim 100% pregatite nici in ziua dpn-ului, tot o sa ni sa para ca mai aveam ceva de facut.

apropos de pregatiri, au azi am fost la banca si am retras 500 de lei din care 300 in hartii de 10 si de 5 lei. i-am pus bine langa pijamale si papuci. la cum ne stim noi erau mari shanse sa ma apuce nascutul in toiul noptii si noi sa avem in casa toti bani in euro sau pe card in felul asta sunt relaxata

30+
poze

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Kary28, Adaya bine ati venit

Monnvas mi sa lasat putin burta, fata de cum era pana acuma.

aris26 nici eu nu am studiat pana acuma cum ii cu coboratul burtii, dar acuma sigur ma apuc de studiat




31Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna seara fetelor!
Maria.K multumesc pentru informatiile cu privire la desenele din camera Cassandrei. Scuze intarzierea. O sa ne apucam si noi cat de curand de decorat. Aaaa iar mesajul tau a fost mortal, m-am tavalit de ras, desi stiu ca pentru tine sunt adevarate suferinte. E bine ca desi m-am speriat de ce urmeaza, faptul ca tu poti inca sa privesti cu umor imi da curaj.

Kary28, Adaya bine ati venit.

Ciresica si eu tot de la o prietena, stiu de epidurala si din ce mi-a povestit ea as mai putea adauga la ce au scris fetele, ca in primul rand sa nu-ti imaginezi ca nu mai simti chiar nimic de la brau in jos, simti dar nu asa intens si iti simti si picioarele, dar e mai greu sa le controlezi astfel incat sa mergi. Inainte de a-ti face injectia de epidurala, se face o anestezie locala, asa incat tu nu simti cand se introduce acul propiuzis. Asa mi-a spus prietena mea. in plus am citit ca refacerea e mai usoara dupa epid. in ceea ce priveste durerea si disconfortul.

26+ cu

Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge sufletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Adaya si kary28 bine ati venit

Cu sangerari nazale ma laud si eu, de cate ori suflu rosesc servetelul, insa cu gingiile nu am nici o problema si eu chiar le stresez cu ata dentara in fiecare seara.

Fetelor cum este chestia asta cu coborarea burticii? ca eu nu am auzit pana acuma....

Carmen 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna seara burtici !!!

Sunt suparata pt ca mi-au aparut pe barbie niste chestii mici ca si cosurile umplute cu ceva lichid si nu stiu ce sunt ???
poate fi herpes ???
nu de alta dar sambata merg la un botez si voi fi delicioasa

32+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Adaya si kary28 bun venit

fetelor voi vorbiti de coboratul burtii dar la mine e jos de la inceputul sarcinii,cat de jos poate sa coboare

26+ cu Maria
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Adaya si Kary28 bine ati venit!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Florinela, din cite am citit eu, recuperari "usoare" exista si-n cazul cezarienelor: stau marturie experientele atitor fete de pe forum, asa ca, ramai optimista!
Mama mea si bunica ma sfatuiesc ambele sa nasc cu cezariana, desi ele au nascut natural, asa ca...
***
Pisik, si eu tind inspre 90, desi lumea declara ca nu se vad; sincer, eu stresata eram la inceputul sarcinii cind inca credeam ca nu o sa ma ingras foarte mult; acum, plecind de la principiul ca nu merita sa te stresezi pentru lucruri pe care nu le poti schimba, m-am impacat cu kilogramele si sper ca o sa-mi reintru in forme la fel de repede cum le-am pierdut!
***
Maria, recunosc starile tale si, egoist, ma bucur ca nu sint singura. Scuze. Dar imi era ciuda pe mine pt "toanele" din ce in ce mai repetate. Mi se pare frustrant sa vrei sa schimbi anumite stari si sa nu reusesti. Oricum, mult a fost, putin a mai ramas.
*** Ca eu n-am gasit remediul la insomnii, Carmenada, marturie sta ora la care postez. Partea proasta e ca nu mai reusesc sa dorm nici in timpul zilei, ca-n primul trimestru
Nu pot spera nici ca o sa recuperez "DUPA", asa ca daca faci vreo descoperire...da-mi de stire.
***
Timi, multumesc pentru un ALT FEL de abordare a stresului. Chiar m-a ajutat.

Gina 28+
Eu vreau Thomas
Tati vrea Cristian
Va fi oare Thomas Kristian??

Poze

AMR

Mergi la inceput