Puiuti de Randunici 2008!! (186)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Ce numar are capitolul asta? Ce-i cu vestile astea, randunici?
Pucca, nu stiu ce sa zic, Smecta, ceai de menta, zeama de orez, hidratare maxima. sa treaca repede.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

cum fac zeama de orez si Smecta cat si cum? Offff

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

mihutza am citit ca randunoiul tau mergea la un interviu; mult noroc si bafta sa-i dea Dumnezeu, sa scapati odata de stresul asta....si iti pastrez din falcute sa rontzai

pucca fa-i un mucilagiu de orez, cat mai concentrat, si da-i cu seringa dina aia de nurofen...daca nu potii asa, fa-i cu el lapticul, in loc de apa, si i-l dai cu un biberon cu tetina cu gaura mai larguta; biencuta sa se faca bine....poate e de la dintisori, am patit si eu cu teo...si cu mucilagiu super concentrat s-a rezolvat....poti sa-i dai maine piure de morcovi...

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

liana si criss
cum fac mucilagiul ca nu stiu

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

pucca nu stiu sa iti spun exact cantitati...eu am pus vreo 5 linguri cu varf intr-un litru de apa si am lasat la fiert....lasi sa scada pana apa e o zeama groasa, albicioasa...daca scade si ti se pare tot subtire, mai adaugi apa...cand crezi ca e suficient de concentrata, strecori si folosesti zeama aia....nu stiu daca intelegi incoerenta mea

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

am inteles



fug in pat

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Pucca, ai cartea Caprarilor? La pag. 224-225 ai reteta, iar la 288 tratament pentru diaree. Daca n-o ai, iti scriu eu reteta de mucilagiu acus.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Mucilagiu de orez:
50g orez, 50g zahar, 1 litru apa. Orezul ales si bine spalat il pui vreo ora la inmuiat. Dupa aceea completezi apa in care ai inmuiat orezul pana la 1 litru jumate si-l pui la fiert, la foc potrivit, timp de o ora, amestecand in timpul fierberii ca sa nu se lipeasca. Cand bobul se macereaza si apa scade la 1 litru, il rastorni intr-o sita deasa si-l pasezi bine. Adaugi zaharul si-l mai dai 2-3 clocote.
I-l dai in loc de papita. Cu zeama de la orez poti sa-i faci ceiut sau laptic praf, daca nu mai alaptezi.

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

nu am citit nimic in urma, voiam sa va , semn ca respir.
trebuia sa avem analiza activitatii in 22, apoi s-a modificat pe 19 si apoi s-a cerut de catre Bucuresti materialul pe 15.
maine trebuia sa ma duc la botezul baietelului unei prietene (cea cu fetita mai mare gelozica...apropo, toate sunt bune acum) si eu ma duc la serviciu. m-a sunat directorul pe la 8 ca e musai.
partea buna e ca am nimerit-o cu ce vor cei de la Bucuresti, i-am prezentat sefului azi o varianta exact pe stilul cerut de ei...au informat unitatile azi la 5, iar materialul trebuie terminat cum va ziceam pana in 15.
nu e rau sa fii atat de bine-vazut incat sa ti se dea analiza pe unitate in sarcina dar...te mananca cu totul!
bietul Luca... isi vede mama tot la cateva zile. trebuie sa-mi mai structurez programul.

si ca si completare, nestiind ca voi avea programul de fata, i-am promis prietenei cu botezul ca-i fac eu aranjamentele florale. asa ca pana la ora asta "plantat" flori si m-am manifestat artistic ca inainte de a merge la serviciu sa duc florile la restaurant. maine pun si poze...sper...

va , mai citesc putin din urma si merg la

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 8 luni a venit Mos Craciun
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Simo,Olga
Olga,Doamne ajuta,ofof

Am citit tot,am un cearceaf salvat,dar nu mai am chef de trimis mesajul.Sunt mahnita,ma duc sa ma culc.
Scriu doar:
LA MULTI ANI CU SANATATE RAZVANEL DE CLAU!
Mimo,am glumit mami cu gemul,dar daca ai de dat,nu refuz!
Vecinico kya,parca mergi maine in Unirii?Nu am retinut bine.Te sun maine,poate ma iei si pe mine.

Edit sa va spun ca Slava Domnului noi suntem bine,in afara faptului ca Tea nu a mancat nici de dimi,nici la pranz,lapte abia a baut,dar a papat iaurt seara.Si cred ca o supara o masea (masea sa fie?),ca altceva nu are.
NB si Doamne ajuta sa fie sanatate la toata lumea.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput