Puiuti de Randunici 2008!! (186)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

zoze-da te astept ...eu sunt din Bals,la o aruncatura de bat...ajungi si mai repede...
doamne simo imi pare rau ....doamne ce nenorocire ...am ramas fara cuvinte...
intrasem sa va urez noapte buna dar am ramas muta de ce ne-a scris simo aici...va pup si nu mai am cuvinte ...pe maine...

rami26 cu bebic mic si iubit ... Andrei


http://good-times.webshots.com/album/563321687QrDJKj?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Claudia (de Daciana)- pe limba poti sa-i dai cu Plantagingival sau albastru de metil. Sanatate multa.

Va rog un lucru - sa nu mai judecati alte mamici pentru ce le dau de mancare sau pentru orice altceva. Toate suntem femei mature, cu acces la informatii si suntem in stare sa facem alegerile care noua ni se par mai potrivite in privinta puilor. Si nu-i cazul sa fim mai catolice decat Papa.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Eu cand va zic ca traiesc zile crunte...dupa ce traiesc ce o sa va povestesc, o mai citesc si pe Simo Exact si acelasi motiv a murit baietelul de patru ani al finilor sorei mele. Stiau ca e un pic racit...Imi pare rau! Nu vad sensul...in astfel de momente, credinta mea e greu incercata, Simo...spun asta ca voi sunteti mai "sus" in relatia cu El..poate voi intelegeti, ca eu una...

Sophie a inghitit sub ochii mei, de la mine din brate, un fragment de clema cu care se trage de fermoar. Mi s-a rupt in mana nici nu mai stiu cand, nu stiu de ce era pe masuta, nu stiu cum l-a gasit ea, cert e ca am vazut-o cand l-a bagat in gura, iar degetul meu sa i-l scot a venit prea tarziu, cand deja in inghitise. A urmat alergarea la urgenta, cu un copil calm si linistit si o mama ( adica eu ) in pragul isteriei, i-au facut radiografie si era deja in stomac. O urmaresc, cica in majoritatea covarsitoare a cazurilor, obiectele de dimensiuni mici sunt eliminate prin caca. Si dupa "vizita" de la chirurgie, am intrat si la urgenta, unde fara sa fie ascultata la plamani, i s-a pus diagnostic de pneumonie interstitiala si i s-a prescris Cefort injectabil, doar pentru ca i-am zis eu ca are muci de o saptamana . Nu am mai vazut in viata mea mutra mai acra decat a doctoritei respective...

Nu am stare, nu pot sa dorm, am o stare de agitatie de nedescris si imi vine mai tare ca niciodata sa fumez. Acum doarme, ii pipai burtica din 10 in 10 minute si tot din 10 in 10 minute, imi vine sa ma impusc!

Olga mamica de Ioana-Sofia, 25 feb 2008 - cu www.flickr.com/photos/olguselu/" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

hei lumeee Olgaaa
Bucatica de ce-o fi ea se va elimina cu siguranta,tin pumnii stransi sa iasa cat mai repede ca sa iti vina tie inima la locul ei ca imi imaginez ca pana n-o vezi orice vorba e vorba goala !
Muci Vladutz a avut de doua ori si de fiecare data i-au trecut dupa 10 zile ...dar fara febra sau febra a durat cel mult o zi. Tu stii de ce o fi zis doctorita aia pneumonie interstitiala...face pusee de febra de un anume fel, la un anumit interval...ca si asta e un marker Mai vezi maine un doctor daca nu esti impacata!
La intrebarea adresata lui Simo iti pot raspunde eu , dar banuiesc ca era o intrebare retorica...alta data, cand n-o mai fi atata tristete in jur si ai chef de filosofie, iti povestesc cu drag.
Pana atunci, sanatate multa Sofiei si maine un big kk cu bucatica in el ! Si tie
Ma retrag ca e o atmosfera Ziua de maine sa va aduca iar zambetul pe buze

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

olguta, te cred si te inteleg, probabil fiecare din noi am gandi asa in astfel de cazuri, insa nu putem controla tot; eu cred ca niciodata nu putem fi destul de precaute cu copiii; cand am fost la socrii mei prin decembrie, nu am urmarit-o pe teo permanent, ca ieseau discutii ca nu am incredere, ca ce ei nu au avut copil etc....stii si tu ce fel de conflicte pot aparea; ei bine, cand am ajuns acasa la bucuresti, a doua zi, la schimbatul de kk al unui chilotel, am observat in kk o bucata maricica de carton destul de grosut....stiu ca nu e periculoasa hartia, cartonul (sau ma rog, nu asa de...), insa vreau sa te linistesc un pic si sa ai incredere ca va iesi bucatica de metal sau plastic in kk, si totodata sa nu te invinovatesti, pentru ca nu poti fi mereu cu ochii pe ea, si nu poti controla chiar tot; in ce priveste diagnosticul doctoritei pneumolog (presupun ca pneumolog) e un pic cam ciudat, ca sa nu zic altfel; poate ea are vedere cu raze X de a stabilit asa diagnostic, pentru ca daca un copil e doar mucos, fara febra, fara alte simptome, si mai ales fara sa faca o radiografie, nu poti sa te arunci asa cu un diagnostic si sa ii dai repede antibiotic; am mai auzit astfel de situatii in ultima vreme si nu stiu de ce, poate sunt eu putin paranoica, insa cred ca vazand in ultima vreme atatia copilasi care au murit din aparent banale raceli sau alte cauze, multi doctori (imi permit sa spun mai putin profesionisti, si sunt blanda in exprimare) se arunca repede cu tratamente dure, pe principiul "mai bine sa ii dau, ca poate totusi are sau se poate face"....ceea ce mie mi se pare nici macar ca pe vremea bunicii....in fine, intru in subiecte sensibile si nu e cazul, mai ales dupa asa seara ca m-a marcat foarte tare .....eu zic sa mergi cu micuta dimineata la un doctor care e doctor si nu ruda cu mama omida, sa vezi exact ce si cum e cu raceala fetitei.... si sper sa te linistesti cat de repede, pana dimineata, in privinta bucatelei inghitite

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

A da, nu plec pana nu zic ceva si referitor la comentariul mai mult decat pacifist al Cristinei...nu e vorba de judecat, e vorba de dat cu parerea...fiecare femeie si mama e om matur si informat si isi asuma responsabilitati. Adriuta cu atat mai mult

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:


Doamne, ce rau imi pare, Simo, ce-o fi pe bietii parinti! nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva. Mai, dar asa de periculoase sunt racelile la bebelusi? EU nu i-am mai luat temp. Andreei de nu stiu cand. Ce-ar trebui, sa intram in panica la orice mic semn de raceala? N-am cuvinte...
Olgutzica, imi pare tare rau, sper ca micuta o sa scoata bucatica afara, iar diagnosticul sa fie gresit.
Vroiam sa va intreb daca a ramas valabila intalnirea de maine, la ora 11, la Unirii, la ultimul etaj sau unde? Daca mai aveti chef...

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Fetelor Bianca are diaree, fara febra, dar deja suntem la al 8 kk pe ziua de azi, febra nu are, si se trezeste din somn sa faca kk, doarme acum. Ce sa-i dau?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

vad ca acest capitol cam aduce vesti cam nasoale.. .. offf..
Olgutza imi pare rau de incident.. sper sa iasa repede bucatica la kk sa te linistesti!

Mihaela, mamik fericit de Andra - 29 martie 2008

Pozici
Creste gargaritza
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5211d37ef93faf418fe040&source=category&category_id=all" target="_blank">Povestioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Claudia de Daciana, si eu zic sa mergi la doctor, mami.
Blankar, multam pentru felicitari si, la randul meu, te felicit pentru burtica! Sarcina usoara si multa sanatate!
Mimo, hai inveseleste-ne un pic!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput