Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Getutza81 spune:

Revin, iulia, draga, fierb spanacul, doar atat, sil adaog la ce mai am peacolo, cartofi morcovi....si al meu se mai joaca asa cu paturica, dar putin, nush dc sa zic 1-2 pe sapt...

===============


Geta mami de Bogdan Silviu

Povestea nasterii lui Bogdanel - Micuta mea minune mare !
Micuta mea minune mare !

Pentru ca oamenii rai sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic (Edmund Purke)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Darius Costin si Stefan!

Desiree...sper ca ti s-a indeplinit dorinta ptr ziua ta!
Denisa!

Nicole si Doloress multumim! Bine ca a trecut timpul si am uitat ce disperata am fost acum un an. Sunt super fericita, ca si Alra!

Azi am cumparat cereale cu flori de tei ptr un somn usor... Noaptea trecuta nu m-am mai trezit sa fac niciun lapte...i-am indesat de 3 ori suzeta si gata!

Daria Ioana ia si tu Vitamax ceva...pe mine ma enerveaza Eli ca se trezeste o data pe noapte...cred ca as innebuni sa ma tot streseze...stiu ct e de obositor si ce irascibilo-imposibila ajungi din cauza oboselii..Nu stiu husband cum de mai suporta!

Va pupacim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Nadia, eu acum am vazut ca e si ziua ta azi!!! La multi ani, draga mea, sa fii sanatoasa si fericita tot restul vietii, cu Victoria si sotul tau alaturi!

Darius! Sa cresti mare, frumos si sanatos!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Buna fetele si de la noi !
La multi ani bebeilor care implinesc lunite astazi !
Offf, am auzit de dragutzul de Mateias... Simo, fii tare si nu-ti pierde curajul, o sa treaca si hopul asta, sa dea Doamne-Doamne sa se faca repede bine Mateias.
Imi pare rau de cazatura lui Davidutz, Miss, cum se mai simte, mai plange? totul e in regula?
Am ramas impresionata de cat de diversificat e bebe de Getutza, moaaaaa...
Am uitat ce mai vroiam sa spun... uffff, statul asta in casa imi paralizeaza neuronul si urasc vremea asta incerta... vantul il detest din tot sufletul.

Am primit ...www.youtube.com/watch?v=Jl_cTulm064#" target="_blank">ceva dragut taaare m-am distrat

Noi suntem bine, avem urmatorul program de masa:
9-10 merisor cu morcovel si nitica portocala sau para sau banana si o linguritza de cereale
13-14 crema de legume , de doua ori pe saptamana ousor, de doua ori pe saptamana carnitza de pui pasate in supita, uneori ne place si iaurt cu ciorbitza, alteori strangem din buze tare tare si refuzam cu desavarsire sa o mai deschidem
17-18 fie iaurt humana cu cereale fie branzica cu cereale.
dupa fiecare masa papam laptic . Dormim de trei ori pe zi dupa fiecare masa, dar uneori facem greva si dormim doar o data sau de doua ori cate o ora, o ora jumatate.
Seara facem baita la 9, papam cam 180-210 laptic si facem nani pana dimineata. La un moment dat se trezeste mami pe la 4-5 cand bag eu degetelul in gurita si trag e el cu sete mare si imi da 100 ml laptic.
La ultimul control de 6 luni Lizuca avea 7,800 grame si 73 cm. Noi suntem foarte multumiti de evolutia ei. Doctora noastra de asemenea.

Va pupam si va dorim multa sanatate bebicilor si mamicilor.

Elenuca mami de Lizuca 29 Mai 2008

Povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=764a9751ec8c1ae5d54413&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Lizuca's History (slideshow)

www.elizadiamandescu.ro" target="_blank"> Eliza's WebPage uite ce mare sunt !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Darius La muuuulti ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Noi facem marti 6 lunite si pe zi ce trece se schimba...dar nu in bine. Este mult mai agitat, trebuie sa ma joc cu el sa nu se plictiseasca, nu mai pot face nimic ca "ma striga". De 2 seri se trezeste la 12 si la 2 plangand, ii dau titi si adoarme la loc.
Nu stiu ce s-a intamplat cu puiul meu...oare a crescut ?!


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nicole welcome to our club! Al meu pe cat a crescut, pe atata s-a facut mai agitat din pacate... Acuma sper sa nu dea Miss cu rosii. Sper sa fie si invers valabil, bebeii agitati mici sa se faca din ce in ce mai cumintei.

Elenuca ce program frumos de masa si de somn!

Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna seara fete dragi,

Am aparut si noi pe acasa, dupa un week-end linistit. Sambata seara am fost la teatru, am vazut un spectacol de pantomima cu Dan Puric , "Don Quijote", exceptional, merita vazut, lasati orice si mergeti la teatru ca eu acum mi-am dat seama cat mi-a lipsit, inainte mergem f des, cel putin o dara la doua saptamani, acum e prima data in stagiunea asta.
SIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII, am dormit la noi acasa, Vlad ramanand la mama. Fetelor, am adormit cu Stef la televizor pe o canapea ingutsa (si ati vazut cat e sotul meu) de la 11 seara la 8 dimineata!!!! El sforaindu-mi in ureche, il auzeam prin somn dar nu ma puteam trezi. Dimineata, zburdam de bucurie, parca innebunisem, dormisem si eu o noapte!

In schimb ai mei au cam suferit, ca se oferise tata sa stea cu Vlad, dar mama nu a rezistat si i-a chinuit Vlady pe amandoi, ce sa le fac. Mama e pur si simplu moarta, lesinata dupa el. Fetelor, mi-e rusine sa va spun dar pt ca Vlad plange cand il lasi singur, pe mama n-a lasat-o inima si l-a luat cu ea la toaleta pt ca facea pipi pe ea. L-a pus sa stea in fund in caditza. am cazut pe spate cand am auzit!

LAurita, am tot vrut sa-ti spun, n-am respectat intocmai reteta de la tine, insa am amestecat iaurt cu branza si cereale si Vlad a papat tot!!!!! Plus ca de vreo 3 zile papa bine si toate legumele din supa! Sunt super multumita, dar nu il laud, am ajuns superstitioasa dar de cate ori l-am laudat s-a intamplat exact invers. Asa ca doar ti-am povestit, nu m-am laudat, da? Mirci ce face? Pupi de la noi!

Bravo, Andreap pt fetitze sanatoasa, acum trebuie neaparat sa scape si Simo, cat mai repede!!!! HAi, da-ne vesti bune, Simo, iubita!

Nicole, asa ma mir si eu de Vlad si de evolutia lui si imi pun intrebari, de ce pana acum 3 zile nu manca nimic in afara de lapte si acum papa si supa si iaurt si branza si fructe (dar repet, nu ma mai mir de el, e doar o constatare), de ca pana acum o luna a dormit si acum plange prin somn, de ce ieri nu radea daca il gadilam la gat si azi se spargea de ras.....si tot asa. DA, cred ca raspunsul l-ai dat tu singura, evolueaza si ei , cresc dragii de ei si de-astea atata schimbari....si noi tot ne intrebam ce-o fi.

NU in ultimul rand, LA MULTI ANI, DARIUS, baietel de DAria-IOana!

si LA MULTI ANI Desiree!, sa fii sanatoasa si fericita!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

A fost netu cazut asa ca abia acum reusesc sa mai intru.
Nicole daa, a crescut si o avea vreun puseu. Si Mirci tot asa agitat, marait, martisor toata ziua, noroc ca e Bogdan in concediu, altfel nu stiu ce ma faceam.
getutza si al meu face la fel cand papa, eu trebuie sa-l distrag ca sa reusesc sa-i dau toata papica, altfel trage de castronle, tipa dupa lingurita. Eu ii dau sa pape numai in fata acvariului. E un pont bun fetele: luati-va acvariu
Lorich eu i-am dat cereale de la Nestle, Healthy Tummy si de la Humana cu orez porumb si tapioca, astea care se fac cu lapte. A papat ambele. I-am mai dat de la Milupa cereale cu orez mar si morcov si cereale cu banane, astea sunt cu lapte inclus. Mie imi plac mai mult. . dar nu refuz nici un alt rest de mancare. hihi.
Doloressnasol ca nu poti lucra de acasa daca sta bb cu soacra...dar intr-adevar, ti-ar fi greu sa te concentrezi...si nu au control asupra a ceea ce faci.
Elenuca bine ai revenit...naltuca Lizuca ta si e mai mica decat noi cu o luna!
Noi avem abia 67 cm...
Ylari merci pentru raspunsul referitor la combinatia carne/ou.
deisree sa-ti traiasca okioasa si sa va faca fericiti!
Getutza si Andrada felicitari pentru chef...ma mir totusi ca nu v-a afectat alaptatul
Sis hai ca nu mai apucam sa ne gasim deloc la taclale. poate de Craciun

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Alysh cine aude cum te-ai odihnit cu Stef sforaind in ureche si inghesuiti pe canapea amandoi. ce sa facem, asa am ajuns...ni se pare un rai ceea ce din descriere suna a chin!! Oricum, bine ca rezultatul este cel asteptat. ce ma bucur ca papa Vladi...chiar voiam sa-ti spun ca poate nefiind bine pasate legumele nu le simte gustul...stii de cand ma tin sa-ti spun asta...dar uite ca a depasit baiatul hopul singur...nu-l laud. constat!!
Mirci e bine, el refuza lapticul si se trezeste noaptea de nspe ori...dar ce sa fac...mult a fost, putin a ramas. Tare mami tau ingenioasa... nevoia te invata!
Ma duc sa vad ce planuri are sotul pe asta seara. La filme ma refer.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput