Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (243)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Numa' Carpatina n-a stat cuminte!


Neimblanzita Carpatina!

Dovada?


Te-ai miscat repede, ai sters toate urmele, Neimblanzito!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes
M-ai amuzat cu cat de flamand ziceai ca e pustiul. Chiar, ce program de masa are peste zi si cam ce mananca?


Se trezeste in jur de ora 7 si primeste un biberon (cam 220 ml) de lapte de vaca.
La 8-8:30 papa micul dejun la gradinita (uneori acasa cand intarziem), cereale cu iaurt si ceva fructe pasate (asa doar fructe pasate, uneori cu biscuiti).
La 11:00 pranzul, doar un fel de mancare, de obicei ceva legume cu carne/ou/ficat de pui sau ciorba cu carne sau supa cu adaos de carne. Uneori mai primeste putin iaurt drept desert.
La 12:00 un biberon cu lapte 260 ml inainte de somnul de pranz.
La 14:00 snack la gradinita - cereale sau clatite sau iaurt cu chifla sau branza cu chifla
La 16:30-17:00 o gustare acasa- banana sau biscuiti sau paine sau pufuleti
La 19 cina - un alt fel 2 (ardei umpluti, piureuri de legume cu carne sau peste, paste) sau cereale cu iaurt
La 20:30-21:00 un biberon de 260 ml cu lapte inainte de culcare

Uneori mai 'cerseste' de la noi paine, struguri, bucati de mere, biscuiti, sticksuri si tot ce mai mancam noi.

Voiam sa-ti mai scriu ceva, dar am uitat ce! Ups!

Aaa...cu marginile de lemn...cred ca ai dreptate. Noi avem la patul nostru, mare, un soi de cadru de lemn si din cauza lui nu poate cobori din pat. Cum canapelele sunt din piele si alunecoase, Tudor nici acum nu stie sa urce/coboare din pat sau canapea. :)) De asta mi-e putin teama de patul normal.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze


Yaia, wow. Baloteaza la greu. Lisa nu mananca nici jumatate din tot ce ai insirat tu acolo!!!!

Ai zis ceva intr-o postare trecuta ca e micut Tudor. Important e sa se tina pe aceeasi curba de crestere, cu mici variatii si totul e ok.

Pupam delfinasul .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ce-i cu Roxana? Cine a suparat-o? Nu de alta, dar Gabitz cu muschii pusi pe ea...aoleu!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G
Citat:
citat din mesajul lui danielle02
imi vine sa ma mut in australia sau intr-o tara unde sa nu ma gaseasca nimeni


Care va sa zica in Australia nu te gaseste nimeni, si eu care voiam sa o vizitez pe Adimercedes la vara...


Rox, ce legatura are vizita ta cu faptul ca Danielle nu vrea sa fie gasita in Oz?

Danielle, poti sa vii in vizita linistita, eu nu zic nimanui nimic . Sanatate lui Jodie si fii tare, o sa fie bine!!!



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Erina, distractie placuta, sa va intoarceti cu bine si incarcati de cadouri si amintiri frumoase!!!

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui prisi
Adi ce frumoasa e camera Lisei, acomodare usoara in noul pat



Prisi, multumim

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Carpatino, neimblanzito, sa aveti drum bun, relax la maxim, sarbatori fericite si sa reveniti cu bine la cuibusorul votru. Pupam si trandafirasul .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adimercedes
Ai zis ceva intr-o postare trecuta ca e micut Tudor. Important e sa se tina pe aceeasi curba de crestere, cu mici variatii si totul e ok.

Pupam delfinasul .


Tocmai imi zicea sotul ca s-a uitat din nou pe pozele lui Tudor de la 3-4 luni si era un grasan. Mie atunci nu mi se parea, dar azi am mai bagat si eu un ochi si avea niste falcuteee..dar atunci mi se parea micut. Si acum mi se pare micut, poate daca ma uit la pozele de acum preste vreo jumatate de an o sa am impresia ca acum e gras. Chiar imi era teama sa nu semene cu socrii care sunt mici de statura amandoi. Dar daca seamana cu mine la figura, poate 'se arunca in partea mea' si nu o sa fie micut (desi nu sunt tare inalta, 1,66)! Cu taica-su seamana la metabolism, sper sa fie inalt ca el! Numai micut ca socrii si matusa din partea lui tati sa nu fie!
Acum el e micut comparativ cu urasii grupului, adica vreo 10 kg si vreo 76-78 cm...asa din ochi, ca nu l-am mai masurat. Dar e numa' bine!

Pupam Lisa independenta, care doarme in pat de om mare, in camera ei!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui devylla

adimercedes mi-a placut tare mult camera Lisei.S-o stapaniti sanatosi.
Eu inca Erikai nu i-am facut camera.Are patul la noi in camera.Si nici nu stiu daca se va intampla curand.Acum camera este pe post de teren de joaca si depozitat din jucarii si cutii.
Poate cand se face un pic mai mare am sa ii mutam patul.



Jurnal de mogalneata
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)



Devylla, multumim .
E bine sa faci mutarea vara si cand simti tu ca e Erika pregatita. Si tu! In plus, voi abia v-ati intors din RO, deci nu ar fi deloc momentul potrivit. Nici la noi nu o sa se schimbe de pe azi pe maine lucrurile...



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Lisa

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

adi frumoasa e camera Lisei !

carpatina plecati voi fetele din nou cu avionul si baietii vin cu masina?


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput