Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Ziua buna si de la noi!
Toata dimineata am trebaluit prin bucatarie.....facut mancare si curatenie si acusica m-a gasit pofta de cornulete.....o singura data in viata mea am facut si asta se intampla acum vreo 3 ani......sa videm daca oi mai sti.....caut si eu retete pe net.
Simonacip, multa sanatate lui Matei!
Andreap, Sara si va dorim sa fiti in forma maxima cat mai repede ca fara voi......aleluia parc. De cand am venit de la Braila am fost intr-o singura zi in parc...in rest pe la piata, pe la banca.....numai asa cu treburi.....Azi am vazut vantul pe geam si ne-am speriat si nici n-am mai iesit...

Deliutza Broscutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

Salutare fetele!

In primul rand MULTUMESC DIN SUFLET lui Cleo si Andrada79 PENTRU CLIPURI AND STUFF !

Am reusit si eu sa termin calendarul..yesssss!!!!!http://picasaweb.google.com/mladite.mugurasi/AlutzuDeAimee79#

Alutzu nu mai este racit...i-a trecut usor ...noi insa...tragem inca de nas. Si ca sa vedeti ca dupa raceala asta puiu mic s-a pus pe mancat ciorbica. Recunosc ca i-am scapat un picut de sare in ea...ca pre ERA SEARBADA...si ii pun si un pic de miez de paine si haleste urgent un castronel.....nu dati cu rosiiii...
Si colac peste pupaza l-a gasit ridicatul in picioare....si normal ca vrea sa si mearga acum... ... voila de vezi http://good-times.webshots.com/video/3017246230104360889MHiwnA

Pupam toti copiii bolnaviori sa se faca bine si mamicile care sunt la capatul puterilor sa le dam putere...in mod special si pe restul va pupam smechereste

Alexandra mami de Alutzu

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Stefany magazinul se cheama The Real Green Grocer, este pe 4627 Wilson colt cu Somerled, uite www.ecollegey.com/organic.html" target="_blank">AICI linkul. Aici mai jos pe pagina respectiva si lista de preturi. Poti sa si comanzi acasa. Spor la diversificare!

Fetelor sunt in al noulea cer, pentru ca bebita al meu a dormit aseara de la 11.30 pana dimineata la 7 fara intrerupere (nu dati cu rosii!) Nu stiu care a fost cauza, a fost tare obosit ieri, nu a dormit deloc, maraiat, apoi seara l-am luat la Ikea si m-am plimbat cu el pana pe la 10. L-am scos si pe un frig de-ti ingheta limba-n gura, bine nu l-am tinut mult. Si iaca asa a dormit baiatul meu neintors

Alra felicitari pentru minune! wow, ce poveste frumoasa, trebuie sa scrii povestea nasterii sa dai curaj si altor fete!



Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Dolores, multumesc si felicitari pentru noaptea minunata..a noastra tot de kko a fost
Fetelor, voi mai sunteti sensibile la mirosuri? eu am ramas sensibila la multe din perioada sarcinii si-mi provoaca greata si acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Doloress

Stefany magazinul se cheama The Real Green Grocer, este pe 4627 Wilson colt cu Somerled, uite www.ecollegey.com/organic.html" target="_blank">AICI linkul. Aici mai jos pe pagina respectiva si lista de preturi. Poti sa si comanzi acasa. Spor la diversificare!

Fetelor sunt in al noulea cer, pentru ca bebita al meu a dormit aseara de la 11.30 pana dimineata la 7 fara intrerupere (nu dati cu rosii!) Nu stiu care a fost cauza, a fost tare obosit ieri, nu a dormit deloc, maraiat, apoi seara l-am luat la Ikea si m-am plimbat cu el pana pe la 10. L-am scos si pe un frig de-ti ingheta limba-n gura, bine nu l-am tinut mult. Si iaca asa a dormit baiatul meu neintors

Alra felicitari pentru minune! wow, ce poveste frumoasa, trebuie sa scrii povestea nasterii sa dai curaj si altor fete!



Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)








la mine s-a trezit 1 data, ieri, desi friguts, am stat cam 3 ore afara, la 17 cand am fo la homeopat am luat si fifilina cu mine, si tot drumu inapoi a dormit tun in caruts. 25-30 min.
si iar s-a luat lumea de mine: cum??? mergi atata cu cupilu pe afara? (o verisoara de a lui victor, ca tot sunt in cartier). Pai de la mine pana la Socrate, sa fie 1-maxim 1.5km!!! e mult? nu e mult, noi cand iesim la plimbare facem de obicei dus intors x 2, ....
azi nu am mai ieshit.




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Fetelor, ce va faceti atatea probleme cu scosul copiilor?? Eu il scot in fiecare zi, exceptand zilele cand piticul este mucios rau/are febra sau zilele cand ploaie/este vant de zbori pe sus. Daca este OK, indiferent de temperatura, iese cel putin o ora afara, infofolit bine, in costumash de cosmonaut, acoperit cu paturici. Bine, la noi nu sunt -30 de grade, dar de ex azi sunt 3 grade si tot a iesit. In general ii face foarte bine plimbarea, doarme in timpul ei. Problema este doar daca se scoala, ca incepe sa balosheasca si sa isi agite mainile, atunci da, ii ingheata fatza si manutzele. Dar ghinion Aerul curat si rece le face bine.

Iar cu raceala, eu nu il scot in primele zile, cand are mucisori multi si imi face un pic de febra. Dar mai mult de 4-5 zile la rand nu sta in casa, obligatoriu il scot macar juma de ora, chiar daca mai are mucishori :).

Alra - am tot citit despre tine la Odisee, ma bucur din inima ca a fost asa de bine, ca ai un bebe sanatos si puternic :) Sunt convinsa ca se vede diferenta fatza de Laura, eu le-am vazut pe prietenele mele cu bebi la termen sau post termen ... iar eu cu piticul meu amarat de 37 de saptamani Dar lasa, ca sunt toti sanatosi si bine ingrijiti Iti doresc sa o poti alapta pe Nicole cat vrei tu si cat vrea ea sa nu te mai intereseze subiectul pompa (ceea ce imi doresc si eu la urmatorul bebe - secret :p). Hai, fugi acasa, pune poze si sa vorbim, poate ne zarim prin preajma sarbatorilor.

Va

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

'Seara!

Noi n-am iesit azi, era un vant de ma lua pe sus cand am fost de m-am...tuuns

Andreap bine ca at scapat de afurisita de branula.

Desiree s-a stricat masinaria de votat? Ca eu n-am mai reusit.

Alra ma bucur ca totul este bine, Doamne ajuta sa nu aveti colici!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

neatza!
sunt cu soricelul in brate...dar sunt multumita ca a dormit all-night-long hihi, ptiu-ptiu sa nu fie de deochi!!! ma droghez cu mirosul caputului ei..stau numa cu nasul in parul ei si inebunesc ce frumos miroase parca-s nebuna.

desiree draga mea, am bagat 4 voturi! ce sa zic? am avut multe adrese d mail daca vrei, mai tz bag si de pe ale sotului, 2 la nr. bafta multa



The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii





Fetelor, multumim din suflet! Victoria e nr. 1! Doamne, ce surpriza minunata am avut de dimineata! Daca vreti sa ne mai votati (maine se incheie concursul si rezultatele duminica-de ziua mea!!! hihihi, ce cadou perfect ar fi!) mai pun o data linkul, sa nu va suparati pe mine

http://www.competico.com/photo/it-s-a-beautiful-world-2


Multumim tuturor ptr. vot!

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

si de la noi,chiulangioaicele,ca de cand nu am mai dat un semn de viata...!!!Insa lipsim motivat,am fost in curatenie generala,daca tot l-am prins pe tati in concediu...

Am vazut suuuper poze,cu suuuper bebelusi!!!Ar trebui sa participati la concurs cu una din poze,iese poza anului cu siguranta!!!

Noi avansam,azi papat piure de cartof cu putin unt.Papat e mult spus,ca s-au blenduit cartofii pana a iesit amidonul din ei si a devenit ceva lipicios,incat nici mie nu-mi venea sa gust.In schimb,avem pofte la papica de oameni mari,nimic nu mai putem papa in fatza ei fara sa limpaie.Voi ce stiti,e voie la papa cu sare???Ca pana la urma as putea sa-i dau din ciorbitza noastra de zarvat daca nu ar avea sare.

Am primit de la Directia Muncii o decizie cum ca primesc cele 6 milioane,taman acum cand se schimba legea si ca am drept de contestatie 30 de zile.Imi bubuie mintea,nu cumva e o capcana de la astia ca sa ma lase cu cei 6 milioane si din ianuarie in colo,ca de..daca nu contesti..Sun la ei si o duduie amabila se retoia la mine,ca nu s-a schimbat inca legea!!!Pai,la ce imi trimiti decizie,pentru o luna si dupa ce am primit primii bani???OOOfff...

In rest program de joaca,somn din cand in cand si noaptea cu intreruperile de rigoare pt papat.Cat mai sug noaptea bebii alaptati la san,stie oare cineva,sau ne tin si pe post de suzeta ?!

Am fugit,dar sper sa apar si eu mai des,macar cat mai sta tati cu noi acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefany_p

Dolores, multumesc si felicitari pentru noaptea minunata..a noastra tot de kko a fost
Fetelor, voi mai sunteti sensibile la mirosuri? eu am ramas sensibila la multe din perioada sarcinii si-mi provoaca greata si acum


Eu la parfum. Nici acum nu suport mirosul.

_
Victoria Isabella

http://picasaweb.google.ca/nadia.boga/VictoriaIsabella02

Mergi la inceput