Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

'neata
Adriana,am vazut iar poze cu Craciunei draguti si mamicile lor
Noi am fost la spital si GATA!!!!!!!!!!!!!Ne-a scos branula,nu mai facem decata erosoli de azi...duminica mergem la control cu amandoua si vedem daca si cum iesim pe afara.....
In rest toate la fel;se trezeste de 2-4 ori pe noapte .in schimb papa bine laptele...dar a incput sa pape prost mancarea,la fel ca inainte.Mi-a zis mie doctorita ca de la dexametazona papa asa bine..
ok,trebuie sa fug s arezolv ceva,revin
pupii


BOTEZ SARA
Noiembrie2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Eu nu am timp sa mai scriu, abia reusesc sa citesc si sa vad pozele voastre pentru ca pe ale mele nu reusesc sa le descarc.
Inainte sa plec mi-am dat seama ca aaratul meu e descarcat si atunci am luat unul mai vechi din dulap care mergea cu baterii obisnuite si nu mai gasesc cablul.Bine ca aveti voi multe poze mununate. Inca n-am avut timp sa le descarc. Sa vad si daca pot.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
http://community.webshots.com/album/568228087tqrEjX?start=12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

apropos de buguri, ziceti-mi si mie unde sunt shapci si basca in pozele astea:
http://www.envy.ro/colectii/20-de-modele-de-palarii-si-basti/produse/pagina--2



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii




sunt 20! le-am numarat eu! sunt 2 pag!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Cleo
http://www.sepci.ro/10/?param=382


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

buna!

am intrat sa va multumesc pentru sustinere si felicitari, sunteti toate niste dulceturi!

noi suntem inca la spital, maine plecam acasa. totul e ok, de data asta am facut un copil sanatos tun, fara nici cea mai mica problema am nascut extrem de usor, la 3 ore de la inceperea inductiei. nasterea propriu zisa a durat 3 contractii, nici nu mi-a venit sa cred ca a iesit, credeam ca nu imping bine de nu iese. atmosfera a fost super relaxanta cu glume si distractie, dr saraca era in pulover si in blugi ca nu a apucat sa se mai schimbe.
de a doua zi dupa nastere ma simt perfect, pot merge, epiziotomia nu ma tine, nu am decat 3 fire si parca nu ar fi (nu am scapat - cu toate ca am dovada pe film ca am negociat cu doctora sa nu ma taie )

in rest toate bune, alaptatul merge incomparabil mai bine ca la laura, doar ca noaptea e foarte activa.

aaa, si o sa ii zicem Nicole! Sophie este al doilea nume

poze pun cand ajung acasa, dar e leita sora-sa la nastere

pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

m-au apucat emotiile! alra mi-a amintit de perioada "cu burta" si de ziua in care am nascut ieri imi umbla prin burtoi si-mi dadea coate,calcaie,genunchi in ficat si azi e ditamai shobolana parca,...dar doar parca (o sa-mi treaca momentul) as mai vrea unul

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am scos cerealele din lapte aseara in speranta ca va dormi mai bine, nimic! Ai avut dreptate, din pacate, draga Fecian. S-a trezit "numai " de 11 ori, noroc ca am impartit noaptea cu tati si a stat el jumate saracu', dar nu mai puteam.

Cleo, spune-mi si mie cume cu ceaiul de menta, ca el cand plange prin somn si ii dau apa, bea f multa, e aerul uscat in camerA, sa incerc si varianta asta. Thanks!

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

buna fetelor

Bianca a adormit aseara pe la 10.30 , i-am mai dat sa manance pe la 11.40 si a dormit pana la 8.00 fara sa mai manance noaptea. chiar si acum dimineata abia i s-a facut foame. asa ca pe la 12.15 i-am dat piureul de legume (cartof, dovlecel, putin pastarnac si putina telina). dupaamiaza am sa-i dau fructele. pot sa spun ca mango este preferatul ei. nu am citit pe nicaieri daca este bine sau nu sa-i dau tot timpul. voi stiti ceva legat de mango?

azi mi-am facut si eu analizele la servici - m-au sunat ieri fetele si mi-au zis sa ma duc astazi. noi le avem gratuite o data pe an.




pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

apropos de buguri, ziceti-mi si mie unde sunt shapci si basca in pozele astea:
http://www.envy.ro/colectii/20-de-modele-de-palarii-si-basti/produse/pagina--2



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii




sunt 20! le-am numarat eu! sunt 2 pag!

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena


Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii





hihihi, au rezolvat, dimineatsa imi aratau 7 shepci si palarii, si restu cizme

alysh, mie mi se paruse cateva nopti ca am aeru uscat, si faceam inainte de culcare o oala cu ceai de menta, si puneam langa pat, la capul meu, pe un fund de lemn, fierbinte, cum o luam de pe foc. Aburii ridicati, si vaporii de menta usureaza respiratia.
Acum, mai usuc haine pe calorifer. Ca balconu nu face fatsa. Pe de alta parte, io am alt coshmar: daca e prea umed - igrasie!!!! .
Astae varianta babeasca
o varianta mai moderna, sa zicem, iei un hidrometru - sau cum se numeshte termometrul de umezeala. cand gasesti unu, zi si mie. masori umezeala, si daca e nevoie (si daca are carte sa iti zica unde apare disconfortul) vii cu un umidificator. Alta solutie nu am gasit.

alra, sanatate multa, felicitari pt fifi sanatoasa, sa fiti toate 3 fericite, si mult succes in urmatorii...20 de ani



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Saru'mana Cleo, o sa incerc intai varianta cu ceaiul de menta si apoi trecem la chestii mai sofosticate

Vlady

Mergi la inceput