dragule sunt insarcinata ..CE?! Ok hai la avort!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

cum poate mai, sa-si numeasca cineva copilul... taliban? mi se face pielea de gaina numai citind asta.
e ca si cum l-ar numi 'comunistul meu' sau odiosul meu, tilharul meu, crminalul meu, hitlerul meu. oare femeia asta n-are constiinta? nu stie cine sint si ce au facut talibanii

Monabella, ma faci sa rad! Cred ca ar trebui sa fi mai relaxata si mai cu simtul umorului. Pai si eu imi numesc copilul "terorist" ( si doar stim cu totii ce inseamna un terorist), dar cred ca am destula constiinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

si o sa mai apara un nick nou, cu mai putin de 10 mesaje, sa ne asigure ca nu e nimic unsuall, ca ea isi alinta copilul bin laden ori hitler, or tamil, or mai stiu eu ce alta nenorocire

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Citat:
citat din mesajul lui monabella

cum poate mai, sa-si numeasca cineva copilul... taliban? mi se face pielea de gaina numai citind asta.
e ca si cum l-ar numi 'comunistul meu' sau odiosul meu, tilharul meu, crminalul meu, hitlerul meu. oare femeia asta n-are constiinta? nu stie cine sint si ce au facut talibanii

Monabella, ma faci sa rad! Cred ca ar trebui sa fi mai relaxata si mai cu simtul umorului. Pai si eu imi numesc copilul "terorist" ( si doar stim cu totii ce inseamna un terorist), dar cred ca am destula constiinta...


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Maru,eu din cand in cand imi "alint" copila ceva de genul...escroaca sentimentala,este o nenorocire,sunt o mama rea,ar trebui sunat la Protectia Copilului??Adevarat,relaxati-va,nu va mai legati de orice fetelor,doar de dragul de a parea mai interesante,give me a break!!
Sau nu iese bine supa si hai sa intru pe DC sa ma mai leg de ceva suflete nevinovate?Huh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
Maru,eu din cand in cand imi "alint" copila ceva de genul...escroaca sentimentala,este o nenorocire,sunt o mama rea,ar trebui sunat la Protectia Copilului??



Daca esti de acord ca sotul tau sa te alinte din cand in cand cu "escroaca sentimentala" , atunci, da, poti folosi linistita termenul.
Sa vezi ce incantate vor fi prietenutele fetitei tale (plus mamicile lor), cand ea le va spune ca-s escroace .
Si ce incatata o sa fii tu, atunci cand fetita o sa-ti povesteasca ca o prietena de-a ei i-a zis, alintand-o, 'buey, mucea care duce crucea' :)).


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenyy spune:

Denizel???....ca sincer as vrea sa inteleg totusi ce ai balmajit aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aaa, stai linistita, ca nu-i nimica de inteles. Ce mare scofala ca nu mi-a reusit pilafu'?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Judecand dupa asta

Citat:
( si doar stim cu totii ce inseamna un terorist),

cred ca o schema logica ar fi mai potrivita.



Children's advocate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Asa si eu imi alint copiii boefjes=banditi, cuvant care in olandeza este folosit de toti ca o "alintare", de genul hoti, banditi de inimi, adica care ne fura noua inimile...pana si locuri de joaca au denumirea de klein boefje=micul bandit si asa mai departe...asta inseamna ca virgula copii mei o sa fie acfectati?

Doar toata lumea aici foloseste cuvantul asta ca un "alint"!


eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Taliban este pluralul de la talib care inseamna student. Serios.

Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

cu toate ca a punctat denizel mai sus, nu ma abtin sa nu intru, asa intre 2 supe si 3 tocanitze, sa zic ca copila ta te admira pe tine, te copie pe tine, in toate cele si evident in limbaj. cum ar fi ca peste 2-3 ani, sa vina sa iti zica, mama, esti o escroaca! Ca sentimentala, ca nu, asta e alta poveste...Macar copilul stie ce inseamna?

Citat:
citat din mesajul lui Lorenyy

Maru,eu din cand in cand imi "alint" copila ceva de genul...escroaca sentimentala,este o nenorocire,sunt o mama rea,ar trebui sunat la Protectia Copilului??Adevarat,relaxati-va,nu va mai legati de orice fetelor,doar de dragul de a parea mai interesante,give me a break!!
Sau nu iese bine supa si hai sa intru pe DC sa ma mai leg de ceva suflete nevinovate?Huh...


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput