dragule sunt insarcinata ..CE?! Ok hai la avort!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilse

Asa si eu imi alint copiii boefjes=banditi, cuvant care in olandeza este folosit de toti ca o "alintare", de genul hoti, banditi de inimi, adica care ne fura noua inimile...pana si locuri de joaca au denumirea de klein boefje=micul bandit si asa mai departe...asta inseamna ca virgula copii mei o sa fie acfectati?

Doar toata lumea aici foloseste cuvantul asta ca un "alint"!


eu si 3 banditi: ilse, sven si thor


ilse, dar e un termen care si-a pierdut sensul initial (fac o paranteza, e ca si cuvantul "halal" care in romaneste si-a pierdut sensul initial)
asa cum spui si tu, e folosit peste tot, cu sensul de hot de inimi, nici decum nu e denumirea unei puscarii juvenile

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Aaa, da, si "bandit" il fac din cand in cand . So, cine ma reclama?

Relax, people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk_psk spune:

si eu am patit-o cu chiar sotul meu...ne casatorisem de relativ putin timp si i-am dat vestea cea mare...mi-a propus, nu am fost de acord si a ramas ca mine...acum e multumit ca are asa o comoara mica pe langa casa si-mi spune mereu ce bucuros e ca nu l-am ascultat..

http://tanaramamica.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Aaa, da, si "bandit" il fac din cand in cand . So, cine ma reclama?

Relax, people!


Off-topic:

Citesc si ma crucesc.Alinta-l cum vrei tu,e al tau.Se face din tintar armasar :).Cenzureaza mesajele, totusi.

On-topic:

Liliana,ce faci? Sinteti bine,tu si fetita?



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

da suntem bine amandoua..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

asa si sa ma dau si eu cu parerea despre alintatul copiilor... cred ca nu prea are importanta daca ii spui taliban terorist etc atata timp cat ii spui cu drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadWish spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

cum poate mai, sa-si numeasca cineva copilul... taliban? mi se face pielea de gaina numai citind asta.
e ca si cum l-ar numi 'comunistul meu' sau odiosul meu, tilharul meu, crminalul meu, hitlerul meu. oare femeia asta n-are constiinta? nu stie cine sint si ce au facut talibanii

Nu eshti in masura sa ma judeci tu ,...sa spui ca nu am conshtiintza!...prietenii mei i-au spus taliban inca de cand era in burtica,...deoarece lovea cu o forta asha de mare incat nu mai puteam respira,....in momentul cand ma puteam in pat relaxata,...incepea sa loveasca,...nu a vrut sa ramana acolo 9 luni,...s-a nascut la 8 luni,...iar eu era era sa mor la nashtere. Si inca i se mai spune taliban ,...deoarece la 1 an jumatate....e un copil foarte activ,...pus mereu pe shotii....si nu toti talibanii sunt criminali,...asha cum de altfel daca traieshti intr-o tzara comunista nu e musai sa fiu si tu unul din ei,...si daca ma gandesc bine....Robin Hood era un talhar,...si totodata considerat un erou. Asha ca draga mea....nu imi spune tu mie femeie fara conshtiintza!! Cu respect...tzi se face pielea de ceea ce eshti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Mai acum sa nu generalizam. Niste prieteni aveau baietelul de 1 an si ceva, gen "Dennis, pericol public" - distrugea tot ce-i iesea in cale. Intre noi, glumeam pe tema asta iar ei ii spuneau "Micul Ben Laden". Nu s-a scandalizat nimeni totusi, perioada respectiva a trecut, copilul acum este ok si ne amintim zimbind de respectiva porecla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadWish spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadWish

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana

Mai acum sa nu generalizam. Niste prieteni aveau baietelul de 1 an si ceva, gen "Dennis, pericol public" - distrugea tot ce-i iesea in cale. Intre noi, glumeam pe tema asta iar ei ii spuneau "Micul Ben Laden". Nu s-a scandalizat nimeni totusi, perioada respectiva a trecut, copilul acum este ok si ne amintim zimbind de respectiva porecla

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!



Si Vladutz este un Denis pericol public...:))...dar il ador...viatza mi s-a schimbat total de cand a aparut el.Nu avea un an ,....nu stia sa mearga, dar inota...acum ma vede ca scriu si escaladeaza biblioteca sa ajunga la calculator. Cu soacra ...nici o shansa sa o vrea cineva, eu o am pe mama cat zece soacre la un loc,...da e mama:)).
Si sa va arat talibanul meu adorabil.
http://bebe-vladut.blogspot.com

Lili....cat mai ai pana nashti?...suntetzi bine amandoua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

data posibila a nasterii este in jur de 15 iulie.. cu sanatatea stam amandoua bine.
In rest mai rau nu se poate...
Vreau sa va multumesc pentru sfaturi si pentru faptul ca parerile voastre m-au impiedicat sa iau o decizie in disperare.
Ultimele noutati... respectivul C ce isi juca rolul de amorezat a dat bir cu fugiti cand i-am zis ca toate bunurile sunt trecute pe numele lui tata si ca eu nu am nimic pe numele meu. ( a fost o minciuna ca sai testez adevarata dragoste) Din partea mea "vaya con dios beby".
Firma am inchis-o intre timp, ( cu titlu temporat) caci de 5 luni nu au mai fost incasari si pana nu se restabileste piata imobiliara nu prea are rost sa platesc facturi si impozite aiurea. Am ramas cu o parte din terenuri blocate prin judecati asa ca mai rau de asa nu se poate. Deci situatia mea financiara de viitor ara foarte gri dar deocamdata multumesc lui dumnezeu inca am din ce trai .
Astea fiind probleme minore
problema si socul meu cel mare vine dinspre familia mea... respectiv mama si sora (vitrege) .Miaca mea cica moare desurine ca ii fac "copil de fata mare" si considera ea in capul ei cel sec ca eu ar trebui sa ma duc la soru-mea si sai dau ei copilul spre adoptie ca sa aiba tata pe cumnatul meu. Bineintes ca surorii i-a suras de minune ideea iar de ceva timp astea 2 nu au altceva de facut decat sami spuna ce rau o sa ma astepte cu finantele si sami creeeze sentimente de vinovatie asupra situatiei mele financiare , si morale actuale... Pai eu stiu clar ca e criza de vina.. ci nu "abilitatile mele de management" Intro oarecare masura dumnelor se cam bucura de necazurile mele . In sine mie situatia asta imi provoaca dezgust si chiar nu eram pregatita pentru asa ceva din partea celor de langa mine.Bineinteles ca atunci cand amauzit ce propuneau dumnealor le-am facut un ditamai scandalu ( numi sta in fire dar era cazul) Chiar ma gandesc cate surprize de astea o sa ma mai astept de la ele . Tot timpul incearca sa ma discrediteze ca viitoare mama sami reproseze ca eu nu sunt in stare de mimic daca am inchis firma , ca nu o sa reusesc sa ma descurc pe viitor si ca vezi doamne sigura solutie ar fi sai dau copilu spre adoptie surorii. Leam spus ca asta se va intampla doar in cazul in care eu voi deceda. Ba chiar incearca sa-l convinga pe taicamiu sa ma dea afara din casa ca ii fac de rusine... Moroc ca taicamiu inca mai e lucid la minte si nu se pune la mintea lor.
nu stiu ce sa mai scriu , am scris casa ma descarc , o sa gasesc eu o solutie si pentru asta .
Si inca un lucru uimitor.. Acum cateva zile m-a sunat taticul natural sa ma intrebe de sanatate si cand o sa fie data nasterii. Oricum si respectivul a avut grija inainte sa ma intrebe de starea afacerilor. Ciudat cum asa odata din senin s-a trezit grija in el.
Ce ma doare cel mai tare este faptul ca am sentimentul ca in cea mai mare parte viata mea pana acum a fost inconjurata de minciuna, un dans continuu pintre lupi in blanuri de oaie.
Incerc sa ma consolez cu ideea ca starea asta este datorata hormonilor de sarcina, si ca lucrurile vor reveni la normal dupa nastere.. Dar in sinea mea stiu ca nimic nu va mai fi la fel ca inainte si ca odata cu nasterea o sa fac o mare schimbare in viata mea.

Mergi la inceput