Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Dana cam da, bieronul e acum la mare pret. Adica uneori cand e obosita rau adoarme cu el si asta e cica grav, ca are nevoie de el sa adoarma. Alteori mi-l da si adoarme singurica. Trag sperante ca inca nu-i prea tarziu.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Imi vine acum in minte zicala favorita a studentului:
'de maine ma las de fumat, de maine ma las de baut, de maine ma apuc de invatat'.
Asa zic si eu cu suzeta lui Daria. Rad eu rad, dar chiar imi sta pe creieri chestia asta si ea, parca in ciuda mea, se urca si pe marginea sertarelor acum sa si-o ia singura dupa masa.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)


''Cand aveam 15 ani, credeam ca tatal meu era cel mai stupid om de pe pamant. La 20 de ani am fost surprins sa constat tot ce a invatat omul asta in 5 ani''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

eu ii dau lapte si dimineata si seara din biberon,cand il termina il arunca,mai se foieste si se culca,asta seara...sper sa nu asocieze
acum l-am culcat,ne-am cam dereglat cu somnul,dar ne revenim
luna...dea Domnu sa iasa totul bine,foarte bine.
mychy...ai fost super cu acul mare si incovoiat,pe mine m-au cusut la inceput pe viu,s-a gandit dr ca zona e amortita naturel...de la impinsatura,dar la un momentdat am cerut xilina ca deja simtea fiecare impunsatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Luna sper sa primesti vesti bune cat mai repede legate de analize. Distractie placuta cu Fianna si copilashii. Norocoaselor

Ah si legat de cusaturi pe mine m-a cusut o nemtoaica:Langsam, aber sicher. N-am nimic sa-i reprosez decat ca s-a intors in Germania si nu mai sunt sanse sa ma asiste la nastere.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Fetele care ati adaugat-o pe mamii pe mess, va roaga sa o mai adaugati odata. Era Ale prin preajma si a dat ignore in loc de add.

Am iesit si eu afara cu maraita mica si nu am reusit sa stau prea mult ca iar s-a vrut in brate. In curand va trebui sa imi schimb nick-ul in mamaKangur.

Luna

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ce ziceti de bebele asta?

http://www.youtube.com/watch?v=PI42LSbwc8E&feature=related


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)


''Cand aveam 15 ani, credeam ca tatal meu era cel mai stupid om de pe pamant. La 20 de ani am fost surprins sa constat tot ce a invatat omul asta in 5 ani''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ddanagh

Ce ziceti de bebele asta?

http://www.youtube.com/watch?v=PI42LSbwc8E&feature=related


Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)


''Cand aveam 15 ani, credeam ca tatal meu era cel mai stupid om de pe pamant. La 20 de ani am fost surprins sa constat tot ce a invatat omul asta in 5 ani''




demential

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

se pare ca decizia suspendarii lui mamii este definitiva si irevocabila...imi pare rau,cel putin ma bucur ca am fost unite si am incercat,nu importa ca in van.asta e ultima mea postare pe tema ca deja mi se pare ca m-am implicat prea mult,am facut-o din suflet dar nu vreau sa par vreo habotnica..am eu ceva cu dreptatea.va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Anya ce fac fetele?
Noi tocmai ne-am culcat (ambele).
Andreea a facut azi 1 an si 5 luni, si Ana Maria face poimaine 1 luna...a trecut timpul..prima luna din viata ei. Asta mica a luat pana acum 870 gr fata de greutatea de iesire (scaderea fiziologica) si s=a lungit cu 2 cm..are 52 cm. I-am dat doar lapte de la mine..
Iar Andreea e o mare smechera...

Luna, sanatate multa
Musso, voi cum sunteti, ce face ala micu'?
Carla, bafta cu intarcatul. Vine si momentul asta, ce sa-i faci...
Ce id de mess are mamii?

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008

Mergi la inceput