La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

[quote]citat din mesajul lui unducthable

Mai, Diana, eu acu' vad ca tu esti frustrata rau...tipi intr-una la noi, bagi tot felul de sublinieri, esti dusa nenika...

"sky is the limit!"


deci care e treaba cu noi , tu si cu mai cine ... ca esti unica persoana care a scris ce a scris asa niste grozavenii despre Daniela GYORFI ... si multe altele

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_ro

Andacos - dar daca ti se naste una ca Rory ce faci cu ea?

Mihaela
http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282


Pai ea-i exceptzia care confirma regula!

Adica nu totzi aia de se nac la 20 de ani sunt asa cum ar trebui sa fie!mai sunt si asa..."rebuturi" printre!(Rory nu tzie ma adresez ca tu oricum nu intri in nicio...statistica!!!!!)

Sora mea e nascuta la 40 ani,si e frumoasa si desteapta si sanatoasa si...si...!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Am zis ca tipi, draga Diana, pentru ca scrii cu litere mari, ingrosate, semne de exclamare...asta arata isterie si tipete...voci inca nu aud, dar mai stii?
Nici nu as fi crezut ca acest subiect va avea 8 pagini, ma ajuta mult in cercetarea pe care o fac si am sa includ acolo toate raspunsurile interesante cu privire la mamicile de 40 si peste ...
Doamne, cand am zis "puternic" nu m-am referit la muschi...chiar asa limitat este limbajul tau???
Inca una ca mine chiar nu as vrea sa se nasca, pentru ca eu sunt, am fost si voi fi unica...si modesta...cine intelege autoironia bine, cine nu, poate sa abereze in continuare despre mine pe aici...ma bucur ca-s bagata in seama,na!!!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

ALELUIA !

(am scris cu litere mari in semn de bucurie la ce ai scris , nu am tipat si nici isterie nu am prezentat )


A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://diana74.webs.com/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Rory, este bine daca vrei sa faci un studiu legat de mamicile de 40 de ani si peste. Numai ca, in cazul in care vrei sa fie un studiu obiectiv va trebui sa lasi la o parte sentimentele tale personale fata de aceste mame. In caz contrar poti sa-i spui compunere sau eseu...Sigur, poti cauta numai cazurile care iti confirma parerea, cazurile cu probleme - le vei gasi. Asa cum poti gasi si probleme la copiii nascuti de mame foarte tinere sau la cei nascuti de mame aflate la "varsta perfecta". Depinde ce cauti.

Uite, eu am doi baieti pe care i-am nascut dupa 40 de ani (si nu sunt primul si al doilea copil). I-am vrut, i-am facut, nu ma simt egoista, nu am sentimente negative fata de mine, sunt foarte multumita, ma bucur ca i-am facut. Oricine este liber sa judece cum doreste - unii isi fac un hobby din a judeca viata altora. Eu personal am alte distractii in viata...

Daca te intereseaza, am fost intrebata daca sunt bunica lor. Cred ca la inceput m-a socat un pic, dar deja s-a intamplat de mai multe ori asa ca ma pufneste rasul. Pai, da, daca eram mai harnicuta, ca tine, puteam sa fiu si bunica lor. Era OK daca eram bunica lor, dar cred ca imi place mai mult sa fiu mama lor. Teoretic, peste 4-5 ani as putea fi bunica si ar fi dragut....

Revenind la subiect, nu sunt o fana a Danielei Gyorfi. Dar m-as fi bucurat sa poata avea un copil si sper ca il va avea. Ma bucur pentru orice femeie care face un copil pe care si-l doreste, m-am bucurat si pentru Adriana Iliescu - uite ca fetita creste, mamica e sanatoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Citat:
ma bucur ca-s bagata in seama, na!!!

"sky is the limit!"


Bravo tie,succesuri multe in cercetari :))



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Inca ceva, pentru goldi: mai vino si tu pe la noi



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

Am o intrebare pentru mamicile de 40+: atunci cand ati ramas gravi, medicul ginecolog v-a sfatuit sa renuntati la sarcina sau sa faceti ceva analize suplimentare? Si daca v-ar fi zis sa renuntati, ati fi facut-o? Am ajuns la partea medicala a lucrarii mele...
Multumesc mamicilor care imi vor raspunde !

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Am o intrebare pentru mamicile de 40+: atunci cand ati ramas gravi, medicul ginecolog v-a sfatuit sa renuntati la sarcina sau sa faceti ceva analize suplimentare? Si daca v-ar fi zis sa renuntati, ati fi facut-o? Am ajuns la partea medicala a lucrarii mele...
Multumesc mamicilor care imi vor raspunde !

"sky is the limit!"

Rory,
Din pacate,nu cred ca faci nici o lucrare ci doar vrei sa-ti bati joc de cele care au devenit mai tirziu mamici sau ma rog,incearca sa devina...iti zic si de ce,ai pus niste intrebari atit de puerile si neprofesioniste incit mi-e greu sa cred ca nici macar in Burkina Faso nu se face asa "partea medicala"a unei lucrari stiintifice.
Sorry,exprimarea si atitudinea ta de aicisi de la alte subiecte(cred ca te stiu de la 2,3)ma fac sa cred ca nu ai de-a face cu orice fel de studiu...
Si te rog nu te obosi sa-mi raspunzi sau sa ma convingi ca e egal zero barat .



Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_ro spune:

Dragi mamici,
Va rog eu nu-i mai raspundeti lui Rory. Nu face decat sa agite si sa-si bata joc. Draga mea puteai sa spui de la inceput...trimeteai un formular la cele doritoare si altfel se intamplau lucrurile.
Eu am o vorba "Daca iti spune o persoana ca esti beat, ma rog nu o iei in seama. Daca iti spune si a doua persoana ca esti beat, tot nu o iei in seama. Dar daca iti mai spune inca una e cazul sa te duci la culcare". Mergi la culcare Rory si nu mai visa cu ochii deschisi la parti medicale ale vreunei lucrari. Mai si minti pe deasupra, Daca aveai vreo lucrare medicala ai fi deschis tu subiectul asta. Dar nu l-ai deschis tu, l-a deschis Goldi...asa ca acum dupa ce s-a luat atata lume de tine nu o mai da la intors cu lucrari stiintifice.


http://www.hi5.com/friend/photos/displayUserAlbum.do?albumId=119318750&ownerId=166574282

Mergi la inceput