La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellenate spune:

Citat:
citat din mesajul lui asi

Am vazut-o odata cu cata emotie spunea ca isi doreste un copil...acum visul i se implineste.Chiar nu cred ca e asa batrana sa faca un copil.

Mama mea avea 39 ani cand m-a nascut - in urma cu 32 ani. Nu au existat complicatii de nici un fel nici in timpul sarcinii nici la nastere. Nu vad de ce ar fi diferit/ mai riscant acum ... mult succes. Sa ii vegheze Maica Domnului.

Mami de Razvan si de Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anyella

Imi traduci si mie? Din pacate, nu cunosc decit limba romina .



Tashi




Si eu la fel,am nevoie de traducere!

_
Alina,mami de printesa si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mai fratele-meu, eu sunt o fire pacifista fizic. Argumentativa, da'... fara violenta. Dar pe creatura asta de user rory imi vine s-o ranesc fizic. Si nu cred ca-s hormonii. A primit acolosha la vremea ei un triunghiuletz macar?

Rory, pe partea pozitiva, asta-i unu moment de savurat pt mine, unul din putinele in care ma unge pe inima ca am plecat din Ro, ca p-alea ca tine si doctorii tai nu cred ca va mai dreseaza si destupa la minte nimeni. Si uite, ti-o servesc acum asa, dinte pt dinte: uneori natura convinge unele exemplare sa nu se multiplice prea tare folosindu-se exact de logica lor stramba.

Ca m-am impiedecat de subectu' asta din plictiseala de vineri dupa-amiaza. Ma duc sa-mi iau tensiunea acum.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.20]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leonie spune:

si eu care am intrat pe forum sa-mi iau portia de speranta ca la 40 de ani se mai poate....daca as fi stiut, n-as fi citit caci bine nu mi-a facut; si tocmai ma intalnisem mai devreme cu o "batrana" viitoare mamica si efectiv mi-a umplut sufletul de bucurie si speranta






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui mQQm

Mai fratele-meu, eu sunt o fire pacifista fizic. Argumentativa, da'... fara violenta. Dar pe creatura asta de user rory imi vine s-o ranesc fizic. Si nu cred ca-s hormonii. A primit acolosha la vremea ei un triunghiuletz macar?

Rory, pe partea pozitiva, asta-i unu moment de savurat pt mine, unul din putinele in care ma unge pe inima ca am plecat din Ro, ca p-alea ca tine si doctorii tai nu cred ca va mai dreseaza si destupa la minte nimeni. Si uite, ti-o servesc acum asa, dinte pt dinte: uneori natura convinge unele exemplare sa nu se multiplice prea tare folosindu-se exact de logica lor stramba.

Ca m-am impiedecat de subectu' asta din plictiseala de vineri dupa-amiaza. Ma duc sa-mi iau tensiunea acum.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.20]





ivan si roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mQQm

Mai fratele-meu, eu sunt o fire pacifista fizic. Argumentativa, da'... fara violenta. Dar pe creatura asta de user rory imi vine s-o ranesc fizic. Si nu cred ca-s hormonii. A primit acolosha la vremea ei un triunghiuletz macar?

Rory, pe partea pozitiva, asta-i unu moment de savurat pt mine, unul din putinele in care ma unge pe inima ca am plecat din Ro, ca p-alea ca tine si doctorii tai nu cred ca va mai dreseaza si destupa la minte nimeni. Si uite, ti-o servesc acum asa, dinte pt dinte: uneori natura convinge unele exemplare sa nu se multiplice prea tare folosindu-se exact de logica lor stramba.

Ca m-am impiedecat de subectu' asta din plictiseala de vineri dupa-amiaza. Ma duc sa-mi iau tensiunea acum.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.20]





mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Numai ce titlu imbecil: La 40 de ani gravida! Viata in lumea civilizata incepe la 40 de ani soro!


Corect

Eu nu am decat 26, dar nici la 16 nu aveam astfel de pareri preconcepute.

Foarte offtopic, dar totusi....sa inteleg ca rolele, schiurile,scufundarile, paragliding -ul, calatoriile, etc sunt de domeniul sf-ului pt dna din Constanta medicul ei tot dupa 30???
Trista viata domne prin Constanta....

Lara
Erinn's mummy
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/Wedding?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/ErinnKendall?feat=directlink
http://picasaweb.google.com/LovelyLaraUK/AroundTheWorld?feat=directlink

www.onetruemedia.com/shared?p=7a28966e1c7a95b174b0df&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">My stars

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Am doua prietene care sunt facute de parinti de 40+.

Nu-i nimic mai smeker decat sa-ti moara mama cand ai 30 de ani.

Intelegeti si voi cat vreti si cat puteti din asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

in logica asta Tilia , la 30 de ani se presupune ca esti pe picioarele tale.Ca te doare ca dispare un parinte , te doare la orice vsrsta, si la 60...
Pe de alta parte nimic nu-ti garanteaza ca daca faci un copil la 20 de ani apuci sa-l vezi mare...din pacate.Sunt multi oameni in ziua de azi care mor tineri.Deci sa nu fim asa rai ca fiecare avem un ghem care se deruleaza si nu stiim cand ajunge la captul firului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

inca ceva, eu am doi copii , si sunt apropae de 40 mai am cativa , nu multi pana acolo, dar am intrebat doctorul ca daca mai vreau sa mai am un copil pot avand 2 cezariene si aproape 40 de ani. Raspunsul a fost mai mult decat scurt si la obiect.Fara nici o problema, sunt o multime de teste ce se fac, iar atata timp cat te ingijesti si ai o viata frumoasa , nu ai de ce sa nu poti.Asa ca cele care considere ca la 40 de ani se termina lumea, nici pe departe.
Bine nu incurajez ca la 60 sa facem asta, dar deja e alta poveste.

Mergi la inceput