La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Nu acuma, pe bune, eu nu am ras de Daniela sau de alte persoane care vor sa faca un copil sau mai multi. Nu stiu cum o fi in alte spitale din tara, dar la Constanta, daca treci de 30 de ani, esti batrana,nene, ca sa mai nastere...va spun sincer, nu am de ce sa mint, medicul meu mi-a zis ca dupa 30 de ani femeile nu ar trebui lasate sa mai nasca. La intrebarea fireasca:" de ce?" mi-a raspuns direct: "pentru ca sunt batrane!" Na, mai zi ceva! Eu am vrut cu disperare sa mai fac unul, dupa extrauterina aia, dar chiar inainte sa ma dezbrac sa ma urc pe masa aia, ma intrebau:" cati ani? cate sarcini? mai vreti copii?Luati-va gandul!" Asta in spitalul judetean, nu la cabinete particulare. Le ziceam si eu, pai stiti ca, cutarica are 40 si are copil, cutareasca are 60 si a facut unul, si mi-au zis in fata: "Exceptii!Cine stie ce copii o sa iasa din ele?" Nu stiu daca pot sa ii dau si numele medicului ala, mie mi-a taiat orice speranta, desi am doar 32 de ani, si o trompa uterina, si chiar vroiam sa mai fac doi, nu un copil! Eu am tendinta sa il cred pe el, desi pe aici vad fete care nu au avut probleme sa nasca peste 30 de ani si chiar cu extrauterine. Din pacate, nu stiu de ce, medicii nu incurajeaza femeile delok...cel putin astia de la noi nu...
Imi cer scuze daca am jignit pe cineva, eu nu vreau decat sa aflu mai multe puncte de vedere si ma retrag din discutie ca sa nu facem din froumul asta o mahala.
P.S. De diana nu m-am luat eu, ea a inceput cu scandalul, cititi mai bine postarile, eu doar am raspuns...asa cum m-a dus pe mine kapu' asta prost si urat, dupa parerile voastre. Nu m0-am suspectat vreodata ca as fi vreo frumoasa sau vreo desteapta, asa ca...

"sky is the limit!"



sa inteleg ca eu sunt o batrana care a facut doi copii dupa 30 de ani?
doctorul meu nu mi-a zis asa ceva ... nici macar nu le-a considerat sarcini cu risc si am dus sarcinile muuuult mai usor si am nascut muuult mai usor decat alte "tinerici"



noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76
medicul meu mi-a zis ca dupa 30 de ani femeile nu ar trebui lasate sa mai nasca. La intrebarea fireasca:" de ce?" mi-a raspuns direct: "pentru ca sunt batrane!"
Le ziceam si eu, pai stiti ca, cutarica are 40 si are copil, cutareasca are 60 si a facut unul, si mi-au zis in fata: "Exceptii!Cine stie ce copii o sa iasa din ele?"

Ce doctor imbecil!! Eu am nascut la 40 de ani si am un copil de revista!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

off topic;
Felica tu ai facut slide showul? ti-a luat mult timp? e excelent! si David este un bebe superb!
As vrea sa fac si eu ceva in genul asta dar mi se pare SF:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Prima oara am nascut la 35 si a doua oara la 36 jumate. Am 2 copii perfecti.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Numai ce titlu imbecil: La 40 de ani gravida! Viata in lumea civilizata incepe la 40 de ani soro!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory76 spune:

So, iata ca Daniela s-a despartit de mamelucu' ala! So, I was right! Cred ca a pierdut si ultima sansa de a mai ramane gravi...din pacate!

"sky is the limit!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Imi traduci si mie? Din pacate, nu cunosc decit limba romina .



Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaid68 spune:

In ziua de 21 noiembrie 2008 s-a petrecut o minune in viata mea, a venit pe lume Ioana, unicul meu copil. E un copil perfect. Acum o luna, eu, mamica ei, am implinit 41 de ani. Asa ca orice e posibil, daca iti doresti cu adevarat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Numai aici pe forum sunt deja multe mamici de peste 40 de ani cu copilasi superbi. Eu sunt una din ele


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui rory76

So, iata ca Daniela s-a despartit de mamelucu' ala! So, I was right! Cred ca a pierdut si ultima sansa de a mai ramane gravi...din pacate!

"sky is the limit!"


Rory, sper ca nu o spui iar cu rautate... ca si cum tipul ala ar fi fost ultimul barbat din viata ei sau de pe glob.

Eu ii doresc din suflet sa aiba sansa de a deveni mama curand si de asi implini visul.


Mergi la inceput