La 40 de ani gravida

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bea_Special spune:

Daniela e mamica de multisor. A crestinat si copilul...Felicitari Danielei pentru perseverenta si sanatate la bebel.

De ce se reactualizeaza un subiect din 2009 in 2011. Ce rabdare, Tilia , sa cauti din urma... .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Daniela e mamica de multisor. A crestinat si copilul...Felicitari Danielei pentru perseverenta si sanatate la bebel

Pai asta stim si noi. Doar nu nu stii ca subiectul asta a fost deschis in 2008.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Felicitari Luminitei Anghel pt bebe la 42de ani!E curajoasa!Eu nu am curaj nici acum la 34...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy

in logica asta Tilia , la 30 de ani se presupune ca esti pe picioarele tale.Ca te doare ca dispare un parinte , te doare la orice vsrsta, si la 60...
Pe de alta parte nimic nu-ti garanteaza ca daca faci un copil la 20 de ani apuci sa-l vezi mare...din pacate.Sunt multi oameni in ziua de azi care mor tineri.Deci sa nu fim asa rai ca fiecare avem un ghem care se deruleaza si nu stiim cand ajunge la captul firului.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)





Eu cred ca e totusi o mare diferenta intre a pierde un parinte la 30 de ani si a-l pierde la 60. Sincer.

Da, evident, sunt oameni care au un mare ghinion si isi lasa copii orfani la varste fragede, dar astea sunt exceptiile, nu regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui LittleAngel

Felicitari Luminitei Anghel pt bebe la 42de ani!E curajoasa!Eu nu am curaj nici acum la 34...:)


34 mi se pare o varsta mai mult decat ok, go for it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Numai ce titlu imbecil: La 40 de ani gravida! Viata in lumea civilizata incepe la 40 de ani soro!


"Numai" daca ai fi fost nitel mai empatica, soro, ai fi realizat ca era o lauda adusa naturii si Danielei G. care nu a renuntat la visul ei, desi a pierdut multe sarcini, desi avea 40 de ani, desi era necasatorita, etc.
Siii ... viata poate incepe la 40 de ani si in lumi mai putin "civilizate" .
Io-s un exemplu .

Daca nu as fi vazut subiectul readus la suprafata, nu as fi aflat cate controverse a iscat, desi eu l-am vrut ca pe o felicitare virtuala si colectiva adresata unei gravidute, intamplator persoana publica, care poate in ultimul ceas si-a aflat fericirea .
Mda, unde dai si unde crapa


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Pai trebuia sa-i dai alt titlu. Bad choice of words!
Ai fi vrut tu sa fie "o felicitare virtuala si colectiva adresata unei gravidute" dar reiese ca te miri cum de o femeie de 40 de ani a ramas gravida. Sorry, asa s-a inteles.

Mergi la inceput