Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

ANDREEEA, multumim de rugaciune. Incepsem sa ma ingrijorez pt ca aseara si dimineata am simtit-o pe bebelina foaaarte rar. Dar am inceput sa citesc rugaciunea trimisa de tine (nu am terminat-o), dar de atunci a inceput joaca la bebelina.


ada 22+ (probabil ...... - Sophia) si ana-gabriela 3ani + 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

...mai mult ii place Mozart prin urmare

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetelor
am recuperat tot..si mi-am facut si eu paine cu ou
Referitor la muzica..se tot vb ca e f bine sa asculti Mozart si Baby Vivaldi, ca astea il linistesc pe copil. Eu la sarcina cu Andrei am ascultat Beethowen..pe care l-ama dorat toata viata..si pe care l-am cantat cu mare drag(am facut 12 ani pian)si acum e inenbunit dupa muzica clasica...ori ca ma mosteneste..ori ca asa e sa fiepoate o fi pianist

Bogdana
24+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

ANDREEA

***

Hainute nici eu nu am luat inca dar mi-a cumparat sora mea o gramada din Anglia (unde a locuit pina in urma cu o luna). Hainutele sint absolut bestiale!!!
Mi-a mai adus si o gramada de cremute, sticlute, sterilizator, "mulgator" electric, tot felul de remedii anticolici, gingii etc.
Sint foarte incintata.
Camera i-o vom face incepind cu luna ianuarie. Sper sa o terminam inainte sa nasc. Ar cam trebui pentru ca stiu exact cum vreau sa arate.
Initial am vrut si eu sa pictez peretii dar cum sint antitalent, m-am gindit saa iau niste stickere. Am gasit unele pe net f. frumoase.
In ceea ce priveste mobilierul, o sa pun si eu in album poze cu ce m-am gindit.

***
Muzica inca nu ascultam si nici nu prea pove cu el. Miine la morfofetala, sper sa aflu IN SFIRSIT ce este si atunci sa te tii!!!

***
Mai fac o clatita si revin.


Gina 21+

Poze

http://tickers.baby-gaga.com/p/car095pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

mozart si vivaldi....?

ce parere aveti de mindra mea, care e fan deep purple?

ma intreb daca mai are rost sa pictez heffalump-i pe pereti, sau ii pun direct posterele cu ozzy osbourne...

Edit: greseli de tipar...

if you can't say something nice, then don't say it at all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Plici plici, unde ai pus tu 11 kile? Eu am pus vreo 7 (fooooaaarte mult, stiu ) si se vad foarte clar. Am admirat si eu camera bebeului tau, foarte frumoasa, ca si a lui Aris.Ilinca, si eu vreau sa pictez camera bebelusului singura. Este un subiect despre cum se face si aici, pe DC. Maria, la fel ca si tine imi stric si eu diminetile, zilele, saptamanile Si sa stii ca si mie mi-a iesit un herpes, tot pe buza de jos.Eu nu inteleg cum e cu kilogramele astea. Eu mananc absolut normal (chiar fara dulciuri aproape deloc - pur si simplu nu imi fac pofta), mai mananc paine, dar incerc sa evit mezelurile si ce mai cred eu ca ar dauna. De ce am pus asa mult???E drept ca mai mananc seara, cam pe la 9 e ultima masa. O fi asta motivul, cine stie?Andreea, te inteleg ca ti-e teama de drum. Ai putea oare suna dimineata pentru o confirmare? Desi, daca apare o nastere dupa si trebuie sa plece, tot nu ai rezolvat nimic...Si eu tot la Socolov ma gandeam sa fac a doua programare. Oare sunt paranoica daca merg la doua eco morf in aceeasi zi? Si oare ii poate dauna bb-ului?Adee, e ft dragalasa hainuta. Si cred ca materialul e super, pare o catifea moale, numai buna de scufundat bb in ea.Fetele care stiti parola de pe yahoo, da-ti un send si la mine.Ana-Maria 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Maria_k, nu te mai enerva, las' ca zboara ele kg dupa nastere !!! ce sa zic eu ca am pus deja 13 dar dupa cum spuneam ca sa nu fie cu ghinion ma indrept veritiginos spre 14

Andreeea, s-a votat !!

Inapreda, ai dreptate cu IR-urile de provincie !!Maine merg la control si o sa intreb si eu sa ma dau mare !!



25+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Am pus si o poza mai recenta cu burtica ! Trebuie sa fac o sedinta foto mai serioasa si sa nu uit sa-mi schimb bluza sau ar fi o idee sa-mi fac pozele in aceleasi haine sa vad cum evoluam !!!

V-am

25+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Lastfm imi da Nighwish, Rammstein... credeti ca o sa fie un pic nervos?

Noi nu am cumparat nika de imbracat, iar de camera.. nici atat. Nu prea avem de gand cam pana la marea culbuta. Desi parca vad ca nu o sa rezist la kidex si o sa fac cumparaturi...

Please, help! Unde se "stocheaza" mesajele vechi? Cele de ieri de exemplu?

[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeeea

Buna dimineata, tufetelor!
Am o rugaminte la voi!
Organizatia la care lucrez (ONG), "Buna Ziua, Copii din Romania", are nevoie de voturi pentru a castiga niste fonduri pt proiectele socilale pentru copii din familii sarace. Astfel, se va organiza in Olanda o actiune cu scop umanitar, iar fondurile stranse vor fi oferite uneia dintre organizatiile inscrise.
Daca vreti sa votati, intrati pe www.twentsenieuwjaarsduik.nl , selectati “Buna Ziua” si dati click pe Stem...
De la acelasi calculator se poate vota o singura data.
Va multumim pentru voturile voastre care ne vor ajuta sa mergem mai departe cu proiecte sociale de calitate pentru copii!



Andreea, 21+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

buna,
te rog sa imi spui unde este acel "stem" pentru ca nu il gasesc.
Te pup

19+ sau

Mergi la inceput