Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Buna drage mamici...de dimineata tot citesc ca sa fiu la zi cu subiectele!
Noi suntem cumintei, ascultam muzica, citim poezii si povesti(am investit ceva la targul de carte), am fost cu tati si am cumparat globulete si toate cele necesare..pentru bradul de craciun...mai mult pe albastru si argintiu..pentru baietel.
Cu somnul de noapte stau mai prost, daca ma trezesc, inebunesc pana adorm la loc mai ales ca mi-a zis medicul sa dorm pe spate sau pe stanga mai mult (nebunia cu IR-urile, ca mi-a mancat nervii eco. aia, luam si Magne B6, care normal ar trebui sa ma mai si calmeze cu stresul...).
Incerc sa ma plimb in fiecare zi, cat se poate pe vremea asta...si sper sa nu ma ingras prea tare, eu am 156 cm si aveam 74 kg pana sa aflu ca sunt gravida, la 13 saptamani aveam 77 Kg acum am 84Kg

23+Albert

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Fetelor, sau deja celebra forumlare TUFETE, intr-adevar ca suntem active cu scrisul si impartasitul de idei...

SILVIA, imi pare rau ca te-am speriat si pe tine. Cum ai zis si tu, deja ma obisnuiesc cu fetita mea. Ma ajuta si faptul ca toata familia e pe spate si toti sunt extra-incantati. Mai raman eu, care, destul de rezistenta la schimbari, ma adaptez din mers...

MARIA, sigur, daca ai putea sa imi spui si mie ceva in Cluj ar fi super! Mai avem o clujanca in grup si poate o luam cu noi...

ILINCA, tu si poftele tale o sa ne faci sa apelam la bisturiu dupa nastere ca sa dam jos... Dar ce-i drept, bundas-ul e bundas! Foaaarte bun!

Va las ca am o zi suuuper lunga la munca! Spor si voua!

20+Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

eu am o dilema, dupa cum stitzi am luat-o razna si in consecintza ascult Mozart in fiecare seara cate 20 de minute...cica sa iasa bb geniu. ideea e ca are o reactie f puternica, da din picioare de zici ca are de gand sa sparga burta si sa o ia la fuga. nu stiu daca de placere sau de disperare. voi cum interpretati reactziile de genul asta la divershi stimuli??
poate ar trebui sa ma mai calmez ca de fiecare data imi aduc aminte de "copilul divin" de pascal bruckner

23+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Inapreda, mie friganelele imi plac cu zahar! Fara zahar nu mi se mai par friganele! Mi s-a facut si mie o pofta!!! ma apuc sa-mi fac.

Andreea, am votat! O sa mai dau si la altii linkul sa voteze!

Silvia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Astazi, in calendarul ortodox este Sf. Stelian, ocrotitorul copiilor (al bebelusilor din burtica, al pruncilor...) Daca aveti timp, cititi www.fieni.3x.ro/O%20R%20T%20H%20O%20D%20O%20X/Acatiste/Acatistul%20Sf%20Stelian.php" target="_blank">Acatstul Sf. Stelian si rugati-l sa aiba grija de fiecare dintre puisorii nostri!


Andreea, 21+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_tinaus spune:

hellooo
MARIA K am reusit sa activez si pm-ul.Mersi

off..ce pofta imi faceti de paine in ou.

mai sunt fete care inca nu au cumaprat lucrusoare pt bebe?Nu stiu de ce dar pana acum mi s-a parut prea devreme numai ca in momentul in care am vazut ca exista deja si camerele (oricum la mine nu o sa fie posibil pentru ca pana terminam casuta o sa avem la dispozitie numai o camera pt noi si cu bebe impreuna) nu mai zic de carucioate, hainute, etc. Pana acum nu am luat nici macat o pereche de botosei. Am zis ca cel mai bine o sa ma apuc prin ianuarie, sa cautam si patut si toate cele necesare (aseara cu toate discutiile m-ati facut sa scot lista cu bagajul de spital si sa studiez cam ce trebuie cumparat)

Oricum poate in dec gasesc ceva la targul de iarna si nu o sa pot sa ma abtin.


Cristina 23+ si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Andreea multumimAris inca nu am ascultat Mozart dar diseara o sa o fac si o sa-ti spun cum a reactionat bebe strumph

monica 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

anamariame si mie imi place movul la fetite Drept urmare prima hainuta care am cumparat-o este mov cu alb (am pus poza in album)

Leeloo mie mi-au aparut primii stropi, nu stiu daca de laptic sau colostru, parca. Cam acum vreo 2 saptamani ma intrebat barbatelu ce am pe tricou ca a observat in zona sfarcurilor niste pete pe tricoul cu care dorm. Am zis ca o fi mancare sau patat cu ceva. Azi dimineata iar am vazut ca am mai multe pete micute pe tricou in zona sfarcurilor, deci ma gandesc ca totusi era laptic.


23+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Aris, am citit ca si Anotimpurile de Vivaldi e bine sa ascultam! O sa ma apuc si eu sa ascult! Oare cat de tare trebuie data muzica?!

Silvia 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Eu ascultam mai mult Anotimpurile lui Vivaldi, dar se pare ca bebe adora: "marche turque" si "piano concerto no21"poate mosteneste
pe bunicul din partea lui tati, ca este tenor la Filarmonica.
Eu vreau sa-l fac medic......nu ma gandesc departe deloc
23+Albert

fbruma

Mergi la inceput