Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Denisamada, te duci la inceputul capitolului si acolo ai

Asa a inceput odiseea noastra:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31,
32,33,34,35

si dai click pe ce capitol vrei ,cel de ieri e ultimul


25+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

gessy, chiar cum deschizi, in partea dreapta a ecranului
am votat si eu

23+Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

andreeea, pacat ca putem vota doar o data, dar am trimis mail la toti colegii, cu indicatia: "cititi, votati si dati mai departe" .


ada 22+ (probabil ...... - Sophia) si ana-gabriela 3ani + 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

buna fetele,

ilinca - eu am lata reteta cu spanac. Pui putin ulei la incins, apoi adaugi cam o lingura de faina si amesteci bine si poi torni cate putin lapte ca sa nu se faca cocoloase. Nu trebuie sa torni foarte mult, in functie de cantitatea de spanac.Pui spanacul , sarezi si mai lasi sa fiarba 5-10 minute. Spanacul trebuie si el fiert inainte, mai bine zis oparit. Mancarea nu trebuie sa fie subtire ci sa aiba consistenta. Pofta buna!

plici plici - te rog poti sa imi spui daca aranjamentul camerei l-ai facut cu vreo firma, si daca da, sa imi dai si mie denumirea ei, eventual pe PM. Mi-a placut la nebunie.... Nu vrei sa ma infiezi si pe mine ca sa stau in camera aceea. promit ca o sa fiu cuminte

Maria K, te rog as vrea si eu contul comun, parola si cum pot sa accesez. Multam mult.

Fetele, voi mai suportati sa va epilati cu ceara? Sau mai bine spus, credeti ca mai este ok sa mai folosim ceara, avand in vedere ca nu este chiar o mangaiere cand se dezlipeste, mai ales inghinal....
Cred ca nici creme nu este prea indicat sa le folosim.
Am primit azi un mail, dar din pacate nu pot sa postez mesajul pentru ca, contine nume de firme, in care spunea de cantitatile de plumb pe care le contine rujul. Numele firmelor eru super cunoscute si din cele scumpe.
Se spunea sa se faca un test simplu: va dati cu putin ruj pe mana si apoi cu un inel de aur frecati zona respectiva. Daca se inegreste inseamna ca rujul contine plumb. Eu am incercat cu un ruj care sa cumpara prin distribuitori si s-a inegrit locul respectiv.

Va pup

19+ sau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Nici eu nu am cumparat nimic si bine am facut! Ca daca cumparam pentru baietel si aflam ca e fetita...

Dar o sa cumpar week-end`ul asta din Viena!

BOGDANA, cu cine ai facut pian?! Si eu am facut in Resita 10 ani pian!

20+ Brisees

gia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Multumesc, novus!
Stii cumva cum faci sa apari in lista cu numele bebelului, varsta, UM, DPN, etc?


[url=http://pregnancy.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ana-maria - eu am ajuns la concluzia ca avem tranzitul intestinal mult mult mai lent. e normal sa fie asa pentru a putea corpul sa retzina tot ce e important din mancare....si se pare ca retzinem cam tot

eu nu mai suport nici ceara si nici aparatul de epilat. e incredibil cat de tare ma doare. super ciudat. eu ma epilam la salon complet o data la maxim 3 sapt. se pare ca lama e singura mea solutzie, noroc ca nu sunt f paroasa deshi dupa atatea luni de ras....

23+
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Gesy, foarte greu cu epialatul, deabea mai suport pensatul imi dau lacrimi la fiecare fir.
Asa ca am trecut la lama.....imi este mai geu pe brate, pentru ca am lasta parul sa creasca. Am citit legat de epilat ca nu ar fi tocmai indica, deoarece se produce dilatarea si chiar spargerea unor mici vase de sange care pot provoca.....e nu stiu cat e de adevata.
Dar si cu lama imi este greu, cum sa vezi de burta?...mi-am pus niste oglinzi nretrovizoare...si intr-un final reusesc.
Produsele cosmetice sunt toxice, intradevar indiferent de marca mai ales rujul. Eu il folosesc cand ies afara...de machiat doar daca am evenimente importante..oricum am un nas ca o gogonea de cand sunt gravida, asa ca machiata sunt mai mult haioasa. Rimel si ruj si gata.
Nici parfum pe piele se zice ca dauneaza...dar prea de tot.
Legat de retete cu spanac eu stiu una care-mi place mult mult, singura combinatie dealtfel in care pot manca spanac.
Se fac 6 clatite - neindulcite. Se opareste spanacul apoi se pune intr-o cratita cu lapte duce (rece), 6 minute. Se caleste putina ceapa intr-o tigaie (daca e de teflon perfect ca sa nu folosim ulei, putina apa). Se scoate spanacu se amesteca cu ceapa, cu telemea de vaca (eu pun si marar si putin piper si un graunte de usturoi).
Ungem o cratita si punem pe fund o clatita apoi 2-3 linguri din amestec,..tot asa pana la ultima clatita deasupra se bate un ou. Bagam la cuptor 30 minute - foarte buna. Pare complicat dar nu este si e foarte gustoasa.


fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeeea

Buna dimineata, tufetelor!
Am o rugaminte la voi!
Organizatia la care lucrez (ONG), "Buna Ziua, Copii din Romania", are nevoie de voturi pentru a castiga niste fonduri pt proiectele socilale pentru copii din familii sarace. Astfel, se va organiza in Olanda o actiune cu scop umanitar, iar fondurile stranse vor fi oferite uneia dintre organizatiile inscrise.
Daca vreti sa votati, intrati pe www.twentsenieuwjaarsduik.nl , selectati “Buna Ziua” si dati click pe Stem...
De la acelasi calculator se poate vota o singura data.
Va multumim pentru voturile voastre care ne vor ajuta sa mergem mai departe cu proiecte sociale de calitate pentru copii!



Andreea, 21+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)


Votat si o sa mai votez de acasa Salutari Oanei

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Salutare burtici,

N-am mai intrat de saptamana trecuta pe net caci am avut probleme cu calculatorul si vreau sa va zic ca mi-a fost tare dor de voi si de toate discutiile! Cred ca daca mai dura putin, innebuneam de-a binelea...izolata complet de lume .
Felicitari tuturor burticilor care s-au intors cu vesti bune de la morfofetala! Saptamana viitoare merg si eu la dr. Iosup si sunt putin cam ingrijorata caci am auzit ca este si el implicat in "cazul Soniei"; ca ar fi facut si el o ecografie sau mai multe si ca nu a vazut malformatiile. Mie mi-a zis cineva care a urmarit saptamana trecuta emisiunea Lianei Stanciu, unde s-a dezbatut pe larg subiectul.

A vazut cineva emisiunea, stiti ceva despre asta?

Va pup si va doresc mult bine!

23+ cu

Mergi la inceput