Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Eu nu mai vreau copilasi bolnavioriii! Sanatate! Sanatate! Sanatate!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Ce serios e Rares in saniuta lui .Pe mine ma ia cu frig cand vad zapada,brrr,nu-mi place deloc...

Si David e in clubul "trezitorilor de noapte",el nu stie/poate sa doarma pana dimineata linistit .Asa ca dormim cu el pe rand;cand eu,cand tati,altfel n-am rezista.Nu mai bea laptic,dar se tot trezeste,maraie,vrea sa ne simta langa el,asa ca-si lipeste spatele de noi,se cuibareste,ne pupa cu ochii inchisi,fericit ca nu-l lasam singur... e un dragut,dar pana cand l-o tine rasfatul asta?
A fost si el bolnav,adica mai este,din septembrie tot intr-o raceala o tine ,nu mai scapam de muci,febra,tuse...a avut si otita,acum e iar cu nasul varza,marait,face febra din senin,ii trece,iar revine,tot asa

Sanatate le doresc puiutilor vostri,sunt cu gandul alaturi de voi,stiu ce greu e...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatzaaa......roxy ce imi plceee zapada vreau si euuuuu....tare mumos rares,si razvi de vreo 3 sapt a inceput sa se trezeasca,sa miorlaie,si azi noapte a cerut lapte si vara scapasem de astea....
tusea lu razvi a incput sa se rupa si tuseste acum si ziua,azi ma duc la pediatra,k nu imi place haraiala kre se aude...

offf imi pare tare rau pt copii bolnaviori...ma bucur pt cei kre sunt mai bine

haideeee mada curaj!!!!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

BUNA!

O noapte linistita, fara febra dar se incalzise putin pe la 1 asa ca i-am dat 4 ml de panadol fara sa o trezesc sa-i pun termometrul. Sa vedem azi cum e daca manaca, ce na zice medicul de la orl.

Aseara am vorbit cu o prietena care a nascut miercuri o fetita si mai are doi copii. Ma bucur enorm pentru ei. Asa arata familia mea ideala dar sincer nu stiu daca m-as descurca cu toate fara sa devin prea obosita, plictisita si prea epuizata sa ma bucur de copii. Prietena asta a mea se descurca foarte bine pana acum. Ceilalti doi copii au 1 an si 9 luni si 2 ani si 9 luni.Mai vine mama ei sa o ajute uneori sau ii mai trimite pe cei mcii cate o saptamana la tara dar in rest e singura cu toti si isi face timp pentru toate: copii, casa, serviciu la un moment dat acum e iar in concediu de crestere a copilului. Abia astept sa se faca Maria bine de tot sa mergem sa vedem puiutul mic si sa vad cum reactioneaza Maria.

KITTY- imi pare foarte rau ca Giulia e bolnavioara. Speram ca Raul sa nu pateasca nimic dupa vaccin si analizele Giuliei sa iasa bine. Poate e doar viroza sau otita ca vad ca e la moda in perioada asta.

ELYANNE - e o norocoasa cu puiii ei care dorm de rup de mititei.

ROXANICI- l-am admirat pe Rares pe saniuta. Ce frumos e la voi... sper sa fie Maria sanatoasa de sarbatori si sa avem si noi zapada la Piatra-Neamt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Vreau si eu sanie smechera ca a lui Rarees! si mai ales zapada ca a lui Rarreees!
A nins si la noi (cu lapovita) intr-o seara 2 ore si l-am culcat pe Petru spunandu-i ca 'maine o sa fie zapada'. A doua zi, s-a trezit si fuga la geam, zicand 'mama, zapada!'. Nu credeam ca tine minte, mai ales ca sunt sigura ca nu stie ce inseamna, anul trecut era prea mic.

Eu am intrebat de baietii Elianei pentru ca ma gandesc sa-i pun si eu pe ai mei sa doarma amandoi dupa ce nu o sa mai alaptez. Dar ma gendesc la Petru, sa nu fie deranjat de cel mic. In privinta somnului si Petru doarme mult, ca valiza, exceptie facand cate o noapte cu muci ca acu' o saptamana. Macar de dormit, daca de mancat nu prea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

M-au omorat astia cu vaccinarea impotriva cancerului de col!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna dimi


bolnaviorilor si un buchet mare de mamicilor si multa rabdareeeee.

se putea sa nu intre si edy in club??? ei bine de vineri de cand l-am luat de la cresa tuseste, de azi noapte si eu am gatul in pioneze si de azi dimi incepu si sotu...deci suntem pe "drumul cel bun"!...nu avem niciunul febra, muci sau atceva decat tuse. de ieri edy bea sirop de ceapa facut de mama dupa o reteta naturista si parca nu mai tuseste asa tare...la dr sincer parca nici nu imi vine sa ma duc pt ca nu e o sapt . de cand a terminat antibioticul ...nu mai avea nimic si acuim a cules tusea de la un copil din cresa. de mancat manaca bine , de dormit doarme , nu plange , e vioi.il urmaresc atent si daca e ceva fugim la dr.sper sa nu fie nevoie. ma indrept incet daaaar sigur cate casa de nebuni...o iau pe carari...

incarc 2 filmulete si revin ...sa citesc si din urma...

va pup
de departe sa nu va dam virusi.




Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

cafea ...

Doamne Dumnezeule ... te rugam sa ne ajuti!!!!

azi matei e la cresa, mami si tati sunt la serviciu. tati nu are voie sa se departeze de serviciu mai mult de 5-10 km, ca sa fie aproape in caz de ... dar speram sa nu fie cazul sa-l luam iar. muci nu mai avea, tuse nu ... doar cand a dat de aer rece, a tusit putin. nu va spun ca i-am pus un ditamai fularul la gat azi. si eu ma gandeam si ziceam mereu ca n-o sa-mi infofolesc copilul, ca o sa-l las sa se caleasca.
trezit noaptea se cam intampla si la noi. nu vrea ceai, apa, lapte ... nu vrea nimic. uneori are tendinta de a se urca pe pereti ... prin somn. sper sa nu fie somnanbul. de multe ori ne trezim cu el in capul nostru ... ne pupa!!! ca si azi dimi la 5, cand ma pupa de zor. la 5.45 s-a culcat, normal, si eu am ramas uitandu-ma la ceas ... care urma sa sune la 6.10. la 6.30 abia l-am convins sa se dea jos din patut, doar cu invitatia la olita am reusit!
cand l-am dus a plans, cand a plecat tot mai plangea. e normal, zic eu, dupa 2 saptamani in care a stat in casa doar cu mine. sper sa doarma la pranz. i-am lasat un ursulet, ca suzeta nu mai avem.

sanatate multa lui giulia si mariei si celorlalti bolnaviori!

inainte sa inchei mesajul va spun ca era sa mor de inima din cauza martei. m-a sunat de pe un nr pe care nu-l stiam, si am crezut ca e de la cresa!!!! am nervii in pioneze!!!!

va pup ... ca am de recuperat la munca!!!!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN 7 luni jumate!!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

revin ... ca si eu i-am dat lui matei ceai de nuci si ceapa indulcit cu miere. sper marea mea surpriza a baut cat de cat. o sa-i mai fac si diseara.

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN 7 luni jumate!!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

neata!
kitty, tzuna, laura: multa sanatate ptr giuli,mariuca si edy si rezistenta ptr voi.
kittilico, tine te tare, ca cine ma mai invita la claca, ha?
marta: pe mine m a impresionat mesajul tau. bine ca a trecut...am vazut un afis la med. de familie cu vaccin contra rotavirus. ti au zis ceva in spital ref. la asta?
ioana: bine ca ati scapat si voi. iti doresc sa nu mai aveti neplaceri cu cresa. si misto faza cu pupatu'....
si nora se catara pe pereti noaptea. si ea plange, mai roxi, si nu tace decat daca intru in camera ei si ma culc langa ea. uneori ma dispera de 3-4 ori pe noapte. alteori doar o data. uneori sint calma si ma repliez usor situatiei, alta data mi vine sa strig la ea sa doarma ca am si eu somn si sint si eu om
nice poze la zapada! m am gandit la tine in w.e. asta si te am invidiat
crina: astept sa ma anunte medicul cand are programarea facuta ptr testare. mi se cam stringe inima un pic... buni a voastra e tare, ce sa intelegem, e un semn ca mai poate inca unul? ai ceva sa marturisesti?
sambata au fost 16 grade ziua. in tara ningea, noi ne plimbam pe litoral. e, si pe la 5 s a pus pe nins. ca n povesti, cu fulgi maari si desi. am scos copilu' afara sa i vada in lumina. am asteptat chiotele obisnuite: oooaaa, maaama, oooo!! n a scos nici pis. pe ea o impresiona apa de pe straza, baltile formate in care ar fi sarit cu placere daca i dadea voie cineva. nu i a dat voie nimeni! poate la zapada viitoare, daca se si pune....

mi e dor de niste postari a la stefanyia. ce mai face carlutu?

azi e n 24? am vazut ca e ziua lu' lumi-nag. lumi, la multi ani, sa fii sanatoasa si fericita, ca sa l poti creste mare si voinic pe jorjelu!



mama de papusha si cateodata balaur, Nana
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput