Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (99)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Marta sanatate multa incontinuare. Sa va faceti bine repede... Tinem pumnii sa treci repede si cu bine peste toate probleme pe care trebe sa le rezolvi...

Tzuna am ramas fara cuvinte ... Am dimineti cand stau si astept sa se trezeasca baietii (dorm si pana la 11) si ma gandesc daca nu mai respita... si eu stau si astept??? Dar ma calmez ca's nebuna... si ca o sa intru in camera lor si ii voi trezi (urla daca i deranjezi... sunt morocanosi... prefer sa ii las sa se scoale cand vor)... Doamne fereste de asa ceva Multa putere parintilor.

Mada naste? Acu', in curand??? Nu in decembrie??? Eu nu mai sunt la curent cu nimic... doar ce mai citesc aici dimineata...

Sanatate multa picilor si parintilor bolnavi!



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Elyana, baietii dorm de la inceput impreuna? Nu se deranjeaza reciproc? adica daca se trezeste unul nu il trezeste si pe celalalt automat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Martutza, multa sanatate, iubita! Grele clipe ati avut, dar Doamne-Doamne vegheaza sufletele bune si curate! Va imbratisez cu drag!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Si sa punem la treaba fetele cu pampoanele prafuite!

Hai Mada! Curaj, mamico!






Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Buna fetele dragi,

Offf Marta, bine ca a trecut Victoras sa se refaca repede si pentru tine un buchet mare de . Asa cum au spus si fetele esti puternica si o sa treci si de asta.

Ioana - bine ca si Matei se simte mai bine si o sa recupereze. Aceleasi urari si pupici si pentru voi doi .

Lauramar - pupici si pentru voi si sper ca Arianna este deja bine.

Tzuna - sper ca si Maria va urma exemplul baietilor si antibioticul isi face efectul urechiusa sa-i treaca. Si daca ieri a fost vremea oribila sper ca astazi a fost frumos si in Bucuresti si amandoua va simtiti mai bine. La Rucar e iarna in toata regula si Maya s-a bucurat cu adevarat de prima zapada. Cu greu am reusit sa o bag in casa. Am stat in curte, ne-am batut cu zapada, radea in hohote cand reusea sa-l nimeresca pe tati, ne-am dat pe gheata (pe picioare , ca inca nu ne-am dotat cu sanie), nu a vrut cu nici un chip sa-i pun manusi si era fascinata de cum se topeste zapada in manute si-mi arata apa ramasa pe manutzele ei. Of, of... deja mi s-a facut dor si abia m-am intors de la tara. O veni ea si ziua de joi, e ziua pe care am inceput sa o iubesc cel mai tare.

Mai dar de Alexa ce mai stiti?? Ca nu a mai dat nici un semn de viata. Alexa, ce-ti fac prichindeii??

Cam atat, ma duc la somnic, saptamana asta o am super incarcata, dar reusesc eu sa mai trag cu okiul la ce scrieti.

Carmen te asteptam cu vesti bune de la analize

Delia - ai facut analiza lu' nora?? sper ca sunteti bine. Si da, mama a declarat astazi ca mai face fata inca unui nepot. Saptamana asta e singura cu fetele, asa ca sper sa nu se razgandeasca pana la sfarsitul saptamanii, mai ales ca si-a chemat ajutoare (pe sora ei, cu experienta in crescut nepoti, vreo 7 la numar )

Noapte buna tutror si sanatate maxima si la mamici si la pitici









Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

naste Mada?!?!?! Asa repede a trecut timpul??

Ce-mi place sa punem iarasi majoretele la treaba.

Mada, nastere usoara (ma rog, atat de usoara cat poate sa fie o nastere) si un bebe sanatos si voios ... ce fericit si nerabdator trebuie sa fie Mark




Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

CRINA_MIO iti multumim pentru gandurile bune. Vrem si noi zapada.... aici in Bucuresti insa a batut vantul foarte tare am iesit numai dimineata 15 minute la biserica sa impartasim gaza si cam atat.

Azi noapte a facut febra 39 cu 2 si azi pe la ora 18 iar tot 39. Nu ar trebui sa-i fie mai bine cu antibioticul? I-l dau fix la 12 ore, doza prescrisa, fac in asa fel sa nu vomite si totusi.... Maine mergem iar la orl la control si sper sa avem vesti mai bune desi cu febra asta nu-mi fac mari sperante. Maria a fost mai somnolenta dupa-amiaza (de la febra zic eu) si cum a dormit si de la 18 la 18.30 acum e fresh si tipa din patut mami, tati .... carii adica mami, tati aduceti jucarii. I-am dat elefantul muzical si cred ca adoarme cu el intr-un final. Oricum stie ca nu ma duc sa o mai iau din patut o data pusa la somnic asa ca se va conforma intr-un final.

Multa sanatate tuturor puiutilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Citat:
citat din mesajul lui rein

Elyana, baietii dorm de la inceput impreuna? Nu se deranjeaza reciproc? adica daca se trezeste unul nu il trezeste si pe celalalt automat?

rein

Dorm in aceiasi camera, in patuturi separate, lipite... de la inceput... si nu, nu se deranjeaza de cele mai multe ori... Se trezeste si celalalt uneori, cand plange unul dintre ei, dar se uita dezorientat si chior de somn... apoi se culca la loc... Sau nu se scoala deloc... f.f. rar se pune pe urlat si la doilea...



Tzuna se intampla ca antibioticul sa-si faca efectul si dupa 2-3 zile... am mai patit-o si noi... la Elena mai ales, care facea febra mare tot timpul... Multa sanatate


Hai ma, chiar naste Mada? Acu'?



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

ma deci MAda nu naste acu, e prg pt 2 decembrie sau pe-acolo....da acu cat rezista si ea ca nu prea mai rezista.

Nu ma mai jooooc! Rein, nu te lua dupa baietii Elianei, astia dorm in post de cand s-au nascut, is niste extreme, nu is buni de reper. :p
(rares si acum se trezeste de n ori pe noapte si nu vrea decat sa ma ducc la el )

iaca iarna si la noi.

Sanatate la toata lumea...albinute, bondari, mamici, tatici bunici.

azi raresu are 20 de luuuuni ...ptiuuuuu ce golan

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Citesc si ma ingrozesc....si acum intregesc si eu tabloul: Giulia ieri f bine, azinoapte febra peste 39, nurofen, vomitat, paracetamol in fundulet, scazut febra la 37 intr-o juma de ora, apoi 12 ore fara sa-i dau nimic, fara febra, a mancat, vesela, jucausa....apoi 38, nurofen....dupa 6 ore 39,3. A venit pediatra, nu gat rosu, nu ganglioni, nu se aude nimic, nu se vede nimic. Maine dimineata la spital la analize.. binenteles asta tocmai cand Calin e plecat o saptamana si eu ma lupt cu amandoi copiii...daca si Raul face marti reactii la vaccinul polio pe care-l ia...sa veniti sa ma recuperati de la nebuni.

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput