Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (229)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

n-anm nurofen in casa, dar tin minte pe data viitoare!
cred ca tu saraca acu le-ai incercat pe toate daca zici ca ai avut durerie de cap. ooof.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Am uitat sa va spun ca Gh o ia din ce in ce mai des la galop in pozitie bipeda, si ca s-a facut f f poznas, unde e bebele meu suav de acu un an???
:))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Maria, , mersi, gasisem si m-am amuzat de discutia de acolo cu berbantul meu care-si buchiseste acvariul si ma tot streseaza sa ma duc sa vad daca e bine.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Noapte buna, mamici si bebici. Ma bag la , ca maine avem inot si mai trebuie sa ma si epilez de dimineata, ca am fost lenesa, v-am citit pe voi in loc sa ma epilez pt. maine!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Si eu ma bag la somnic ca mi se inchid ochii. Si vreau sa dormmmmm macar 3 ore legate.Noapte bunaMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Buna seara sunt la datorie imi pazesc piticul si mi-e tare teama ca suntem singurei,tati e plecat in delegatie.Cred ca am fost inteleasa putin gresit sau poate m-am exprimat eu aiurea.Nu vroiam sa-mi spuneti voi ce sa fac normal ca medicii sunt primii la care apelez.Vroiam doar sa fiti alaturi de mine si sa-mi spuneti daca ati mai auzit asa ceva si ce credeti si voi.
Eu ma panichez foarte tare aseara mai aveam un pic si lesinam a tipat sotul la mine si m-a zguduit putin.Ma simt ingrozitor ca sunt o mamica care cedeaza psihic de multe ori cnd puiul ei are nevoie de ea.

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Am reusit sa descarc si eu pozele de azi de la intalnire. Le puteti vedea aici, sa va puteti face o idee despre felul in care s-au distrat cei mici. Despre cei (cele ) mari ce sa spun... Noi am ajuns ultimele ( deh, am fost de dimineata si la Baby Expo ), asa ca nu am apucat sa vorbesc aproape deloc cu Sim ( fugita iar de la munca ), Mad ( asteptata acasa de ursuletzul ei ) si Ana ( care a trebuit sa-si recupereze Veveritza de la gradi ). Si daca totusi cu primele doua m-am mai intalnit in ultima vreme si mai statusem de vorba, imi pare tare rau ca nu am putut profita mai mult de aceasta ocazie sa mai aflu despre familia Veveritzei, pt ca tare mi-a fost dor de ei !
Am zapacit-o de cap pe biata gabitz in prima parte, ca am stat langa ea cat timp i-am servit printesei mele iaurtul ce i-a tinut loc de masa de pranz ( eu, mama denaturata, am plimbat copilu' pe drumuri azi, in loc sa-i respect programul ).
Mi-a parut bine ca a venit Erina, cred ca s-a simtit bine si ea. Chiar de nu-i place Bucurestiul, macar un lucru bun sa gaseasca si ea aici: pe noi . Serios vorbind, sper ca te-ai simtit bine si ca ai sa vii la cat mai multe intalniri de acest gen.
Teo ne-a condus acasa si i-a asigurat Maria si ei fond sonor in masina, de nu mai avea nevoie de radio. Mi-ar fi placut sa fie drumul mai lung, ca sa vorbim mai mult
Papanash e o scumpa, chiar daca nu a reusit sa-i satisfaca toate dorintele Mariei ( vezi poze )
Mi-a parut tare rau ca nu a reusit sa mai ajunga tomasa, nici pe ea nu am mai vazut-o de un an si abia asteptam sa vorbim un pic. De asemenea, Rox si Pinacolada au ratat intalnirea si le-am simtit lipsa, asa ca data viitoare trebuie sa vina negresit.

Concluzia pe care a tras-o papanash dupa cele 2 ore: "n-am apucat sa vorbim nimic"
Asa ca ar trebui sa ne vedem mai des



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Myral noi folosim produse Weleda mi se par minunate dar sunt si cam scumpe

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

moldoveanco, pe bune ca plecam la somn daca nu dadeam peste tine aci.
Mah, fata, si io am trezit o data copilu din somn speriata ca are picioarele reci gheata si trupul fierbinte, iar termometru imi indica 35,... intrarectal. Primu lucru la care m-am gandit a fost ca s-a stricat obiectu si ca am chinuit copilu.

N-o lua si tu in tragic de fiecare data. Nu stii ca in somn toate functiile organismului "dorm", adica scade tensiune, temperatura, stomacul se misca mai incet ca asa dicteaza creierul. Poate n-o fi fost nimica si tu te ambalezi degeaba. O fi fost copilu la faza cu somnul cel mai profund. Zic si io...
L-ai urmarit azi, cum a fost? Ti s-a parut ceva schimbat la el, a mancat, a dormit, a fost vioi cum e de obicei? Dar ziua de ieri cum a fost? Io zic ca daca iti raspunzi satisfacator la toate intrebarile astea, n-ai motive de ingrijorare.

Pe de alta parte, poate n-ar fi rau un control, fie el si sumar, cum zici ca fac medici pe-acolo.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

moldoveanca, noi suntem alaturi de tine, dar uneori nu reusim sa exprimam acest lucru.
E normal sa te panichezi cand crezi ca puiul tau e in pericol si tu nu stii ce sa-i faci. Eu imi aduc aminte de episodul in care in toiul noptii Maria se ineca, tusea si nu-si putea reveni, eram cu sotul ca doua gaini bete, speriati si nu stiam ce sa facem. El e chiar mai panicos decat mine... Oricum, a fost groaznic, asa ca inteleg prin ce ati trecut aseara. Si spaima ta pt noaptea asta.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput