Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

miss, laura, micaela la cat de ciufulita eram...da asa m-am distrat...cu chitaritza mea...

The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

da, da cleo, si normal...pai mara o fi fo' ea mai potoroasa sa iasa, da' asa e mai iute, ca a mea e tafaloaga lungana si grasana

am editat: ca am vazut si mesajul de pe forum al lui cleo..hai ma ca nu-s asa slaba, top 3?? nici chiar asa da mi-ai ridicat moralu' otzara..


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena




Pozici Mufitza
Mufitza's Videos
5 Lunitze
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Laura nu laptele conteaza. Cand e alaptat la san daca se opreste din supt laptele nu mai curge. Cand ii dai biberon, chiar daca nu suge laptele curge . Astfel laptele nu mai ajunge sa coboare pe gat in jos ci se duce in ureche. Asta e explicatia. Uite www.butterflybabies.co.uk/bottle-feeding.htm#1" target="_blank">aici un articol care explica ce si cum.

Ylari n-am vrut sa te sperii Stii cum se zice peste tot "poate sa cauzeze" nu ca automat cauzaeaza, deci e bine de stiut, insa nu e obligatoriu ca dezvolta infectii. Problema e cand sta cu biberonul in gura fara sa suga, atunci se poate duce lapticul in ureche. Daca ea suge corect atunci nu mai e nici un pericol. Asa am inteles eu din ce am citit in linkul de mai sus.

Iulia superbe filmulete! Subscriu si eu ca esti o frumoasa! De Mufita nici nu mai vorbesc...



Doloress si bulina Patrick (29.04.2008)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Fetelor, cine se pricepe????
Linkul de la Carti bune pt. mamici si bebiti + cantecele de leagan trimite la un capitol de mamici de mai-iunie de prin martie anul asta!!!!
acum, cand ma hotarasem si eu sa mai invat ceva ... pauza

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna, am fost la baby expo.
Data trecuta eu am vizitat doar pavilionul de la subsol, nestiind ca sunt si altele si tocmai de aceea spuneam k nu mi-a placut. Azi am descoperit noi magazine. Am luat asa – body-uri cu maneca lunga, pantaloon trening, pantaloon fas gros cu bretele, castronel si pahar, canuta bebe, biberon, botosei pt iarna, higrometru. Am stat de la 12 la 16. AM reusit sa schimb costumul de cosmonaut.
Mi-a placut. Voi merge si la kidex, ca mi-am dat comanda de saculet pentru picioare care se ataseaza la carut si il voi lua in decembrie.

Aaaa bebe este bine, nu mai este asa de ragusit. L-am sunat pe dr si mi-a zis sa nu mai facem aerosoli daca e bine bebe.

Miss – o sa fie un craciunel tare dragut David. Cat despre locul de joaca. Al meu are vreo 2 ore si jump e zi in care sta singur si se joaca in patut cu jucariile, se intoarce, se tareste, isi canta, se simte bine. Mie nu mi se pare ca ar fi la inchisoare. Nu trebuie sa stau cu el neaparat, ca se descurca si singur.
Gabitzam – esti o doamna intre domni. Ce romantic sotul tau.Acum am vazut si pozele si filmuletele. Mama ce tort.
Andreap – imi pare rau de Sara. Si eu sunt nelinistita cu dr meu de familie care se crede mare pediatru. Bine ca ai descoperit. Sanatate multa.



Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Fetelor, cine se pricepe????
Linkul de la Carti bune pt. mamici si bebiti + cantecele de leagan trimite la un capitol de mamici de mai-iunie de prin martie anul asta!!!!
acum, cand ma hotarasem si eu sa mai invat ceva ... pauza

Adriana

Nu stiu unde s-a produs greseala, dar am corectat-o eu si am pus linkul pt. subiectul corect. Pe pagina aia e linkul cu serverul si parola de unde pot fi descarcate cartile si cantecelele.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Simona,scuze..nu mi-am dat seama ca ai aparat de aerosoli.mie una mi-e teama de flixotide..o prietena mi-a atras atentia,ca-i cortizon..si da-i alt stres,telefoane la 2 medici.amandoi mi-au confirmat ca tratamentul e buna,flixotide e bronhidalatator.si ea are nevoie de asta daca'haraie'.si oricum nu e ca si cum i-as face injectii cu cortizon.sper sa fie OK..oricum daca vb cu 10 medici,fiecare va da alt tratament,probabil.acum emrg cu asta,sa vedem in 3 zile rezultatele.
Nicole,ce bine de tine..si eu voiam babyexpo..da' s-a dus.poate un kidex...
Laura,Lilly,multam.asa stiam si eu...ce pacat!!!!
Mi_bebelina,cum e Delia.ai fost la spital?


BOTEZ SARA
Noiembrie2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Cleo, caciula aia e dementiala!!!!!!!!

Doloress mai, ce sa zic, m-am speriat un pic totusi dar nu am ce sa fac ptr ca Eva mananca numai de jos. Totusi cand mananca mananca, trage din biberon, cand nu vrea, il scuipa.

Iulia, Mufitza internauta e pe placul tuturor. Si subscriu ca esti o scumpa!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

GAbitzule am uitat sa-ti zic ca mi-au placut filmuletele, buchetele, tortul...familia!
Doloressam inteles! merci de link!
Nicole felicitari pentru recolta de la targ si pentru schimbarea costumasului.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Gabitzam, ce trandafiri frumosi si nici cadoul lui Raducu nu emai prejosCred ca ai avut o zi tare frumoasa
Iulia, subscriu si eu la ce au zis fetele, esti o fata tare frumoasa, slaba si desteapta(asta n-am vazut-o in video)Imi place ca tot timpul o pupi pe Mufitza, minutele, tot...nu e prima oara cind observ asta...
Nicole, sa stapiniti cu folos lucrusoarele, bravo pt achizitii...Daviducul ce a facut in timpul asta? A stat cu bona?
Andreutza, ma totgindesc la bronsiolita voastra...am un ghimpe si eu acum... Matei nu prea mai tuseste, ins chimb David da...imi vine sa mor

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=73230cba168c08670e90d4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput