Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

pentru cine e interesat am ridicat azi de la posta un colet din data de 11 nov insa din pacat cel din 10 nu a ajuns inca si era si de valoare mare peste 250 euro.

sper totusi sa vina.


o seara buna va doresc

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Miruna, eu una m-am riscat azi si am fost asa pe ploaie la Gaudeamus...cu tot cu cupil...alergam ca nebuna impreuna cu alte prietena cu bebe, cu carucioarele dupa noi...si plouaaa, si era o coada la casa, si parcasem departe...dar a meritat, ne-am intors cu tolba plina de carti si pentru noi si pentru pitici.
Ma mananca si pe mine destele sa mai bag ceva in cos, sa ma risc, sa nu ma risc...vorba aia, nici pe mine nu m-a anuntat nimeni ca nu ar mai...
Duminica placuta!

Citat:
citat din mesajul lui mirunajr

salutare!

Mdaaa..vreme urata, nu pot iesi din casa, desi voiam sa ajung la Tg. Gaudeamus...asa ca e vreme de shopinguit....cred ca ma mai risc cu o comanda..daca pierd asta e...poate voi fi prima victima care va incepe revolutia...


Mama de Anca-Simona


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Si by the way, pe cupil l-am imbracat cu www.laredoute.fr/vente-parka-style-caban.aspx?productid=324103203&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1" target="_blank">parka asta. Foarte buna pentru ploaie, impermeabila, super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mersi Miha. as vrea o tura de Viena, dar numai in ianuarie. sper sa mai gasesc ceva.

cunostinte cu domiciliul in Ungaria nu am. probabil voi ruga pe cineva din Franta, la reduceri sa-mi puna coletul pe atlassib. asta daca nu gasim o solutie.

mama ce site-uri faine si ce preturi au unele. asta asa...ca sa re gret ca traim in Romania.

si weekend placut sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeea_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

ooka-super! comanda primita din 10 era colet sau punga? ca de obicei pungile apar mai repede. Oricum, important e ca apar, super veste.

Eu deja am inceput demersurile sa imi mut resedinta in Franta , chiar si virtual.Va anunt ce raspuns am primit. Am mai gasit cativa, dar am scris la site-ul pus de Croco.

Deja am inceput sa ma uit pe 3suisses, blancheporte si alte asemenea, inaccesibile din RO.

Daca ma fac astia rezidenta virtuala in Franta sa te tii prapad la bugetul familiei!



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">



eu nu inteleg prea multe de pe acel site. dar daca te lamuresti te rog sa ma anunti si pe mine pe PM cum ai facut ca mi se pare SUPER IDEE!!!

pentru cine a avut aceasta idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adeea_ro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

mersi Miha. as vrea o tura de Viena, dar numai in ianuarie. sper sa mai gasesc ceva.

cunostinte cu domiciliul in Ungaria nu am. probabil voi ruga pe cineva din Franta, la reduceri sa-mi puna coletul pe atlassib. asta daca nu gasim o solutie.

mama ce site-uri faine si ce preturi au unele. asta asa...ca sa re gret ca traim in Romania.

si weekend placut sa aveti.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)


am fost eu in viena in jur de 10febr si anul asta si anul trecut. si erau soldurile pe final...
concluzia mea a fost ca cel mai OK e sa mergi in ianuarie ca sa gasesti tot ce vrei.
in febr nu prea mai aveau marfa, sau erau doar marimi extreme. in schimb la Mango era plin de super chestii ieftine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Am mai gasit un site care se ocupa cu reexpedierea corespondentei si coletelor http://www.ubidoca.com/reexpedition-colis.php Coletele sunt trimise prin posta http://www.ubidoca.com/res/tarifs-laposte-colis.pdf
Din cate am inteles reexpedierea coletelor este conditionata de serviciul de gestionare a corespondentei si ar fi 9,80 euro pe luna. Se pare ca exista si varianta fara abonament http://www.ubidoca.com/faq_choisir_forfait_courrier.php
Nu am inteles prea bine daca in conditiile in care platesti abonamentul ti se mai cer garantii(copie dupa un act de identitate...etc),sau garantiile se cer doar daca preferi fara abonament. Poate ne lamureste cineva care stie franceza mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Salutare fetelor! Ce faceti, ce s-a mai petrecut? Am citit ceva dar n-am inteles mare lucru, incerc sa ma pun la curent dar sa inteleg ca una dintre cele care aveau parola mailului au "tradat"? Naspa de naspa. Eu una am intrat ultima data cand ati pus PPS-ul cu poze cu iarna si am facut FW la ala catre mailul meu...altfel nu intram ca si asa nu v-am ajutat cu nik.
Ma duc sa va citesc, mai am produse in cos dar n-am comandat nimic, nu stiu daca s-a taiat sau nu macaroana (am vazut ca scria cineva ca din 12 nov nu mai putem sa comandam). Sper totusi ca la reduceri sa putem sa ne dezlantuim :(, ieri tocmai ce am facut curat in incaltari si la primavara ne trebuie sigur pt mandra...

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Buna dimineata, de la birou!

Leyla, te felicit ai fost curajoasa pe vremea aceea sa iesi si cu copilul dupa tine.. Eu recunosc ca am fost mai puturoasa ieri. De fapt am iesit de dimi sa o duc pe fii-mea la meditatie si cand am vazut ce e afara mi s-a taiat tot cheful..

Mergi la inceput