Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Buna
Ca tot laudati hainutele Dirjke, am fost azi la baby expo si am gasit marca aceasta la unul dintre standuri, au si magazin on line, www.hainute.ro , eu am scotocit un pic si au preturi ok, plata se face ramburs, livrare gratuita in Bucuresti, cu posta in provincie, o sa incerc o comanda la ei, acum ca am ramas temporar fara varianta pt cadourile de craciun.
Si on topic, le-am scris pt comanda din 16 oct nevenita, mi-au zis sa astept pana la sfarsitul lunii, nici vorba de retrimis comanda, era de numai 12 euro, dar nu renunt chit ca nu mai raman cu nimic dupa comisioanele bancare.
Si nu mi-a venit nici cea din 28 oct, pt asta sunt suparata rau, era de 48 de euro, ce ghinion pot sa am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Oare astia trimit la post restant? Ca asa as comanda si mi-as trimite coletul post restant in Ungaria la prima localitate de langa Cenad. As putea sa comand si de la Mango de pe net...
Partea nasoala e ca nu stiu ungureste, insa poate stiu ei romana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Neata!

mihaser, cauta pe situl lr. conditiile de livrare.

Ce vreme urata! Maine maxima o sa fie -1 grad. Si tot nu ninge...

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

neata!
vrea cineva ?
la timisoara a iesit soarele si eu sunt la job , offf
Eu am dat comanda cu jucaria in 13 , sper sa vina ca daca nu

oricum eu cred ca o sa le scriu sa ii intreb despre ea si am sa le spun ca pe mine nu m-a anuntat nimeni oficial despre sistarea livrarilor si eu nu am avut de unde sa stiu ca ei au oprit livrarile in Ro si daca nu imi vor trimite comanda le voi face reclamatie asa cum s-a facut si anul trecut


------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

multumesc pt
aici ploua

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maugham spune:

Ar fi minunat daca am putea sa comandam prin Courrier du Voyageur. Eu mi-am creat cont si am primit urmatorul mesaj:
"Toute l'équipe de Courrier du Voyageur vous souhaite la bienvenue parmi ses clients.
Afin de valider votre inscription, il faut nous faire parvenir votre dossier, dans le delai maximum d'un mois .
Ce dossier doit comprendre :
- Votre contrat daté, signé et complété (cadre procuration postale et adresse de réexpedition)
- Une copie d'une pièce d'identité (carte d'identité, permis de conduire ou passeport)
- Une copie d'un justificatif de domicile (facture EDF/GDF, facture portuaire, etc...)
- Votre règlement (en cas de paiement par chèque bancaire)
Pour faire suivre votre correspondance chez Courrier du Voyageur :
- Vous pouvez utiliser un contrat de réexpédition de La Poste.
- Vous pouvez simplement communiquer votre nouvelle adresse à vos correspondants.
Les contrats de réexpédition de La Poste sont temporaires ou définitifs.
- Ces contrats peuvent avoir une durée de 12 mois maximum à la même adresse.
- Avec le contrat définitif, certaines administrations sont informées
automatiquement de votre changement d'adresse et tous les courriers ne suivent pas.
La procuration postale :
- La procuration postale est importante et vous permet de recevoir
vos courriers recommandés par notre intermédiaire.
- Elle est nominative (une par personne).
- Elle est a remplir dans un bureau de poste avec votre pièce l'identité.
- La procuration doit être signée et tamponée par un agent de
La Poste pour être valide.
- Rappelez à l'agent de faire suivre l'exemplaire "La Poste" à la poste de LA MURE (38350), mais vous pouvez aussi nous l'envoyer
et nous nous chargerons de le remettre
Création de votre espace sécurisé :
Un espace sécurisé a été créé à votre nom. Afin de vous identifier vous pouvez utiliser votre pseudo et votre mot de passe. Deux types d'accès sont possibles : Un accès simple non crypté et un accès crypté par le protocole SSL 2. Nous vous conseillons dans la mesure du possible d'utiliser l'accès crypté.
En cas de perte de votre mot de passe :
Vous pouvez générer un nouveau mot de passe à partir de la page
d'identification.

Cordialement
L'équipe de Courrier du Voyageur
31 rue du Breuil
38350 LA MURE
FRANCE
TEL: 01 70 90 67 93"
Am primit in attach un contract, un formular explicativ cu privire la procura si formular de procura prin care imputernicesc o anumita persoana sa primeasca recomandatele.
Costul unui abonament pentru o luna se pare ca e 17 euro si nu 6 euro /colet: - Abonnement Formule COLIS EXPRESS = 12 euro
- Provision pour frais d'expéditions ou de numérisations = 5 euro
Nu mi-am dat seama daca taxele variaza in functie de tara de destinatie. Nu pea stiu franceza iar google translator cam lasa de dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Claujro pai cu franceza mea nu prea am priceput...dar am o pretena ce a terminat franceza...o rog pe ea sa ii intrebe.

Mi-a venit aviz ptr ultima punga comandata in 10!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

salutare!

Mdaaa..vreme urata, nu pot iesi din casa, desi voiam sa ajung la Tg. Gaudeamus...asa ca e vreme de shopinguit....cred ca ma mai risc cu o comanda..daca pierd asta e...poate voi fi prima victima care va incepe revolutia...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Maugham,pe mine m-a luat ameteala numai cat am citit cate chestii cer aia.Parca ar fi functionari publici din RO,stau la ghiseu si iti cer 1001 acte.

17 +

Mergi la inceput