Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

NU am gasit. Cred ca nu s-au stabilit inca.

Am trmis mail la ia cu adresa in franta si i-am intrebat daca este posibil sa-mi trimita ei pachetul in ro. Astept raspuns acum...

de comentat




Trebuie sa ne gandim cum sa facem sa primeasca o alta persoana in numele nostru in Fr (prin imputernicire probabil) si sa aiba si adresele noastre din Ro pt ca apoi sa le redirectioneze.
asta inseamna 1. taxa de primire si redirectionare
2. taxa de transport.

Daca coletele pleaca de pe .fr tot in Franta transportul va fi f. mic (nu intre 5 si 14 euro cum am latit eu). Deci, in final vom plati 1. transport in Franta 2 taxa de primire si redirectionare 3 taxa de transport 4 sa speram ca vom mai avea cadouri si FDP o ca altfel se adauga si 6 euro. Adica s-ar putea sa ajunga pe la 20 e. Dar daca omanzi de 100 de euro sau de 25 e la super reduceri tot e bine.


Tre sa mai lucram aici...


Poate mai vorbim cu Atlassibul pt un punct primire colete. De asta vara pana acum s-or mai fi sucit. Daca afara e criza, poate au nevoie de activitati in plus. In fond, e posibil sa aiba cate 40-60 de colete pe luna. (Daca nu mai mult.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Permite-mi sa te corectez: nu trebuie imputernicire. Scrii numele persoanei sau al firmei si in paranteza numele tau.



de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

NU am gasit. Cred ca nu s-au stabilit inca.

Am trmis mail la ia cu adresa in franta si i-am intrebat daca este posibil sa-mi trimita ei pachetul in ro. Astept raspuns acum...

de comentat




Trebuie sa ne gandim cum sa facem sa primeasca o alta persoana in numele nostru in Fr (prin imputernicire probabil) si sa aiba si adresele noastre din Ro pt ca apoi sa le redirectioneze.
asta inseamna 1. taxa de primire si redirectionare
2. taxa de transport.

Daca coletele pleaca de pe .fr tot in Franta transportul va fi f. mic (nu intre 5 si 14 euro cum am latit eu). Deci, in final vom plati 1. transport in Franta 2 taxa de primire si redirectionare 3 taxa de transport 4 sa speram ca vom mai avea cadouri si FDP o ca altfel se adauga si 6 euro. Adica s-ar putea sa ajunga pe la 20 e. Dar daca omanzi de 100 de euro sau de 25 e la super reduceri tot e bine.


Tre sa mai lucram aici...


Poate mai vorbim cu Atlassibul pt un punct primire colete. De asta vara pana acum s-or mai fi sucit. Daca afara e criza, poate au nevoie de activitati in plus. In fond, e posibil sa aiba cate 40-60 de colete pe luna. (Daca nu mai mult.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:


Citat:
Entre chaque période, les produits subiront également des promotions. C'est une nouvelle économie, basée sur les prix réduits, qui est en train de naître.


Clau, foarte interesant ce ai gasit tu. Bineinteles, Franta este o tara civilizata ... In Romania, dupa cum am observat mai ales in ultima vreme (vezi ADHD) e exact pe dos : preturi intregi intre perioadele de soldari, si economia e bazata pe preturi exorbitante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Pai daca e criza economica au interes sa vada chiar daca nu obtin profit de 300% pe produs cum e la noi. S-au adaptat. La noi...Dumnezeu cu mila. Sa vedem cu ce preturi va veni Outletul din Militari...si precis vor fi mii de romani care se vor bate pe produse peste 100 euro doar ca sunt de firma..


de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

In contextul asta, am vazut aseara la tv ca magazinele M&S din UK au avut ieri o zi cu reduceri de 20% tocmai pentru ca au observat o scadere a vanzarilor si, se preconiza, ca mai toate marile magazine vor incepe reducerile de Craciun mai devreme decat au inceput in anii trecuti, tocmai pe motiv de criza financiara. La noi is toti "o apa s-un pamant", specializati in "tunuri"

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

hai ca ma faceti sa rad cu reducerile la romani

eu tot astept sa apara alea 3-4 produse reduse la redutii romani, vezi doamne de saptamana trecuta le reduceau

si-asa cred ca se vor indura sa puna la reduceri numai chiloti tanga masura 50-52 .

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Beeey, da' cat pe ce sa uit: oare June o fi primit botinele mirobolante, ca azi e vineri?

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:



de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

iti dai seama ca le primeste tot la fel ca si clara de pe softpedia

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput