Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aseara vorbeam cu o amica din Franta si mi-a zis ca taxa e tot de 6 euro, doar ca, coletul ajunge in 24h.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Buna fetelor.
Vin si eu cu informatii ca pana acum tot cu intrebari am fost pe-aici.
Le-am scris acum 2 zile despre comanda mea din 10 noiembrie si raspunsul este:

Hi,
Your order has been shipped on November 12th through parcel n° xxxx. Since november 12th, you must not order online but on www.laredoute.ro

best regards.
Cordialement.Sabine


Deci...voi primi jucariile pt fetita, costumasul de craciun si lenjeria cu buline . Deja ma vedeam cu groaza ca fac iar charge back. Anul trecut mi-au dat banii cei de la banca in 3 luni, dar mai bine sa nu ai probleme cu banca.

Vad ca s-a primit deja punga din 10 noiembrie

Referitor la ideea voastra cu comandat in Franta la cineva sau la atlassib as fi si eu interesata sa comand asa, dar din pacate nu pot sa va ajut concret deoarece nu am cunostinte in Franta si nici pe la firmele de transport.


Poze
Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Zice ca din 12 noiembrie nu se mai trimit colete in ro. Atunci de ce te lasa sa faci comenzi?
Iar o s-o ia astia peste bot!

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Wow deja punga din 10...am siio una cu 2 bluze si un sacou...trec azi pe la posta...poate cine stie!

Eu nu mai comand..azi mi-a intrat indemnizatia, insa o pastrez in cont...ptr zile negre.
Intradevar ieri au fist reduceri la M&S...a facut comanda o mamica prin intermediari.

Azi am luat revista look!
In mod normal nu as fi luat-o...mi-a placut o rochie Tina R si un articol despre soldurile de la Viena si Mariahilfe...cu toate ispitele!

Va pup! Sopinguiala placuta ptr curajoase!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Zice ca din 12 noiembrie nu se mai trimit colete in ro. Atunci de ce te lasa sa faci comenzi?
Iar o s-o ia astia peste bot!

de comentat


Anul trecut in vara s-au putut da comenzi zile bune, sau saptamani(nu mai stiu exact) dupa sistarea livrarilor catre Romania.
Cred ca nu se sincronzeaza cei care se ocupa de site cu cei care iau decizii altfel nu-mi explic .
Sigur vor fi si-acum persoane pagubite, care vor primi cecuri sau vor face charge-back .

Poze
Lilly, mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Cu data furnizata de Sabine ca dovada, n-ar fi momentul pentru declansarea operatiunilor belicoase?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Dierna, ca sa-i faultam bine de tot cred ca tre sa asteptam sa vedem ...urmarea.

Daca au luat banii si nu le trimit e cam grav, eu credeam ca s-au invatat minte de anu trecut sa nu mai ia banii din cont si sa nu livreze marfa. Dar daca o comit again inseamna ca astia sunt total dusi.

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mihaser cand vor fi soldarile la Viena? scrie in revista?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Ai dreptate cu faultatul puternic, eu ma gandisem ca vine decembrie, luna nu tocmai productiva si cum redutii prelungesc situatia peste limite, vor fi oameni (ocupati si neforumisti) ce vor astepta colete si in ianuarie... Dintre cele care ati comandat si dupa 12, a intrebat cineva de ce nu apare Romania in lista francizelor si de ce nu a existat o informare oficiala cu privire la sistare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Mihaser cand vor fi soldarile la Viena? scrie in revista?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)


ei spun ca in saptamana de dupa Craciun e bine sa mergi


Mergi la inceput