Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gama spune:

Mai, gand la gand, iata ca se poate sa mai vina din colete, dar exista un "dar" intotdeauna, cele care stiu , si atunci in iulie au mai fost colete care au "scapat'si-au venit......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

ooka-super! comanda primita din 10 era colet sau punga? ca de obicei pungile apar mai repede. Oricum, important e ca apar, super veste.

Eu deja am inceput demersurile sa imi mut resedinta in Franta , chiar si virtual.Va anunt ce raspuns am primit. Am mai gasit cativa, dar am scris la site-ul pus de Croco.

Deja am inceput sa ma uit pe 3suisses, blancheporte si alte asemenea, inaccesibile din RO.

Daca ma fac astia rezidenta virtuala in Franta sa te tii prapad la bugetul familiei!



Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

este punga insa tot din 10 mai astept si un colet cel putin asa cred ca este pentru ca are printre multe altele si baby cook-ul pentru diverisifcarea piticului.

acum Doamne ajuta sa vina

mami de Sofi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

'Neata !

Am uitat aseara sa precizez, Hakimela, m-am hotarat (mai corect: m-a hotarat sor-mea ) sa pastrez poseta. Azi m-am uitat si eu la ea, in lumina soarelui, si e oliv Mult mai bine decat cacaniul care mi se paruse ieri (ce-ti e si cu neoanele astea).

Ooka, ce veste imbucuratoare !!! Comanda din 10 deja sosita ! Wow ! Inseamna ca numai gura e de ei, si deocamdata putem comanda in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Hei Chris! Sa porti sanatoasa poseta oliv! Ma bucur ca a inceput sa iti placa. Nu ma mir deloc, pentru ca si eu de vreo doi ani incep sa dezvolt o preferinta atipica pentru culori nehotarate (am povestit aici de cizmele... sa le zicem mustar).
Spuneti deci ca vin comenzi trimise si dupa 10??? Adica mai avem o sansa? Wow! Asta da veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu nu m-as baza prea tare pe asta. Da dea Domnu sa vina toate dar cu LR nu stii niciodata ce urmeaza.

Oricum, cine a citit pe aici a fost avertizat si daca mai dati comenzi o dati pe raspunderea voastra. Eu nu mai am curaj. Ma pastrez pt reducerile din ianuarie.

Apropo sunt noi reglmenatri in fr ref solduri: sunt din 2009 mai multe perioade de soldari, soldare la ce nu s-a vandut la solduri

Solde 2009 : Nouvelle reglementation des soldes
Dans le cadre de la loi de modernisation de l’économie, le sénat s’apprête à voter un complément pour la règlementation des soldes. Cette nouvelle loi sera appliquée dès 2009.

Plus de périodes de soldes
A compter de 2009, les commerçants pourront choisir une période de deux semaines pour mettre leurs produits invendus en solde. La date de cette période est déterminée par le commerçant mais elle est contrainte par un règlement. Cette période ne pourra pas être prévu dans le mois qui précède les six semaines de soldes habituelles.

Prix réduits sur les produits
Avec cette nouvelle réglementation, cela portera à 3 périodes de soldes en France : 2 périodes de 6 semaines déterminées par le gouvernement et 1 période de 2 semaines déterminée par le commerçants. Entre chaque période, les produits subiront également des promotions. C'est une nouvelle économie, basée sur les prix réduits, qui est en train de naître.

A partir de 2009, les périodes de soldes d'hiver et d'été auront une durée de 5 semaines. Les années précédentes, elles étaient de 6 semaines. Les deux semaines en moins sont devenues des soldes libres. Voici les dates officielles des soldes pour l'année 2009.



de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna dimineata!
Nu am mai scris de cateva zile din cauza de multa treaba la servici, iar acasa am compul virusat de copil, dar v-am citit constant.
Si eu am avut parola atit cea veche (de pe vremea cand trimiteam poze cu hainutele si cadourile primite de pe LR)cat si cea noua(data de Miki) .Acum daca vreti sa mi-o dati si pe aceasta bine , daca nu, nu este nici o suparare .Oricum gestul celui care a trimis mailul spre AD este fff urat si josnic.




Citat:
citat din mesajul lui axxxa

era cineva(scuze, n-am timp sa caut in urma)care avea o prietena a carei fetita isi dorea f mult tejgheaua de jucarie de pe .fr, aceea gen aprozar, cu legume, cantar si alte accesorii
in caz ca nu o trimit astia, am gasit ceva asemanator pe site-ul dat de voi, pretul e tot pe acolo...
http://www.babypoint.ro/index.php?ct=prod_display&id_proddef=1582

eu eram cea cu jucaria pt prietena mea.Acum sper sa o primeasca , oricum sansele cresc vazand ca s-au primit colete din 10
Axxxa multumesc mult , in cazul in care nu o sa o primeasca (bat in lemn sa nu fie asa)o sa i-o arat si pe aceasta.

Va-m si va doresc sa aveti o zi cat mai frumoasa

------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

off topic:am primit asta pe maill si mi se pare super tare :
Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina
> >> in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite
bicicletele copiilor.
Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeep-ul deschis
si cainele plin de noroi intins pe bancheta.

Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de
noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu
furtunul.
Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa
era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii
de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.

In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si
continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare
peste tot.
Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel
decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de
muraturi.

Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm
televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum.
Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta
de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate
pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa .
In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o
masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta
muzica cu castile pe urechi.
O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti
aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am
faccut toata ziua?
E hh ... astazi nu am facut nimic....
>

------------------------

ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU
www.dropshots.com/vl-ad" target="_blank">filmulete Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Claaaau! Ai "oprit" mesajul fix inainte de a spune care-s perioadele de soldari din 2009. Hai, pune sare pe rana!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

NU am gasit. Cred ca nu s-au stabilit inca.

Am trmis mail la ia cu adresa in franta si i-am intrebat daca este posibil sa-mi trimita ei pachetul in ro. Astept raspuns acum...

de comentat

Mergi la inceput