Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Botinele care au venit aseara in colet si pe care am dat 19 euro sunt 2 milioane pe lr.ro . Moama, ce botine scumpe de plastic am!

de comentat


vinde-le cu 150 lei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ca idee de afaceri si de sabotat lr.ro: facem un sit unde vindem produse LR, exact aceleasi ca pe laredoute.ro dar mai ieftin...Sa vedem de unde cumpara lumea: de la ei sau de la noi?!

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

buna!
am primit si eu raspuns de la Sabine:
"You should have received this parcel n° 284 5... we shipped on October 13th. The parcel has probably got lost. I cannot resend it because we do not ship anymore in your country. You must at present order on www.laredoute.ro Thank you confirm if you want a refund by a cheque or by a bank transfer. In the last case, I need, the name your bank, the address of your bank agency, the name and firstname of the holder, the IBAN N°, the SWIFT/BIC code."

data trecuta ziceau ca l-au expediat pe 11 oct, acum pe 13..in fine..va rog mult sa-mi spuneti si mie care e treaba cu cecul, daca nu mai livreaza la noi?..daca cer transfer bancar, mai sunt ceva comisioane, cum e mai ok?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

buna!
am primit si eu raspuns de la Sabine:
"You should have received this parcel n° 284 5... we shipped on October 13th. The parcel has probably got lost. I cannot resend it because we do not ship anymore in your country. You must at present order on www.laredoute.ro Thank you confirm if you want a refund by a cheque or by a bank transfer. In the last case, I need, the name your bank, the address of your bank agency, the name and firstname of the holder, the IBAN N°, the SWIFT/BIC code."

data trecuta ziceau ca l-au expediat pe 11 oct, acum pe 13..in fine..va rog mult sa-mi spuneti si mie care e treaba cu cecul, daca nu mai livreaza la noi?..daca cer transfer bancar, mai sunt ceva comisioane, cum e mai ok?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Cred ca am mai spus,dar repet.Cec,transfer bancar -cam aceeiasi bani,doar ca la transfer e imediat,la cec,astepti in functie de banca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

luny, mergi la banca si cere refuz la plata. Asa nu pierzi nici un leu...in celelate 2 cazuri pierzi. Du-te cu mailul asta primit de la Sabine. E dreptul tau sa refuzi ce ti-au propus ei si alegi calea convenabila pt tine. Eu am facut "refuz la plata" la ING si BRD.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Nu stiu exact cat de riscant e cu Atlassib doar am citit pe alte siteuri.Poate ca e ok. Oricum fiecare poate specifica la Ubidoca ce transportator prefera. Ubidoca nu isi asuma raspunderea daca se intampla ceva cu coletul in timpul transportului.
In fine...poate se gasesc variante mai bune. Eu doar am incercat sa vin cu idei

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Am gasit un site dragut cu tot ce vrei pt acoperit capul http://www.hatshopping.com/ Livreaza si in Romania: 24,95 euro prin PayPal, iar prin carte de credit 24,95 + 2,50 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

am gasit interas - firma de transport 15 euro 10 kg...problema e cine pune coletele la ei? http://www.franta-romania.com/node/1721 http://interas.tcs.free.fr/Interas_roumain.html



de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

luny, mergi la banca si cere refuz la plata. Asa nu pierzi nici un leu...in celelate 2 cazuri pierzi. Du-te cu mailul asta primit de la Sabine. E dreptul tau sa refuzi ce ti-au propus ei si alegi calea convenabila pt tine. Eu am facut "refuz la plata" la ING si BRD.

de comentat

Clau, multumesc mult ptr sfat, nu stiam ca merge...eu am platit cu un card de la Piraeus..ma duc cu mailul,sper sa fie de acord astia la banca si sa nu faca figuri!!..le voi spune exact cum zici tu, ca nu imi convine sa platesc comisioane degeaba..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput