Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

mai stiti cumva daca mai e magazinul Zefir din prelungirea Ghencea?

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Amin! Am trait s-o vad si pe asta... Tocmai ieri am ridicat ultimul colet. O sa pastrez factura, amintire... Edit: Muta-m-as in Africa de Sud!

Mie una imi pare rau...dar avem timp pana in ianuarie sa gasim modalitate de transport. Si o sa gasim!

Ce facem acum cu subiectul?! Cum il redenumim?

Multumesc pt urari.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

pentru cele interesate de mag Zefir de pe Iancului, doar de asta stiu eu.
am fost la masa in carrefour orhidea si ce credeti ca am vazut in vitrina la Naf Naf... chiar unul din paltoanele de la zefir, acolo 175 lei - aici 699 lei. da cititi bine exact atat. si sunt absolut identice ca am probat eu la zefir. alt model de la zefir 175 lei - aici 579 lei.

chiar de 4 ori mai mare pretul nu credeam ca poate fi, dar de doar traim in Romania.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Eu propun sa pastram titlul subiectului si sa continuam sa gasim transportator. Pe de alta parte, putem face sapaturi pt a gasi alte magazine online (Niciunul nu va fi la fel ca .fr)


Eu va mai fac o propunere: haideti sa scriem in fr un mesaj pe care sa-l preluam noi toti clientii fideli .fr (il dam si celor care comandau, dar nu ne citeau) prin care sa ii informam pe francezi ca nu vom cumpara de pe .ro, enumerand motivele. Putem sa le spunem ca vom redeveni clientii lor cand vor reincepe livrarile in Ro.
Am putea sa ne semnam individual, la care sa adaugam numele de client (mailul) si suma de care am cumparat doar in 2008. Sa-si faca niste calcule si sa nu uite ca noi nu vom comanda pe .ro. Deci acesti bani nu vor mai intra in buzunarele lor in 2009.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Clau, sanatate multa Marei si

Eu proopun sa ramana acelasi titlu la subiectul nostru pentru ca:
1. o sa mai bantuim pe site, ne mai inspiram, deci intr-un fel ramane tot fidele sint sigura si
2. Cautam solutii sa mai putem comanda, deci nu renuntam usor..
va pupic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

In alte conditii ar fi fost o idee buna dar francezilor nu le pasa, de-abia asteapta sa scape de noi...aia in tara carora se pierd prea multe colete. Ati uitat?! Ei singuri au oprit livrarile catre ro din cauza ca se pierd prea multe colete.

Ma uitam acum la un polo Timberland e 40 euro pe .fr (redus 60%) si e 390 si ceva pe .ro. Numai roman sa nu fii. Acum mai e cum mai e dar in ianuarie-februarie la solduri o sa ...innebunim!

Astazi imi iau coletul de la boohoo si va spun cum sunt produsele. Am luat 2 veste de blana (falsa) si o fusta.

miruna, sanatate multa si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Presupunand ca as apela la Ubidoca si ca as face 1 comanda pe luna incerc sa estimez costurile:

9,80 euro abonament Ubidoca( in prima luna treb sa platesc 9,80x3)
2,90 euro livrarea de la La redoute la Ubidoca
6 euro La participation aux frais de traitement
18 euro transport prin Pegasus (intre 1 si 3 kg) http://www.pegasus.ro/livrare_rutiera_lp_ro sau 15,60 euro transport prin posta franceza Colissimo International (1kg) -despre Atlassib am inteles ca este mai riscant

cu aproximatie 150 de RON
Poate imi spune cineva daca ma insel.

Avantajul in toata treaba asta ar fi ca putem face comenzi si de pe alte siteuri care nu livreaza in Romania.

Daca ar fi sa apelam la comunitatile de romani cred ar trebui sa avem o adresa undeva unde sa primim coletele si de acolo sa si le ridice fiecare. Riscurile cred ca sunt mai mari decat la Ubidoca, iar costurile nu stiu daca ar fi mai mici presupunand ca nu se gaseste cineva care sa ne faca acest serviciu gratis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

eu zic ca nu avem de ce sa schimbam titlul topicului.



Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Botinele care au venit aseara in colet si pe care am dat 19 euro sunt 2 milioane pe lr.ro . Moama, ce botine scumpe de plastic am!

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui unique

Presupunand ca as apela la Ubidoca si ca as face 1 comanda pe luna incerc sa estimez costurile:

9,80 euro abonament Ubidoca( in prima luna treb sa platesc 9,80x3)
2,90 euro livrarea de la La redoute la Ubidoca
6 euro La participation aux frais de traitement
18 euro transport prin Pegasus (intre 1 si 3 kg) http://www.pegasus.ro/livrare_rutiera_lp_ro sau 15,60 euro transport prin posta franceza Colissimo International (1kg) -despre Atlassib am inteles ca este mai riscant

cu aproximatie 150 de RON
Poate imi spune cineva daca ma insel.

Avantajul in toata treaba asta ar fi ca putem face comenzi si de pe alte siteuri care nu livreaza in Romania.

Daca ar fi sa apelam la comunitatile de romani cred ar trebui sa avem o adresa undeva unde sa primim coletele si de acolo sa si le ridice fiecare. Riscurile cred ca sunt mai mari decat la Ubidoca, iar costurile nu stiu daca ar fi mai mici presupunand ca nu se gaseste cineva care sa ne faca acest serviciu gratis.




mda...e cam mult dar in perioadele de solduri sa zici ca ar merge. De ce zici ca e riscant cu Atlassibul? Eu am primit un colet LR cu ei, din Germania si a fost ok.

de comentat

Mergi la inceput