Redoutistele fidele La Redoute France (151)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hakimela spune:

Gudivning! Imi vine sa ca nu am apucat sa comand jucarii pe LR. Asta e, poate totusi... Pana se lamureste chestiunea cu comandatul in Franta, am inteles ca voi ati gasit jucarii dragute in Real. O sa merg sa vad. Alte idei? A ajuns cineva sa vada jucariile din Carrefour care cica sunt la promotie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Da, eu astept din 7.11. Citeste ghidul, totusi, degeaba le scrii.

Jasmine, au venit incantati. Cica in curte ar fi lucruri interesante de vazut, din pacate a fost frig azi si nu au zabovit prea mult. Parerea mea e ca merita mers si macar de un tanc, avion, tun, tot o sa fie interesat. Bine, vine acusica 1 decembrie si le poate vede la parada.



de comentat

si eu as vrea sa mergem la parada de 1 Decembrie.Daaar...anul trecut am fost si mare lucru n-am vazut.Majoritatea spectatorilor cred ca venisera cu 2-3 ore inainte de parada,era mare buluceala,nimeni nu se misca.Erau destui care venisera de-acasa cu scaune de bucatarie pe care stateau cocotati si evident cei din spatele lor nu vedeau nimic.Ca sa ocupi un loc din care sa si vezi ceva trebuie sa vii cu mult timp inainte si sa intepenesti acolo in frig cu copil cu tot,ceea ce mie nu prea imi vine sa fac.
E adevarat ca nu-i musai sa stai fix la Arcul de Triumf dar din cat am apucat eu sa vad anul trecut era aceeasi aglomeratie si mai departe de Arc,pe Kissellef.
Voi cum faceti,va duceti cu mult timp inainte?


17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Noi am mers in fiecare an si nu am gasit buluceala. Am fost pe Kiseleff, departe de Arc, cam pe acolo unde se opresc tancurile si s-au si urcat pe ele, pt poze si distractie, copiii mei. Numa vremea sa fie ok.

de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

hai ca te mai intreb pe PM,sa nu plictisim lumea.

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui unique

Am mai gasit un site care se ocupa cu reexpedierea corespondentei si coletelor http://www.ubidoca.com/reexpedition-colis.php Coletele sunt trimise prin posta http://www.ubidoca.com/res/tarifs-laposte-colis.pdf
Din cate am inteles reexpedierea coletelor este conditionata de serviciul de gestionare a corespondentei si ar fi 9,80 euro pe luna. Se pare ca exista si varianta fara abonament http://www.ubidoca.com/faq_choisir_forfait_courrier.php
Nu am inteles prea bine daca in conditiile in care platesti abonamentul ti se mai cer garantii(copie dupa un act de identitate...etc),sau garantiile se cer doar daca preferi fara abonament. Poate ne lamureste cineva care stie franceza mai bine.


Ati citit mesajul asta?
Uniq abia dupa 10 mesaje vei putea scrie in timp real. Pana atunci mesajele iti apar tarziu dupa ce le-ai scris.


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Ma gandesc ca s-ar putea lua legatura cu asociatii ale romanilor din Franta. http://www.romanianvip.com/2008/08/30/lista-asociatiilor-romanesti/ Sau se pot posta anunturi pe forumuri ale asociatiilor. Poate se gaseste cineva care sa poata primi coletele si sa le trimita in tara... contra cost. Un astfel de forum ar fi aici http://www.franta-romania.com/forum/39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

unique, multumim pentru ajutor!
Tu ai scris deja pe siturile alea de mai sus?


de comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns closcote spune:

vazusem pe cineva cu bluza aia, exact aceeasi culoare, cu vreo 2 saptamani in urma la un hypermarket in Pitesti. Am si eu 2 colete sosite din 4 si 5.11 si mai astept unul din 18.



Citat:
citat din mesajul lui anne16



Eu nu am luat aceasta bluza, dar sunt fete care au luat-o.

Eu astept un colet din 06.11 ; 10.11 si ultimul din 12.11( unde mi-am luat si eu lenjerie cu buline)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata fetele!

Giova nici eu nu prea pot sa merg de sarbatori...probabil tot in ianuarie...Am citit totusi pe net ca in 7 ian incep soldarile mai consistente si tin pana in februarie.

Fetele vreau sa va spun ca imi trebuie o geaca ptr sot si asa rau imi pare ca nu pot sa-i iau ceva la 7-10 euro de pe LR...s-a trezit si el acum sa-mi spuna! Am fost prin mall aseara si n-am gasit nimic fain! La preturi nici nu m-am mai uitat...dar sigur erau mari!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ionela-Roxana daca ne iau pachetele LR ne cuplam mai multe din Tm si impartim costurile de transport...Eu iau de obicei haine...nu sunt f grele sau voluminoase.
Cu jucarii ma apovizioneaza o mamica de la ghiocei ...desi in ultimul timp nu prea mai are...sper totusi sa-si deschida magazinul online cu jucarii...chiar daca e proaspata graviduta!


Mergi la inceput