Crema hidratanta

Crema hidratanta | Autor: IoanaDark

Link direct la acest mesaj

Salutare,

Am o mica intrebare despre crema de fata.
Am 20 de ani si mi s-a recomandat, deoarece am tenul uscat, sa folosesc o crema hidratanta. Insa nu stiu ce produs sa folosesc. Tin mentionez ca acum sunt in Polonia unde este tare frig, deci chiar am nevoie de asa ceva(nu prea ma intereseaza pretul la asa ceva, e prea important sa fie buna)...
Stiu ca ati mai discutat despre creme de zi, insa nu stiu daca toate se potrivesc varstei mele. Multumesc frumos oricui imi poate oferi o mica luminita de la capatul tunelului :)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

o crema care hidrateaza foarte bine, potrivita si varstei tale, si nu lasa pielea uleioasa este de la L'occitane Crema hidratanta cu ulei de masline.
Pe mine ma ajuta enorm pe timpul friguros.

"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

nikole, ce crema recomanzi pentru un ten mixt, fara probleme, 38 de ani. Ma intereseaza o crema pentru zi si una pentru noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Danamiha si eu vreau tot ceva pt tem mixt dar potrivit sezonului rece-stiam ca produsele hidratatnte fac mult rau,datorita apei din continut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

IoanaDark, nu din Polonia este firma DAX "responsabila" de multe produse bune? Stiu ca am luat si eu o data o crema de zi de la ei (ceva cu 30+) si mi-a placut foarte mult, numai ca eu nu prea ma tin de creme. uit sau ma plictisesc.

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O INIMIOARA ARE NEVOIE DE VOI!


BAZAR PENTRU SONIA


www.dropshots.com/popescu71#date" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDark spune:

Misha, acum ca ma uit pe net, ai dreptate: Dax cosmetics este o firma poloneza si se pare ca se si mandresc cu ea. E vreo crema de la ei de care esti in mod special multumita?

De asemenea, am mai gasit urmatoarele marci locale:
AA Oceanic
BIELENDA
Miraculum
DAX Cosmetics
Dr Irena Eris
ZIAJA
http://www.xant.biz/

mai va suna vreuna cunoscuta, recomandabila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

nikole, ce crema recomanzi pentru un ten mixt, fara probleme, 38 de ani. Ma intereseaza o crema pentru zi si una pentru noapte



Dana draga, nu-s din breasla deci nu pot face recomandari, e mult prea riscant cand e vb de tenul nostru
sfatul unei cosmeticiene e cel mai indicat , astfel nu risti sa arunci banii pe ...incercari!
Eu de ex. imi cunosc f bine tenul, stiu ce ii prieste si ce nu, dar pana am ajuns aici, am cheltuit fooooarte multi bani.

Astazi folosesc mai mult uleiuri decat creme, desi am cateva de rezerva ptr cand plec pe undeva(de ex), e mult mai usor de folosit.

Imi plac cosmeticele organice, mai nou sunt fan L'occitane, au produse super bune.
Ce am eu de la ei face toti banii, plus ca am prietene care sunt f multumite de produsele lor si le folosesc de ani.

Vb. despre asta, japonezii au scos o gama de produse cosmetice pe baza de orez...se spune ca a fost ideea unui muncitor din fabrica care a observat ca pielea de maini ale femeilor ce lucrau cu alchoolul extras din orez era incredibil de intinsa si curata...
(nu stiu daca e adevarat, asa circula vb)

astfel a fost scoasa pe piata japoniei o noua linie de cosmetice(ff scuma) cu extract de orez.

are si L'occitane asa ceva, uite aici:

http://usa.loccitane.com/FO/Catalog/Catalog.aspx?cat=st_CombinationOilySkin

oricum cand stai in dubii si nu stii ce sa cumperi, eu zic ca e de preferat sa apelezi la sfatul unui profesionist.





"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Mda,cosmeticienele de aici recomanda ce comercializeaza ele...produse care nu intotdeauna merg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

nikole, ce crema recomanzi pentru un ten mixt, fara probleme, 38 de ani. Ma intereseaza o crema pentru zi si una pentru noapte



Dana draga, nu-s din breasla deci nu pot face recomandari, e mult prea riscant cand e vb de tenul nostru
sfatul unei cosmeticiene e cel mai indicat , astfel nu risti sa arunci banii pe ...incercari!
Eu de ex. imi cunosc f bine tenul, stiu ce ii prieste si ce nu, dar pana am ajuns aici, am cheltuit fooooarte multi bani.

Astazi folosesc mai mult uleiuri decat creme, desi am cateva de rezerva ptr cand plec pe undeva(de ex), e mult mai usor de folosit.

Imi plac cosmeticele organice, mai nou sunt fan L'occitane, au produse super bune.
Ce am eu de la ei face toti banii, plus ca am prietene care sunt f multumite de produsele lor si le folosesc de ani.

Vb. despre asta, japonezii au scos o gama de produse cosmetice pe baza de orez...se spune ca a fost ideea unui muncitor din fabrica care a observat ca pielea de maini ale femeilor ce lucrau cu alchoolul extras din orez era incredibil de intinsa si curata...
(nu stiu daca e adevarat, asa circula vb)

astfel a fost scoasa pe piata japoniei o noua linie de cosmetice(ff scuma) cu extract de orez.

are si L'occitane asa ceva, uite aici:

http://usa.loccitane.com/FO/Catalog/Catalog.aspx?cat=st_CombinationOilySkin

oricum cand stai in dubii si nu stii ce sa cumperi, eu zic ca e de preferat sa apelezi la sfatul unui profesionist.





"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec


Multumesc mult,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IoanaDark

Salutare,

Am o mica intrebare despre crema de fata.
Am 20 de ani si mi s-a recomandat, deoarece am tenul uscat, sa folosesc o crema hidratanta. Insa nu stiu ce produs sa folosesc. Tin mentionez ca acum sunt in Polonia unde este tare frig, deci chiar am nevoie de asa ceva(nu prea ma intereseaza pretul la asa ceva, e prea important sa fie buna)...
Stiu ca ati mai discutat despre creme de zi, insa nu stiu daca toate se potrivesc varstei mele. Multumesc frumos oricui imi poate oferi o mica luminita de la capatul tunelului :)




Nu uita ca sanatatea tenului vine si din interior, asa ca ai grija ce maninci.

Eu cred ca nikole are dreptate, trebuie sa ceri pårerea unei cosmeticiene, care se pricepe,cam ce fel de crema e cea mai potrivita pt tine.
De exemplu mie nu mi se potrivesc cremele din gama loreal si nici uleiurile.Am incercat si ulei de migdale si de avocado si de masline, dar a trebuit sa renunt pt ca mi s-a ingrasat tenul si au inceput sa-mi apara cosuri.
Momentan merg pe firma MD Formulations, recomandate de cosmeticiana, si mi se potrivesc f bine.

Un sfat de la un profesionist isi merita toti banii.

Nikole


Ile, mami de Vivian (07.03.2006)



http://good-times.webshots.com/album/568512292eJLims

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Danamiha iti recomand Ictyane de la Ducray e la 40 si ceva de Roni, e singura crema hidratanta noncomedogenica pentru ten mixt pe care am gasit-o.Am rascolit tot netul si foarte multe fete au laudat-o, asa ca e urmatoarea pe lista mea de cumparaturi.Desi in general nu cumpar creme din farmacii, fiindca cred ca cele mai multe sunt fabricate pentru Europa de Est, folosesc game profesionale si s-a simtit diferenta.

Mergi la inceput