Crema hidratanta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Si eu tot cremele de la L`Occitane le recomand, am mai zis pe undeva pe-aici acum vreun an si "s-a cam aruncat cu oua" dupa mine din cauza pretului :))).
Am incercat foarte multe creme, si mai scumpe si mai ieftine dar doar cele de la L`Occitane s-au dovedit potrivite pentru tenul meu, poate si pentu ca sunt naturale. Am tenul sensibil, mixt, nu pot folosi nimic ce contine parfum sau alcool.
Din pacate, la noi, are exclusivitate o sg companie la comercializarea produselor L`Occitane, fiind vorba de o farmacie fetele respective sunt farmaciste sau cosmeticiene scolarizate in graba, chiar daca poarta echipament cu inscriptia L`Occitane. In doar 2-3 locuri din Bucuresti fetele respective stiau ce spun sau ce sa recomande si "trageau" sa vanda alte produse din farmacie ( cu alcool si parfum ). Si nu prea obisnuiesc sa dea mostrele gratuite pe care sa le incerci si sa te decizi in cunostinta de cauza ( atunci cand cumperi ceva de la ei).
Cat despre cosmeticiene, eu n-am avut noroc...ultima la care am fost a tinut neaparat sa-mi demonstreze ca produsele pe care le foloseste sunt cele mai bune, premiate la nivel european etc etc si am iesit de acolo toata rosie la fata iar a doua zi m-am umplut de bube de mi-am luat concediu si n-am iesit din casa o saptamana.

Mergi la inceput