Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

La multi ani, Delidana!

Sa ai o zi minunata, sa te bucuri de varsta aceasta minunata!
...deja mie mi se pare ca esti mai frumoasa si mai inteleapta, sa stii!


Zuzilici

Roxana, imi pare rau sa aud ca nu ti-e ok... Tin pumnii!


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit si cu...blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Delia la multi ani multa sanatate si sa ai parte numai de lucruri bune.E buna pedeapsa sa vedem daca o sa reusesc ceva.

Carmen bine spus inceputul e greu si se pare ca la mine e si mai greu si parca numai am vointa deloc .

Zuzi hai nu fi suparel,crede-ma ca chiar daca m-am pedepsit ieri tot am intrat in jumatate de biscuit si nu ma pot mobiliza deloc si la mine e de rau ca fiecare kg adunat imi face rau la hernie plus la operatie si nici lucrurile astea 2 nu ma mobilizeaza.

Cuscra si Mara merge la niste dansuri asa ca ai sa vezi ce frumos o sa danseze impreuna.

Claudia v-ati pregatit pentru mos nicolae ca noi megem sambata sa-l asteptam.

Roxa sper sa fie bine si sa scapi repede de buba.

Tumpi eu de cafea nu ma pot lasa.

Gabriela si Caro daca tot va impartiti cozonac si nu vrei aruncati la mine.

Sa va scriu de mine,nu ma pot mobiliza dar aici cred ca isi spune cuvantul stresul din ultima perioada,plus ca ultima bunica pe care o mai am si-a rupt un picior si am asa un sentiment ca ceva nu o sa fie bine,cu papi ne-am contrazis din cauta renovarii si i-am promis ca 2 zile nu discut cu el, Mara mi-a facut cateva boacane si lista ar continua si de aici tot timpul sunt suparata si as manca numai prostii,ca mancare nu mananc mult si tot asa.Gata nu ma mai plang ca nu isi are rostu,poate fi si mai rau de atata.

Si mi-am mai lasat un mesaj pentru diseara.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Neata, va doresc o zi buna
La multi ani, Delia! Tot ce-ti doresti sa se implineasca!
Ieri am avut iar abatere, un covrig... langa care am rezistat vreo 3 ore (am avut mai multi dar i-am impartit la colege ) si vreo 5 masline.


www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Am venit si eu la un ceai

Delia

Si nu ca sa va fac morala dar incercati si voi sa va mobilizati fetelor. In fiecare zi e cineva care se plange. Daca nu reusiti aici unde sunt atatea fete ca exemplu si sustinere, sfaturi etc.
Incercati sa aflati cauza, faceti un plan si va tine-ti de el. Nu mai tot atata n-am timp sa fac mancare sanatoasa, n-am timp sa sport etc. Una din doua tot aveti timp. Mancarea sanatoasa nu ia neaparat mai mult timp decat celalata. Undeva tot trebuie sa incepeti, si daca nu aveti timp/ chef de spor lucrati macar la capitolul mancare.
Va plac dulciurile. Ati citit articolul dat de mine?
Gata ca sigur se supara cineva

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

"neata fetelor!
Delia, ! Si asa zi, faci 20 azi, nu?
Sa fi santoasa, fericita si iubita!
Hcclara, Anda, Cristina, Louisea, Crys, Gusta, Tumpi, Puskin, Donna, Danielag, Irda(imi pare bine de cunostinta)!, Zuzi, Sabina, Gabi, Mephala, Madelaine, An-K, Violeta, Mihaera, (of, Doamne, sper ca nu am omis pe nimeni)!, va multumesc din suflet pentru urarile frumoase pe care mi le-ati facut!
De asemenea am ramas si eu datoare cu cateva:
Pentru baiatul Madelainei, Roland, La multi ani, sa creasca mare, frumos, destept si sanatos! sa va bucurati de el!
Pentru Aldo de Vikinga si Stefan de Dordia, de asemenea La multi ani, sa va creasca mari, sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

La multi ani , Delia! sanatate si fericire iti doresc!

Zuzi, nu ai nici o problema majora. ceva lipsa de perseverenta ca multe dintre noi pe aici dar nada altceva. tensiunea aia poate sa fi crescut din cauza stressului de la job? spuneai ceva de un audit? sau incurc borcanele ... sau poate soacra?
eu am urmarit meniurile tale o vreme si mi se par foarte bune. tine-o tot asa, adauga niste plimbari usoare, fa ce faci cu placere (invata sa o ai), da-ti timp si in final, dc tot nu obtii rezultate (ceea ce ma indoiesc) ... mai exista si drawback-ul ... stii doar ca oamenii plinuti ca noi sunt oameni buni.

eu ma mai innebunesc si dupa meniurile Andei. moama le citesc si salivez, desi multe chestii nici nu stiu ce sunt, dar suna bine. si se vede o fata care a invatat sa manince si e perseverenta si are un meniu tare echilibrat. ca si persoana ei de altfel, bag io sama.

da' Vikinga noastra unde e? a "rapus-o" party-ul copiilor

va salut pe toate si ma duc la somn ca la mine bate de miezul noptii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

DELIA

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Delia draga, la multi ani, sa ai parte numai de bine, multa sanatate si fericire sa iti dea D-zeu! ce faci azi?
Mihaera multumesc frumos, nu eu, mama!
Liris cum iti merge cu sarcina?
Crys mi-a placut ca ne-ai povestit de Dany, ai mei nu sunt ft cuminti, insa mosul tot vine...astept poze, mi-l inchipui dansand , sa-i dai un pusi de la mine!
Roxa sper sa fie totul ok la tine!
Marilena dar ce repede vine mos nicolae la voi...deja sambata???
Zuzi
lou ai mare dreptate!

ma duc la ale mele acum, va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Violeta si Mihaera, multumim pentru urari
Criscosty, Roli a fost incantat de petrecerea de la gradi. A avut tortulet si acasa unde l-am sarbatorit in familie, dar marea petrecere va avea loc sambata la Arlechino...atunci cred ca va fi in extaz.
Am vazut poze cu voi de la petrecrea de 4 ani...Fte frumoase.
Delidana, LA MULTI ANI!!!
Sa iti dea Dumnezeu multa sananatea, fericire si iubire ...si sa fii mereu frumoasa si in forma, asa cum ne-ai obisnuit.
Laura, multumim pentru urare.
CristinaT
, ce regim tii?

Fetelor, eu cand m-am urcat dimineata pe cantar am zis ca ma spanzur. 71,5 kg. Sper totusi sa fie de la constipatie, pentru ca nu prea ma duc la , desi la ce excese am facut in ultimul timp se poate sa fi luat si 1.5 kg intr-o saptamana.

Va pup si va urez o zi frumoasa. Revin mai tarziu sa postez meniul,dar vreau sa ma decid intai ce pap azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata,

Liris: ioi scumpa m-ai facut sa rosesc pana in varful urechilor si sa ma simt bine toata ziua cu asa aprecieri. Tu cum esti? Ce face bebe?
Delia: La multi ani ! Sa fii fericita si implinita in fiecare zi a vietii tale. Te pup dulce.
Lou: . Eu am un principiu in viata (am cateva, nu doar asta) care sums up ce ai zis si tu: probleme e capabil sa gaseasca oricine, importante sunt solutiile la probleme.
Carmen: ce proiect faci?
Zuzi: incearca sa nu te mai stresezi asa tare pentru orice. Fii tu insati si simte-te bine cu tine. Nu mai incerca sa fii/ faci pe plac nimanui - ci tie.
Marilena: neata! Astept si eu mobilizarea ca sa iti ridici pedeapsa.
Criss: abia astept pozele cu micul dansator
Made: esti pe baricade da? Nu intre firmituri si creme...
Ruxa: ce iti face genunchiul?
Gabi: sa ai o zi frumoasa!
Caro: hei ce-i cu delasarea asta?
Tzuni: buna dimineata si o zi cu soare sa ai!
Tumpi: cand te muti?
Roxa: sa stii ca astept vestile bune.
Donna: explica-i sotului ca pentru tine e important sa reusesti sa iti schimbi stilul alimentar si ca ti-ar fi mai usor daca ai avea si suportul lui. Poate are impresia ca e o joaca din partea ta si de aia nu te ia in serios.
Si acum, inainte de meniu, m-am gandit sa va fac o lista cu lucruri care s-au imbunatatit la mine odata cu scaderea in greutate si mai ales a schimbarii obiceiurilor alimentare:
1. migrenele s-au redus considerabil (de la 1/ saptamana, acum cred ca max 1/ 2-3 luni)
2. durerile menstruale nu mai exista
3. durata si intensitatea menstrelor s-a redus (de la 7-8 zile la 3-4 zile)
4. nivelul de energie e mult mai crescut

Meniul de azi:
2 sandvisuri din cate o jumate de chifla (home made of course) cu crema de branza, sunca cu busuioc si varza
paste bolognese (cu pui si paste integrale)
gratin de gris cu fructe de padure

Mi-am mai adus aminte o chestie: am tot vazut ca scrieti: am pacatuit cu - o maslina, o firmitura de paine, un castravete, etc. Come on, nu mai priviti slabitul asa strict, relaxati-va (dar cu grija). Ideea e sa va schimbati stilul alimentar for life, iar asa rigid nu se poate.
Va pup si ma duc la muncile mele,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput