Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

An-k, multumesc pentru urare. Sanatate multa puiului. Offfffff eu sunt tare deprimata cand face Roli febra, nu stiu ce am dar ma tem de febra ca de 'necuratul'.

Fetelor, in seara asta mai chefuiesc (ca am invitati si a facut si mama un tort si praji si placintele si snitelutze si offfffffffffffffffffffde toate), dar de maine promit ca sunt pe baricade.
Maine manac doar 2-3 mere si 2-3 batoane de slabit. PROMIT!!!!
Va pup si va rog ...bice la greu daca nu fac ce promit si daca cumva ma ascund si nu spun tot ce bag in gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
as bea o cafea, da am baut azi 3, eventual una fara cofeina?
Marilena,Crys,Tumpi multumesc frumos
Crys imi pare rau ca nu te simti bine, sanatate multa! mai zi de Dany ceva, ce face, se pregateste de mos nicolae?
Madelaine asteptam pozici de la party! ai avut voie sa mananci tort ca numai odata face puiul 4 ani, asa ca sa-ti fie de bine!

eu ma chinui sa-l trezesc pe fiu-meu cel mic ca a adormit acum o ora pe bici in timp ce veneam spre casa si inca doarme pe canapea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna seara,

In primul rind un cu sanatate sarbatoritilor de azi: Tlaura si Roland!

Tlaura, copila nu mai sint de mult, miine schimb prefixu'.

Zuzi, sper ca nu te-ai suparat pe noi, stii ca tot ce s-a scris aici n-a fost decit cu gindul ca te ajuta si nu cu rautate.

Carmen, spor la proiect!

Tzuni, am citit la subiectul celalalt despre faza cu mincatul seara cot la cot cu "el" si pot sa-ti spun ca am trecut si eu prin ceva de genul asta, adica ma uitam cu sotul la filme seara, el cu ditamai cutia de inghetata (era in stare sa manince o cutie odata ) si eu linga el mincam....mere. Daca simti nevoia sa rontai ceva macar sa fie ceva sanatos, ar fi si culmea ca el sa se supere ca nu mincati cot la cot acelasi lucru.

Gusta, haioasa pedeapsa, eu sper sa reusesti sa mai scazi in kg ca sa ne scrii mai des.

Puskin, Carolinah, felicitari pentru sport!

Crys, hai ca mai ai un pic si schimbi prefixu'!

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

haideti la raport, ca nu dau tare , promit.

Meniul de astazi:

08.00 - 2 oua fierte, 6 rosii cherry
10.00- 30g migdale crude
13.00- somon in suc propriu la conserva (165g), 100g salata, 1 lingura ulei masline, zeama de lamaie
16.00- 20g migdale crude
19.30 - 130g crap la cuptor, 200g linte fiarta, 4 sprot afumat

Total 1402 calorii

Seara buna,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Made, ma bucur ca te-ai simtit bine azi. Puiul ce a zis? A fost multumit? Ce cadouri a primit?
Zuzi, sper si eu ca nu te-au suparat postarile noastre. Noi ne-am gandit numai la binele tau si au fost sfaturi date din inima si cu dragoste. Hai zi ce ai pe suflet...
Claudia, Dany este bine. Ii place la gradi, are multe activitati. Saptamana trecuta de ex. a fost la teatrul Tandarica si a fost foarte incantat. Vineri au avut carnaval, el a avut o masca in forma de rosie. Poze nu am inca, cand o sa am le pun. A invatat tango la dansuri si daca il vezi cum danseaza mori...S-a uitat neclintit o ora vineri la "Dansez pentru tine", a fost tango si cica invata figuri noi. Il asteapta pe Mos....a facut o lista luuuungaaaa. Dar merita, este un copil bun si o sa vina mosul cu ce isi doreste. Baietii tai ce fac? Sunt cuminti sa vina Mosul la ei?
Delia, asa este ...mai este un pic, dabea astept.

Merg sa-l bag pe Dany la culcare....pe maine. Noapte buna!



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara si de la mine!

In primul rand raportul: 66 kg
La Multi Ani! TLaura! sanatate, fericire si noroc alaturi de cei dragi!
Madelaine, sa-ti traiasca puiul! sanatate si noroc ii doresc!

Mai fetelor, numai surprize gasesc:
Carmen arati superb. Dupa mine esti tocmai bine si nu ar mai fi nevoie de cele 2 kg pe care vrei sa le mai dai jos. Dar tu stii mai bine.
Gusta fruntea sus. Vei reusi ce ti-ai propus. Sunt sigura de asta.
Tzuni daca asta este vrerea ta, ne supunem. Te asteptam de Mos Nicolae, asa cum iti doresti tu: cu cateva kilograme in minus. Meri este o dulceata. Ai o comoara, la care trebuie sa te gandesti in primul rand, apoi celelalte probleme se vor rezolva.

Acum pentru Zuzi a noastra: nu trebuie sa te superi. Tu esti superba asa cum esti: mereu vesela, cu zambetul pe buze, fericita cu o familie minunata, o fetita superba. Daca erai slaba, dar trista, incruntata, crezi ca era mai bine? iti spun eu ca nu. Eu de exemplu sunt o fiinta pesimista, care plang foarte usor, nu zambesc prea mult. Iar slabitul nu m-a schimbat. Tot asa am ramas. Mai mult acum se vad grimasele pe obrajii mei slabiti. O gramada de persoane mi-au spus ca aratam mai bine inainte, sau cel putin cu cateva kg in plus. Este adevarat ca eu am slabit in primul rand pentru sanatate: acum ma simt mult mai bine, asa ca nu ma intereseaza ce zic altii. Daca vrei sa slabesti trebuie sa o faci in primul rand pentru sanatate, care este cea mai pretioasa.
Si ca sa-ti raspund la intrebarea ta: voi merge la Brasov a 9 zi de la ciclu. Doctora la care voi merge mi-a zis ca atunci este cel mai bine sa merg, asa ca astept sa-mi vina "rusii" (21-22 noiembrie).

Imi cer eu scuze pentru sora-mea, dar inca nu si-a reparat PC-ul. Cred! ca nici eu nu am mai vorbit cu ea de duminica. Vine seara de la servici numai pe la ora 20.30-21.00. Dar promit sa vorbesc cu ea si sa va dau eu raportul pentru ea, maine.

Acum va las pentru ca imi este cam somn.
Va doresc o noapte linistita si o zi frumoasa maine. Pentru Delia sigur este!
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Dragelor, buna seara!

Nu mai pot veni dimi la cafea, m-am hotarat sa dorm mai mult si sa reduc din cafea, beau prea multa...

Tzuni si cele mai bune ganduri!

Zuzi, sper doar ca nu ti-a mers netu sau ca te doare mana ca i-ai dat cuiva un pumn in dintzi, daca te-a enervat

Caro, serifo, da-ma jos din categoria fulg, ca tocmai mi-a aratat cantaru 61 de kile...si eu merg constant, la cycling, abs, hip-hop si Pilates, mai fac si piscina si cu toate astea, din cauza de dulciuri, nu se urneste nimic, ba mai mult...sper sa ma re-adun si eu...

Sunt necajita rau...am fost la un control azi si am o rana pe col cat China, e uriasa, de fapt e pe tot colul...am facut si test Papanicolau si astept rezultatul marti...sunt varza deocamdata...cealalta veste sper sa fie buna, maine...

va las acum ca mi-e tare somn si sunt obosita si mi-e foame, daca mai stau, poate ma aveti pe constiinta. Am sa intru sa va scriu pe indelete fiecareia, de maine seara, daca voi ajunge la ore rezonabile...


Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna seara

Zuzi, ce ai patit?Sper ca totul sa fie bine cu tine si familia ta.

Roxa, e bine ca ai hotarat sa bei mai putin cafea, asa spun si eu ca bau maxim doua canute si in rest beau ceai,dar pana acum nu am reusit.Cat despre acul cantarului, cu siguranta tot programul tau sportiv lucreaza,dar de acum in kg se va vedea mai greu.Oricum ar fi bine sa lasi dulciurile mai catinel.Cat despre rana, e normal si nu.Ai o sarcina la activ si majoritatea femeilor care au nascut au ,asta in cazul in care si tu esti mai sensibila in zona cu pricina.In fine asta nu e o regula, eu am avut o rana cat tot colul si nu nascusem,s-a minunat doctorul,mai ales ca eram tinerica rau.M-am cauterizat acum 11 ani si din fericire(spre ca va ramane asa) nu a mai aparut.Sanatate multa.Cat de PAP, daca iese II sa nu te sperii.

Delia, tinerico

Violeta, bafta la dr.Te-a chemat in ziua 9 ca sa poata face eco probabil.Oricum ar fi bine sa-ti dea si ceva analize hormonale de facut.Astea incep din ziua 3, 7, 9 si 21.Important e sa mergi la un dr cre se pricepe la inferilitate, fiinca sunt multi vitezi pe lumea asta, care desi sunt gineco, nu inseamna ca se si pricep.Eu iti urez oricum bafta.

Gabi, uite AICI, cred ca la asa ceva se referea Vik.Am si eu si tanga si normal.Sunt bune,eu le fol mai ales cand am blugi cu talie joasa, da ma enerveaza ca nu sunt asa inalte si cum eu am colacei sub titzi,nu stau acolo cum trebuie.

Si cum e trecut deja de 12 in Ro ii urez Deliei , sa fie iubita si fericita si tot ce si-a propus sa se realizeze.Sa inteleg ca schimbi prefixul, hihi, tinerico
O zi minunata iti doresc.

Fug si eu la nani, apar maine dupa ce vin de la munca.

O noapte linistita.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

moama, cat ati scris!
am spicuit si eu pe ici-colo si asa am aflat ca avem noi sarbatorite: Laura , Claudia si Roland sanatate multa si fericire!

Zuzulici
, sanatate multa iti doresc si tie. Am vazut ca fetele mai experimentate ti-au dat deja sfaturi excelente.

Tzuni
, spor la slabit si nu dispera. Uneori e mai bine sa iei o pauza din "tinut dieta" (eu atunci ma ingras cel mai tare) si sa incerci sa faci cu adevarat ceva bun pentru tine. Iti doresc sa revii pe forum slaba sa te sufle vantul! Sa vezi ce-o sa mai plutesti cu parasuta atunci!
Delidana, ti-a trecut raceala? E ziua ta maine? La multi si fericiti ani , sa fii iubita si fericita si cat mai slaba, atat cat iti doresti tu sa fii.

dau si eu raportul, porcusor de 66,5 kg. Am intrecut iar gluma in weekend, tocmai cand ziceam ca ma potolesc si eu. Am facut-o lata la o petrecere si m-am imbatat sambata, si culmea, cantarul imi arata sub 65 kg a doua zi dimineata, dar am urcat repede la 67 in decursul zilei. Nu stiu ce sa ma mai fac, sunt disperata! E clar, doar mersul la o sala ma mai poate salva.... dar cand?

Gata, nu-mi mai plang de mila ca va plictisesc.

Va pup, o noapte cat mai linistita si sa ne auzim cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

La Multi ani Delia! Toate visele sa-ti devina realitate!

P.s. Nu sunt suparata de cat pe mine si neputinta mea.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput