Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Intru repede sa ii urez Deliei toate cele bune si tot ce isi doreste la cei 20 de anisori ai ei . La multi Ani!!!!

Anda, genunchiul nu face bine...doare. Am sunat ieri sa ma programez la doctor, insa nu au pana pe 2 decembrie liber. M-au trimis la spital, insa trebuie sa gasesc pe cineva care vorbeste limba, altfel nu ma descurc.

Lou, eu sunt de acord cu tine .

Doina, ce mai faci?

Revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Morning, ladies!

Sper ca v-ati odihnit bine azi noapte! Lipsa de somn aduce Kg in plus, riduri si cancer de san! Asa ca incercati sa dormiti cel putin 7 ore pe noapte!

DELIA, LA MULTI ANI! MULTA SANATATE, FERICIRE SI NOROC!

Am operat modificarile in lista. Zuzi a luat o pauza si i-o respectam , Roxa(fosta Boxa) a incasat doi porci ca il mai avea si pe ala de saptamana trecuta, Gusta 3 pe acelasi criteriu, florile sunt scumpe in perioada asta friguroasa, asa ca dau numai cate una, desi unii ar merita mai multe, vezi Puskin.

Gusta, ai incercat sa iti iei un serviciu? Am constatat si eu la prietene care stau acasa ca problemele "normale" se exacerbeaza daca nu mergi la serviciu sa te lovesti acolo de toti cretinii si sa iti dai seama ca aia de acasa sunt mici copii pe langa altii.

CristinaT, tot spui ceva de abateri (cateva masline???), asa ca incerc sa inteleg care e regimul tau, daca maslinele se considera abatere...

Puskin, vad din meniul tau ca nu incluzi deloc orez, paine integrala, paste integrale, cartofi etc. De ce?

Louisea, mi-a placut interventia ta! Bravos! La ce articol te referi? Cred ca l-am ratat.

Carina, habar n-am ce s-a intamplat, but I am back on track, promise! Multumesc de grija!

Ieri am fost la sala, la 1 ora de Pilates si 25 min de cross trainer, ca am ratat clasa de Ab revolution. A fost super, dar uitandu-ma in oglinda acolo mi se pare ca m-am ingrasat... Nasol... Da' acum mi-am revenit!!!

Meniul de azi:

MD: 2 placintele mici cu mere facute de mama (ultimele de altfel)
S: crackers integrali 25 g, o mandarina mica
P: cartofi la cuptor si muraturi mixte
S: crackers integrali 25 g, 10 boabe mari de strugure
C: o salata maaaaaaaare, carnati vegetali (slabi si fara E-uri!!!), dovleac copt fara nimic pe el

Si sper sa ajung la 45 min de cross trainer, am echipamentul in masina ca de obicei.

Ce e mai bine sa fac, cross trainer sau stepper? Roxa, Delia, Vik, Puskin help!

Revin cu un alt mesaj dedicat altui subiect!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin


Doina, ce mai faci?

.



Mutumesc pentru intrebare.
Incerc sa mentin un echilibru, sa nu ma afecteze prea tare balamucul de la serviciu. Abia astept sarbatorile sa stau mai mult timp cu puiutii mei si cu tzutzu.

Sanatate iti doresc si putere !

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

CURATENIE DE TOAMNA!!!

Ma gandesc sa facem oaresce curatenie de toamna, ca la lista cu "au luat o pauza" sunt fete de la care n-am mai citit un rand de muuuult! La fel in lista de aniversati etc.

Asa ca va rog sa dati un semn de viata pana la raportul urmator (marti, 25 noiembrie), sa stim daca sunteti in pauza, la mentinere, doar prietene dragi sau nu va mai intereseaza subiectul deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne dragi!

Delia, La Multi Ani, sa fii sanatoasa, slaba cat vrei tu si norocoasa!

Esti tanara... tanara... de nici nu imi mai aduc aminte cum era pe vremea ceea; imi amintesc doar - foarte clar - ca aveam 59 de kg si mergeam la sala in fiecare zi...

Nu ma laud cu nimic, am facut toti acasa enterocolita, de ieri dupa-amiaza si pana azi dimineata, a vomat Mara mea de n-a stiut de ea; iar eu am paziti-o toata noaptea, in timp ce imi era si mie rau de nu mai stiam de mine.

Asa ca ma simt mirific si visez la vacanta de Craciun cand o sa stau acasa.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Anda, sunt pe baricade.
Am vazut pozele tale din Tunisia...Dumnezeule mare ce bine arati..Ai fost vreodata grasa??????? Nu imi vine sa cred..pai tu esti manechin nu gluma

Am promis ca postez si meniul pe azi:

D- cafea + 1 pahar suc de grapefruit;
G- ceai de fructe
P-piept de pui la gratar (300 gr)+ o rosie fara sare+ o felie de paine prajita+ 1/2 grapefruit;
Gustare:- un iaurt natural 0% grasime;cafea;
Cina- 1/2 grapefruit+ 200 gr gratar piept pui+ o rosie

Total kcal: 988

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Gabi, multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Va multumesc tuturor pentru urari.
Imi amintesc ca in urma cu 1-2 ani vorbeam cu o ruda care implinise deja 30 ani si zicea ca a lovit-o asa o depresie cind a constientizat faptul ca s-a zis cu 20 si eu ma uitam la ea si nu-mi venea sa cred ca se consuma pentru un lucru care e la fel de inevitabil ca anotimpurile. Ca te stresezi sau nu, ca urasti treaba asta sau nu, anii trec si nu ai ce face, trebuie doar sa te bucuri de ce ai atita timp cit ai. Asa ca m-am hotarit si eu sa incerc sa fiu mai impacata cu mine insami, mai optimista si sa ma iubesc mai mult chiar daca am observat de citeva zile 2 linii fine sub ochi, haha.
Azi nu fac nimic special, n-am ore la scoala asa ca imi voi petrece ziua acasa, mai citesc, imi fac temele ca sa fiu libera in weekend, tv, etc.

Caro, vad ca te-ai apucat de curatenie in lista, foarte bine.

Va las, o zi frumoasa va doresc si voua.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

No.. ma bucur ca nu´s singura care a observat lucrul asta

Site-ul cu zaharul e www.sukkertrang.dk/" target="_blank">aici
E tradus de Google (in caz ca gasiti cuvinte mai ciudate )
Nu zic ca toata lumea sa renunte la micile placeri, dar cand cantitatea e destul de mare astfel incat cantarul nu se misca, sau se misca in directia nedorita e cazul sa luam masuri..

Caro bine faci si cu curatenia de toamna

Gabi sanatate la toata familie

Made ti-ai calculat cam cate ai "voie" ca sa te mentii? Ca mi se par cam putie cat mananci

Mai vin..




-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Lou, deocamdata sa dea Doamne Doamne sa slabesc sa ajung si eu la 55-60 kg si apoi...voi manca cam tot in jur de 1000-1200/zi dar vreau cand ajung la mentinere sa ajut un pic organismul cu miscare. Acum nu fac deloc miscare, ma rog sa am vointa sa tin dieta.

Una peste alta de cand sunt grasa...parca m-am si prostit, nu mai am deloc randament la job, sunt moale si depresiva ...si viata personala e la pamant...totul e varza...Nu fac decat sa visez cu ochii deschisi la ziua cand voi fi din nou slaba... si seara clachez si ma indop...
De asta am si revenit printre voi...pt ca aici am slabit acum 2 ani 10 kg...si ma simteam minunat.

Mergi la inceput