Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Gata imi pierd si ultimul mesaj si am sa astept ziua de maine .

Anda asta e si asa pedepsita numai gasesc mobilizare,dar o caut eu poate o perioada sa iau pauza de toate si sa ma reintorc la stilul meu normal de viata.

Lou eu sunt prima si la lista de plans si la vaci si tot nu fac nimic bun pentru mine.

Caro chiar nu am unde sa muncesc,eu stiu limba dar cu scrisu am o problema,plus una bucata copil care chiar nu am unde sa o las si daca ar merge la camin nu as avea bani de plata,plus ca acuma sunt in asteptarea de acte de cetatenie si nu am drept de munca pana nu primesc raspuns.Poate aici e problema la mine nu stiu,dar nu esti prima care imi spune ca nu ar fi rau sa muncesc si poate lumea are dreptate .Iar de porci multumesc sunt ai mei dar nu ma mandresc cu ei.

Nu ma mai plang ca vine Lou sa ma bata si nu vreau ca la ce sunci am nu cred ca simt nimic.

Ma duc si revin maine daca ma mai primiti la voi.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

madelaine77, carolinah, am un regim dat de nutrionista la care am fost, cu care ma slabit dar, la mentinera am tot amanat sa ma duc sa-mi si am ajuns la 67. Ma simt groaznic cu greutatea asta.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

La Multi Ani Delia!
Multa multa fericire si sanatate!

Am mintit, nu m-am cantarit aseara ci azi dimineata, cand cu tot cu pulover, pantaloni, haina si ghete (bina ca n-am luat si poseta ca dadeam cantarul peste cap - sunt femeia melc, umblu cu casa dupa mine ) aveam urata si rotunda suma de 90kg. Deeeci, am tot vreo 89 daca scad numitele articole, adica stagnare, tot porc sunt, nu-s diva. Asta e, nu ma plang, imi merit soarta de porc, starea de motivatie nu m-a pocnit in cap definitiv si iremediabil, o sa-mi desenez un X pe frunte sa nu ma rateze cand o veni.
Anda am bifat toate punctele mentionate de tine, n-am avut idee ca unele au legatura cu greutatea, pe mine ma chinuie toate aspectele...

Revin.

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

I'm back. La multi ani Roland!La multi ani Laura!La multi ani Deli!Felicitari Mephala! Aarati atit de bine! Bravo! Ti-am admirat silueta si zimbetul ce emana multumire de sine. Inca o data bravo!Tzuni, Zuzi, Gusta, fetelor, nu stiu cum sa va incurajez. Daca problema e in alta parte cu siguranta nu trece cu o baie parfumata, trebuie sa ajungeti la un echilibru interior intii. Toate trecem prin faze din astea, stiu doar ca se poate sa trecem peste. Petrecerea a fost frumoasa, Aldo a iesit cu un ochi vinat dar el se simte mindru si se lauda peste tot de patania lui. In hamburg a fost tare interesant, musicaulul a fost deosebit, am vazut Tarzan de data asta, un stil nou de spectacol, cred ca numai vreo 30% din show a fost pe scena, restul in aer ba pe deasupra capetelor noastre si vb aia era un teatru marisor, costume si muzica excelente, mi-a placut!! Pe urma am fost in St Pauli, repherbahn, e un fel de Cartier Rosu al hamburgului, dar ceva mai altfel, am fost la un show al travestilor, e un punct de atractie acolo, o sala de teatru numai in catifea rosie cu niste canapele in care te afunzi pina la git, numai sampanie, bilete rezervate dinainte, multe grupuri de oameni mai in virsta, m-am minunat tare de treaba asta, am avut o masa chiar linga scena si in fine atmosfera fu tare haioasa, plina de umor, se tineau de shotii, clone in stil tina turner, madona, strip pina la nud de vreo 2 ori, well tre sa ai minte open sa nu te minuezi de ce vezi. haha ca de obicei tre sa am io iesiri din astea cu tendinte vicioase.Shoppingul de a doua zi mi-a priit, am intrat intr-un panatlon marimea 38 de la mango, cred ca in germania sunt altfel marimile ca altfel nu-mi pot explica minunea.Mi-am luat cite ceva in tendintele modei, combinatia gri mov, pantaloni largi cu talie inalta si chiar ma avantajeaza.Cintarul e stricat asa ca am unul nou, sapt viitoare vin cu noutati. E din ala nou, arata procenetele de grasime, apa, muschi, iti zice de trebuie s afaci mai mult sport ori sa bei mai multa apa, ori cite calorii tre sa aiba mincarea/zi ca sa te mentii, chestii din astea, tre sa-l mai studiez.Va pupez pe toateVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna ziua,

Gabriela, sanatate. Sa stii ca nu esti singura care viseaza la vacanta de Craciun, sper doar sa nu primesc vesti proaste din tara...

Delia, azi nu te serbezi deloc?

Madelaine, nu recomand sa cobori caloriile sub 1200, no matter what. Altfel risti sa iti dai peste cap metabolismul bazal si nu e de bine.

Gusta, astept sa iti revii.

Carolina, mersi . Mananc sa stii si paine integrala ( chiar astazi am papat). Paste integrale imi e lene sa fac...si am senzatia ca nu imi tin de foame. Eu merg pe un regim low carb ( cam 50-60g/zi) si iau carbohidratii din legume in principiu. Nu mananc deloc cartofi (nu aduc absolut nimic bun) si nici orez.

Donna, cantarirea imbracat si incalcata este egala cu zero. Mai cantareste-te o data .

Vikinga, welcome back. Pune poze cu ce ti-ai cumparat sa fac si eu putin window shopping ca nu apuc sa ajung la magazine decat din an in pasti, si atunci trage de obicei cineva de mine...

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Delia, la multi ani! Sa fii sa sanatoasa si fericita

Revin mai tarziu de acasa....pe curand!



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Vikinga, multumim de urare.Ma bucur ca te-ai distrat.
Puskin, ma gandesc fte serios la ce ai spus...si oricum sunt cu un oki pe meniurile tale, doar stii prea bine ca eu sunt adepta low-carb. Asadar esti oricand binevenita cu sfaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Delia, La multi ani! Sa fii sanatoasa, fericita si implinita!

Sper sa revin mai tarziu, azi.

Daniela

Lou, n-am citit articolul cu zaharul, mi-o fost frica stiind ca am recidivat la mancat dulciuri, dar promit ca-l citesc si iti spun ce cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Am pacatuit...voit sau nu..simteam ca ma topesc dupa ceva dulce si am bagat 3/4 baton Fibrobar R, deci la meniul de azi, adaugam +171 cal. Total: aproximativ 1200 cal.
Offffffff..oribil de greu se mai duc kg astea. Dar acum chiar vreau sa reusesc.

Puskin, la 1200 cal pe zi slabesc cam 500 gr pe saptamana...E cam putintel si descurajant.
Oricum, sunt fericita ca azi am reusit sa beau cei 2l de apa propusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Made: iti multumesc de aprecieri. Si da, am avut cu 23 de kg in plus, pe care le-am dat jos in 2.5 ani - asta apropos de nerabdarea ta de a slabi. E normal sa fii nerabdatoare, dar trebuie si sa fii constienta ca nu e ok - 0.5kg/ saptamana la persoane care nu sunt obeze e volumul recomandat. Mai mult e rewarding pe moment dar nu asa bine pe termen lung. Asa cum spuneam - pentru 1kg jos ai nevoie de un deficit de aprox 7000 cal care nu e usor/ sanatos de atins in timp scurt. Asa ca ia-o usurel daca vrei rezultate pe termen lung.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput