Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor v-am pupat. V-am scris azi de v-am zapacit. Acum ma duc repejor la cosmetica sa-mi fac un tratament facial..macar fata sa fie frumoasa si apoi acasa sa-i facem juniorului vaccin antigripal.

Carina, multumesc de incurajari. Incredibil cata vointa ai avut. Felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

cu sanatate si fericire, Delia.

Carolinah, de acord cu actualizarea listei. Sunt multe fete ce posteaza de cateva ori pe subiect si apoi dispar ca ciupercile dupa ploaie, .
La podium, te rog sa modifici la mine: am slabit 6 kg, .

Crys, Gabi, multa sanatate va doresc.

Anda, proiectul consta in sustinerea unui program artistic (poezie religioasa si colinde) si oferirea unor cadouri copiilor din cadrul Centrului de plasament.
Sper c-ai avut o zi buna.

Vik, multam de aprecieri si sa te imprietenesti repede cu noul cantar, :).
Ne arati noua, curioaselor, , poze de la petrecere?

Tzuni, , sper ca esti bine.

Meniul:
-ceai verde cu miere
-8 boabe mari dintr-un strugure
-3 felii de paine graham cu zacusca
-putina varza calita
-cam 200 gr. conopida inabusita cu ceapa si lamaie
-doua mandarine



Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, de acord cu Anda. Slabitul se face incet. Eu am slabit primele 10kg cam in 6-7 luni si dupa aia m-am mentinut 1 an de zile fara probleme.

Carmen . Ma inspir de la tine cu meniurile de post...ca trebuie sa gatesc pentru sot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Madelaine, de acord cu Anda. Slabitul se face incet. Eu am slabit primele 10kg cam in 6-7 luni si dupa aia m-am mentinut 1 an de zile fara probleme.

Carmen . Ma inspir de la tine cu meniurile de post...ca trebuie sa gatesc pentru sot.

Pe maine gatesc lasagna cu spanac, ciuperci si branzeturi si incerc sa pun reteta cu poze in sera asta.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Anda, de-abia astept. Pune reteta, ca sigur incerc sa ii fac sotului. Ieri seara i-am facut quiche cu legume si branza, a fost multumit .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Ruxandra,voiam sa-ti spun: painea artizanala de pe culinar e bestiala!!! Am facut-o de vreo 6-7 ori pana acum, de fiecare data a iesit nemaipomenita. Si acum am una in cuptor, cu seminte de floarea soarelui. Tu poti alege varianta cu faina integrala/de secara...

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor!

Am venit acasa nu demult si mi-am facut intai un dush fierbinte si lung, ca sa ma linistesc.

Dragelor, nu am inca vesti bune despre mine si din pacate sunt cam dezechilibrata emotional mai nou, nu stiu ce sa va zic, din pacate comit tot felul de tampenii justificand mental toate abaterile cu starea de cacao in care ma gasesc...deocamdata stau deoparte si va mai citesc, nu vreau sa iau o pauza, dar va rog sa-mi indurati o vreme stilul mai sec si va promit c-am sa-mi revin in curand...simt eu c-am sa-mi revin, dar deocamdata mi-am pierdut din energie si elan. Imi ajunge sa stiu ca va ganditi "de bine"

Poate ca maine nu intru, caci imi vin nasii din Brasov, si vor ramane la noi peste noapte.

Mai vin...in curand,
Roxa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

In primul rand, de la o intarziata, urez si eu Un La Multi Ani! calduros, cu sanatate, noroc, fericire si succese depline, Deliei, la frumoasa varsta implinita!
Delia , urarea consider-o in dublu exemplar, si din partea sora-mii, Dordia.
Dau eu raportul pentru eDordia: stagnare, adica 98,4 kg S-a vazut ca a fost ziua lui Stefan!

Madelaine eu consider ca 500 g pe saptamana, adica 2 kg/luna este tocmai bine. Iar daca tu slabesti cu 1200 cal 500 g este super. Eu trebuie sa mananc sub 1000 cal ca sa slabesc + sala. De exemplu cele 500 g pe care le-am dat jos, s-au datorat unei alimentatii bazate 80 % pe legume si fructe (varza alba, sfecla, morcovi, mere, gref) Din acest motiv nici nu am mai postat meniul, ca ar fi prea banal.

Roxana succes cu analiza, Si eu am avut o rana pe col in noiembrie 2006 (exact acum 2 ani) pe care am cauterizat-o. Acum sunt ok, deocamdata.

Tumpi si eu banuiesc ca motivul pt. care am fost chemata a-9-a zi este exact o echo pentru monitorizarea ovulatiei. Am facut si ceva analize- dozari de anticorpi, din sange si secretie vaginala, care au iesit ok. O sa vad ce spune si alt medic.

Carmen super proiectul care-l ai. Vroiam sa te intreb, ai urmat teologia?

Delia si pe tine vroiam sa te intreb la ce facultate esti? cumva Spiru Haret? masterul la care m-am inscris este on-line, la Spiru Haret.

Va las acum, ca vreau sa fac un pilaf cu ciuperci si ardei gras, nu inainte de a va ura o zi frumoasa maine.

Pupici la toate fetele si multe salutari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Buna seara dragelor !!
Hop si eu cu un raport ok, nu spectaculos dar ok -500 g,deci 73.500 kg
As avea o intrebare, daca nu va e cu suparare..de ce m-ati scos din top 6? Si eu sunt tot cu -5 anul asta, la fel ca si Carmen si Laura...
Poate pentru ca nu mai posta asa des ca mai demult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

vin cu meniul de azi si merg la culcus ca mi-e somn.

09.30- 1 conserva sardine in ulei (80g), 30g paine de secara integrala
12.20- 12.45 - antrenament
13.30 - 110g macrou afumat, 100g salata iceberg, o.5 lingura ulei masline, zeama de lamaie
15.00 - 30g nuci pecan
17.00 - 3 felii de paine de secara integrala ( imi era foame)30g
19.00 - 160 macrou afumat, 100g spanac (salata cu 1 lingura de ulei de masline si zeama de lamaie)

Total 1378 calorii

Noapte buna!

Mergi la inceput