Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neata, am pregatit , ceai si fructe. Serviti!

Roxa, sunt alaturi de tine, , totul va fi bine!

Vio, da, am facut teologia.

Mamicadulce, sper ca nu ma insel, eu te-am scos de pe podium. N-are legatura cu ce spui tu, raspunsul e simplu: cu doua capitole in urma raportasesi greutatea de 75 kg, deci nu te mai incadrai la -5 kg slabite.
Acum, ca ai slabit 1 kg, ai revenit, :).

sa aveti o zi frumoasa!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Carmen, multumesc de ceai . Il beau cu voi. Am facut si eu de multe ori painea artizanala, si cu faina alba si integrala, si cu tarate...nu am mai facut-o de mult insa.

Roxa, ma gandesc la tine. O fie bine .

Gabriela, cum mai sunteti? Tot bolnaviori?

Violeta .

Mamicadulce, cam rar pe la noi.

Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

multumesc de urari, suntem mai bine. Ieri am plecat acasa pe la pranz si am bolit, caci nici in picioare nu puteam sta.

Citesc din urma si revin.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Carmen numai buna cafeluta.

Roxa ma gandesc la tine si numai ganduri bune.

Delia macar o prajiturica pe ziua de ieri nu primesc.

Claudia da aici de sambata trecuta a venit mosu ,dar in oras vine sambata asta si atunci suntem obligati sa o lasam sa isi puna papucei sa primeasc ceva.

Violeta si eu la fel ca tine ,daca as avea un consum mai bazat de legume stiu as mai da jos.

Gabriela numai bine la bolnavi si pupici la mica papusica.

Vik imi zici si mie marca la cantar ca sunt in cautare de unu nou.

Gata ma duc sa imi beau cafeluta.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata,

Fetelor, multumesc inca o data pentru urari , nu vreau sa nominalizez pe nimeni ca sa nu uit pe cineva , sinteti toate niste dragute.

Carmen, mersi pentru ceai.

Vio, da, la Spiru sint si eu.

Roxa, curaj, capul sus. Am avut si eu o rana pe col acum vreo 8 ani parca, mi-a cauterizat-o si de atunci n-am avut probleme, ba la controalele ulterioare mi s-a spus ca nu se mai vede nici semn din ea. Tin pumnii sa ai vesti bune in curind.

Puskin, ieri am sarbatorit acasa, cu soacra, ne-am cinstit cu un paharel de vin rosu si placinta de brinza cu stafide pe care a facut-o special pentru mine ca stie ca-mi place. Azi dimineata aveam cu 500g mai putin. Nu-i asa ca am un cintar sadic?

Tzuni, ma gindesc la tine, stiu ca te tii de treaba si o sa-mi faci un cadou frumos de Mosu'.

Va pup, am fugit la scoala.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

Buna dimineata !

Doina

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Avem varicela, Marc are cateva bobite purulente pe spate si burta, nu multe, vreo 3, dar cred ca apar...au avut in grupa varicela si acum suntem noi la rand, e mai bine acum, decat anul viitor cand merge la scoala! si ma astept ca dupa 2 saptamani sa faca si Luca! Bine ca e acum, si nu mai tarziu cand au petrecerea de Craciun la gradi ca ar fi fost tare trist!
De maine incolo se anunta ninsoare!
Incepand de azi fac un seminar pt educatia copiilor, 5 sedinte a cate 2 ore jumate in saptamana, la gradi la Marc!
Gabi multa sanatate si voua!
Roxa ne gandim la tine si asteptam sa ne dai vesti bune!

Trebuie sa fac mancare si sa ma joc cu copilul ca tot timpul vrea ceva de la mine, ba sa desenam, ba sa ne jucam carti, ba memory!!! si vreau sa fac niste chiftele din peste da habar n-am cu ce sa-l maruntesc ca mi s-a stricat aparatul si am numai masina de tocat carne din ro da de aia nu-s multumita ca mi se tot infunda si ma enerveaza de mor!

va pup pe toate si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

am o rusinoasarstanta, dar ieri am fost plecata all day long de-acasa:

la multi ani Delia!! sa fii sanatoasa, fericita si iubita!
Mai am si eu 9 luni pana la 30...:)))

Fetele, ieri pt ca am fost plecata aproape ca nu mi-a fost foame!!
Am mancat asa:
dimineata cafea.
La 11 3 mandarine mici .
La ora 16 un sandwich de la snack atac, cu paine neagra, pui si salata de cruditati, zicea ca are 186 calorii, sper sa fie adevarat, si jumatate mochaccino.
Seara insa , desi am ajuns tarziu, am cam balotat:
jumatate bol mic spanac cu lapte si unt
doua iarturi mici tniva cu mar si scortisoara
Si am crezut ca gata...dar am avut de lucru inca pana la 2, asa ca pe la 11 am manact o salata minuscula dintr-o rosie jumtatae ardei si niste branza telemea.
Am mancat...nu stiu dece,ca foame nu-mi era

oricum, va spun sincer, fata de cum arata meniul meu , e un mare pas inainte.
oricum, eu inca alaptez si n-am de gand sa intarc, deci pe ceva prea drastic nu ma bag.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata fetelor,

Am dus piticul la gradi si am ajuns si eu de 30 de min la birou, dar nu prea am randament pt ca ma chinuie o migrena groaznica, probabil de la raceala care inca nu mi-a trecut si de la sinuzita care apare an de an.

Aseara am mai mancat pe la 23.00 o mandarina, deci total kcal ieri= 1300.

Meniul de zi:
D- 1/2 crenvursti de pui; 50 gr sunca afumata; 50 gr castravete; cafea; total 205 kcal
Gustare (ora 11.30)- un iaurt dietetic zuzu+ o felie de paine neagra de secara=210 kcal
Pranz- piept de pui la gratar (150 gr)+ salata de varza alba (300 gr)= 213 kcal
Gustare- un baton de slabit fibrobar= 170 kcal;
Seara- un mar si 2 mandarine ; ceai antiadipos= 264kcal;
TOTAL CALORII: 1062

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Hcclara, sanatate lui Marc si tie succes la seminar.
Sabina, este foarte important sa ai laptic bun la bebic..asa ca mai bine slabesti mai incetisor si ii dai lui bebe ce-i trebuie.

Mergi la inceput