Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata din nou,

Sabinel, meniul arata mult mai bine, bravo . Insa avand in vedere ca alaptezi, am cateva sugestii:
- la micul dejun papa ceva proteine ( 1-2 oua, ceva branzica-perle de branza de ex., 1 iaurt normal)
- introdu in meniu grasimi sanatoase (nuci, caju, fistic, seminte de dovleac, migdale - NEPRAJITE si NESARATE musai)
Mai scrie aici meniurile , o sa te ajute mult!

Madelaine, bravo si tie pentru mobilizare. Meniul arata bine, doar 2 sugestii:
- scoate fibrobarul, e o porcarie, mai bine mananci fructe, sau branzica...
- seara mananca proteine, adica ceva carne/peste/branza si legume ( o salata de ex.), nu fructe.

Claudia, un lui Marc, sa se faca bine.

Gusta, scot biciul ...diseara ne spui si ce ai mancat, da?

Delia, esti o norocoasa . A fost buna placinta?

Doina . Si tie o dimineata minunata.

Gabriela, ma bucur ca esti mai bine.

ANUNT: saptamana viitoare vin in Bucuresti (miercuri mai exact) si stau pana pe 3 dimineata. Facem o intalneala la o cafea?

O zi buna,
Ruxandra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ruxandra, exact asta am facut.
acum de dimineato-gustare: 2 oua tari, un pic de salata de vinete, o rosie mare, un ardei, 2 chiftelute.
Ok, cam baban, da plec de-acasa si sa ma tina...:)
Mgdale crude imi plac chiar f mult si ajuta si la laptic, bag!
Am uitat sa spun ca ieri am mers f mult pe jos, de la mine pana la biblioteca, (cca 50 min) apoi BCU - Piata Victoriei de doua ori, si seara BCU (e cea langa Ateneu) Rosetti, de acolo am luat autobuzu.
Bila neagra., n-am baut apa mai deloc.
Azi recuperam, am baut deja 0.5 litri .
stai pana pe 3 decembrie sau pana la 3 dimineata
e
Mie cel mai bine imi e la intalneli miercurea sau vinerea, e ziua in care sotul meu sta acasa cu copiii.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Sabina, gand la gand. Ia niste migdale si rontaie, nu sta nemancata mai mult de 5 ore.

Plec pe 3 decembrie, dimineata la 7. Hai sa vedem daca mai sunt fete doritoare de intalneala si aranjam si ziua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza fete frumoase

Claudia sanatate lui Marc si bafta la seminar. Ce "invatati" mai exact acolo?

Made sanatate si tie

Doina si Carmen o zi placuta si voua

Violeta dar de ce trebuie sa mananci asa putin plus sala sa slabesti?
Eu stiu ca nu e (la nimeni) recomandat sa manance sub 1000 calorii.. Poate celor obezi.
Dar e clar ca daca ti-ai obisnuit organismul cu f putine calorii, cand mananci mai multe, chiar daca e sub 1000 calorii tot´pui pe tine..

Mai vin..





-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Neata, la amiaz'!

Am avut meetinguri de dimineata, asa ca abia am apucat sa modific lista, inclusiv podiumul! Dupa aceea voi mai da un anunt cu curatenia, ca eventualii cititori din umbra sa vada. Si ma ocup eu si de urmatorul capitol, sa nu pun pe altul sa se ocupe de initiativele mele.

Meniul de ieri l-am respectat, mai putin la amiaza cand am mancat in loc de cartofi cu salata, cuiperci cu orez. si seara n-am mancat decat salata ca nu mi-au placut carnatii de soia (bleah).

Meniul de azi arata asa:

MD: fulgi de porumb cu lapte de sota
S: un mar si 3 covrigei
P: habar n-am ce au astia la cantina, ceva cartofi sau orez cu salata
S: 2 mandarine si 25 g Crackers integrali
C: crema de sparanghel (facuta de mine, culmea) si placinta cu "buruieni" - facuta de mama cu material de paine umplu cu salata, spanac, praz, loboda, stevie etc calite, totul bagat la cuptor

M-am cantarit si am 58.3, adica 400 g in plus fata de lista, asa ca ma declar happy!!! Dat fiind faptul ca am facut destul de mult sport, se cheama ca sunt chiar mai bine dect la cele 57.9 de acolo! Which is just perfect!

Asa ca o tin asa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Puskin, si eu sunt dornica de intalneala.
Stiu ca fibrobarul e o porcarie..voi incerca sa-l scot, dar eu mor de pofta de ceva dulce...iar din fructe pofta mea nebuna de dulce nu se astampara.
Louisea, merci de urare. Am luat 2 nurofen si vad ca m-a mai lasat durerea de cap.

In 30 de minute fug sa pescuiesc una bucata pitic de la gradi si ne ducem sa facem vaccinul antigripal (pt ca ieri seara a adormit cupilu' pana sa vina nenea dr si am ramas nevaccinati). Apoi mai am cateva drumuri prin ora si revin spre seara sa ma laud cat de cuminte am fost.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, te trec in lista de intalneala . Daca vrei dulce papa smochime, sau un iaurt natural in care pui fructoza si ceva fructe, sau ciocolata cu 70% cacao.
Edit: poti face pricomigdale din albus batut, nuci/migdale, fructoza/indulcitor. Eu imi faceam des...

Carolina, vad ca-ti merge bine, bravo .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna,

intru mai rarut pentru ca nu reusesc sa tin minte adeptele noului stil de viata, si pana sa raspund... a mai scris cineva si iar vreau sa citesc si tot asa.

acum am vazut pe prima pagina ca m-ati trecut pe lista, daca nu ajung la nutritionist in perioada de mentinere poate ma bag si la doamnele Monti, sper doar sa treaca mai repede perioada Si tot acum am vazut si nite intrebari pt noile venite
Intrebari pentru noile venite:

1. Ce dieta tineti in prezent? cea data de nutritionist, care in esenta e foarte simpla: dimineata sandwich cu branza slaba, apoi fructe la 2 ore, pranz carne de pui cu salata, apoi iar fructe la 2 ore, seara branzica. Am mai multe variante dar eu asta am ales-o.
2. Faceti sport/miscare? NU, deloc, voi face cand voi putea merge impreuna cu fata mea.
3. Ce dieta/diete ati urmat pina acum si cu ce rezultate? acceasi dieta, am slabit, dar... am plecat in concediu si nu am luat dieta de intretinere.
4. Ce intelegeti prin "a manca sanatos"? sa nu beau 5-6 cafele/zi, sa nu mai mananc dulciuri
5. Cit de des aveti abateri de la dieta? O data pe saptamina, de 2 ori, de 3, in fiecare zi? pana acum in fiecare zi o abatere mica - mica
6. Ce diete nu vi se par compatibile cu stilul vostru de viata? De ce? nu am tinut alte diete, as fi vreut dar nu am reusit nici 2 ore
7. Ce dieta vi se pare daunatoare in general, din diferite motive? Care ar fi aceste motive? cea nicoletei luciu - 30 kg in 2 luni??? de ce in 2 zile?

O luna trebuie sa tin regimul, timp in care voi ajunge la 57 apoi inca 2-3 sapt sa ajung la 53-54 kg.




www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Cristina, dar ideea e sa slabesti 10 kg intr-o luna?

hmmmmmmm.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cristina, bine ai venit!

Si mie mi se pare mult sa iti doresti sa slabesti 10kg intr-o luna. Practic, este imposibil (daca vorbim de grasime si nu de apa, ca banuiesc ca asta urmaresti).

Si eu tot 10kg vreau sa slabesc, insa mi-am propus sa le dau jos pana la 1 martie.

Ruxandra

Mergi la inceput