Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

bine ea a zis ca pot ajunge la 57-58 kg si apoi ma pot opri, dar eu am reusit sa ajung la 60 kg intr-o luna si inca in 2 saptamani am mai dat un kg jos, acum as vrea sa fortez un pic nota....

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

edid ca s-a dublat mesajul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Fetelor! mi-a casunat

Ce ziceti, vreti sa alergam impreuna?

Propun sa facem grupuri dimi si seara, sa scriem aici cand plecam si cand venim, si distanta sau durata ce ziceti?

M-am inspirat din raspunsul Aneimaria dat la subiectul lui Tzuni cu ambitia, si de la mine ca acum vreo doi ani faceam asa eliptica cu o prietena, ne scriam inainte de a ne echipa si apoi inainte de bicicleta, si bineantales dupa - sau dupa dus

Astept impresii ca pe mine tare ma bate gandul sa ma apuc de alergat da' singura is putore, poate cu companie macar virtuala

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Am revenit si eu de pe coclauri, i-am facut vaccinel antigripal puiului si a plans saracutul, eu sunt depresiva pentru ca ma simt urata si grasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si singura si tunsa scurt (cine dracu' m-o fi pus sa ma tund?????????) si fara randament la birou pt ca in loc sa imi stea gandul la ce am de facut ma gandesc numai ce sa fac sa arat cum eram inainte de sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor ce tacute ati fost azi, excat acnd aveam si eu chef sa-mi plang de mila si cand as fi stat la taclale non stop voi nu mai spuneti nimic...
Mai bag si eu atunci nasul in hartoage 2 ore pana pe la 7.30 si va ma scriu cateva randuri inainte sa plec spre casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Madelaine, viata e frumoasa, trebuie doar sa o vezi asa . Esti o femeie tanara, frumoasa si desteapta ( si vorbesc in cunostinta de cauza ), fruntea sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Madelaine, viata e frumoasa, trebuie doar sa o vezi asa . Esti o femeie tanara, frumoasa si desteapta ( si vorbesc in cunostinta de cauza ), fruntea sus!




ruxi..de cand sunt singura mi-au murit neuronii si mi-a crescut fundul...asadar, iata-ma la 32 de ani singura,
grasa si urata si obosita....offffffff....daca as mai fi ca acum 2 ani m-as declara zana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Singura??? De cand? Asta nu o stiam....
Urata nu esti...aia cu fundul se rezolva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Singura??? De cand? Asta nu o stiam....
Urata nu esti...aia cu fundul se rezolva...


Nu am vrut sa vorbesc despre asta mai ales ca la noi sunt multe lucruri in comun (si tu stii la ce ma refer cand zic asta) si am tot sperat intr-o revenire. Din februarie 2008 in acte, dar din septembrie 2007 in fapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

N-am timp nici la buda sa merg (si cu Carina dupa mine la birou toata ziua), dar nu pot sa stau si sa citesc si atat: Made ce-i asta? Te rog eu mult sa ridici capul sus, sa respiri adanc si sa iti alungi din cap prostioarele astea. Da, ai cateva kg in plus - cauti solutia pentru asta si o aplici, cu perseverenta, rabdare si cu gandul la obiectivul tau.
Uite, poti face o lista cu cate ceva ce sa iti iei/ faci la fiecare kg in minus - ca obiectivele intermediare sa te tina permanent motivata.
Si repet a mia oara: mai bine va controlati portiile, fara restrictii la chestiile care va plac tare, pentru ca restrictiile astea provoaca frustrari adanci care duc in timp la comportamente alimentare compulsive.
Va pup ca mai am un pic de lucru,
PS: Ruxa n-am uitat de lasagna - am postul si pozele pregatite, tre doar sa le mai vad o data si sa le submit.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput