Nou stil de viata (236)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Hola frumoaselor,
Ce vreme de kkt e afara.... E un frig de crapa pielea pe mine.

Gabi: mersi de urari. In stilul caracteristic Carinei (si mie de altfel), vindecarea de raceli= somn de minim 12-13 ore. De ieri, nu o mai durea nimic, nu a mai vomat, iar azi era fresh ca un bobocel, asa ca am mers la gradi spre nemultumirea ei, care mai vroia la birou .
Made: felicitari!! Daca vrei printez un poster mare . Problemele in casnicie si despartirile sunt niste chestii acre reusesc sa dezechilibreze si cele mai puternice persoane. Dar, trebuie sa reinvatam sa traim, sa fim demne si sa ne respectam si sa ne bucuram de lucrurile bune si minunate cu care am ramas din respectiva relatie. Roland merita o mama fericita, care se iubeste pe ea.
Legat de intrebarea ta despre afacerea mea: obiectivul final e sa imi deschid un restaurant (cel mai cel ), dar intre timp, fac catering pentru diverse evenimente. Asta e my late night and weekend job, ca in timpul saptamanii am de tinut in frau un departament de testare soft si o adunatura de clienti unul mai smecher ca altul .
Criss: abia astept pozele. Mereu am considerat extrem de chic persoanele cu ochelari faini. Legat de afacere: creste ca Fat Frumos - sa vad cat ma tine pe mine . Se intampla ce imi doream la inceput - adica se duce vorba si vin comenzi cand si de unde nu ma astept, sper sa le pot eu duce pe toate.
Cristina: mersi de intrebare - e bine si plina de energie.
Roxa: ai grija de tine. Te astept cu detalii diseara.
Zuzi: mersi de urari - e bine azi.
Mai, oare numai mie nu imi place zapada decat pe geam?
Claudia: pupici micutului bolnavior. Noi asa am fugit de varicela: am facut vaccin mai ales ca eu nu am facut pana acum si nu as vrea la varsta mea sa prestez bube peste tot.
Donna: imi pare rau ca ai probleme, dar trebuie sa te mobilizezi.
Ruxandra: tare imi place de tine - tonica mereu, stii ce it pica bine si esti consecventa.
Am reusit sa postez reteta de lasagna: http://andaoana.wordpress.com/2008/11/21/spinach-cheesy-lasagna/
Tot azi as vrea sa mai postez 2 retete de snackuri sanatoase si nu f calorice - 1 dulce si 1 sarata. Sper sa am si timp.

Stiu ca nu am scris tuturor, dar ma gandesc la fiecare si va pup si sper sa mai intru azi,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, ok, batem palma. De sambata astept meniul . Si aici este groaznica vremea, frig si vant.

Anda, mersi mult de reteta, am sa o incerc probabil luni seara cand se intoarce sotul de acasa.
Nu sunt tot timpul tonica, dar acum am asa de multe probleme pe toate planurile, ca incerc sa le pacalesc in felul asta. Si mie imi place de tine si as vrea sa am curajul tau de a imi face propria afacere ( tot ceva in domeniul respectiv).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Gusta, de mobilizat m-am mobilizat..acum sper sa ma si tina
Anda, buna treaba cu posterul. Il lipesc pe frigider si pun si o poza cu mine langa tine...si.
Legat de job...inca o data felicitari pentru energie...Si eu am firma mea, dar de un an sunt atat de obosita si confuza incat parca mai mult ma poticnesc.

Va las si sa fim cuminti. Plec in 30 de min sa iau piticul de la gradi,mai scriu cand ajung la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Liniste deplina pe subiectul nostru...
Va pup si va urez week-end placut, fug pentru ca la 6 am treaba tocami in capatul celalalt al orasului si la cum se circula in Bucuresti innebunesti in trafic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Asa cum am zis mai dimineata, am apucat sa postez 2 retete de snackuri, potrivite pentru dieta (in cantitati normale of course) si ff gustoase: http://andaoana.wordpress.com/

Va pup si revin mai tarziu,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Scriu si eu din 2 in 3 zile ca nu mai apuc.

Roxa, capul sus, nu e dracul chiar asa de negru.

Puskin, cum sa nu vreau sa ne mai vedem? Sigur, vin si eu la intilnire - in care vineri si unde ne intilnim? Eu probabil ca o sa vin direct de la facultate...

Tzuni, cum rezisti? Sper ca esti bine...

Zuzi, asa da, imi place strategia ta, cu pasi mici dar siguri.

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Cam liniste pe subiect...

Delia, ma gandeam eu ca vrei. Vinerea viitoare, cred ca pe la 6, ramane sa confirme toate fetele daca e ok...

Azi am avut o zi plina de meetinguri, 2 interviuri...inca sunt la birou. Speram sa dau o tura prin centru prin magazine, dar e lapovita si ninsoare afara, nici nu-mi vine sa plec acasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Fetelor, unde sunteti? Sper ca nu prin frigider...

Aici a fost lapovita si ninsoare azi...frig si vant. La noapte cica ninge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Ruxi eu sunt la servici.

Meniul de azi:

MD - 1 sandvis cu avocado
P - piept de pui cu ardei gras si orez brun
C - salata verde cu ceapa verde, ridichi si castravete

Gustari: morcovei si un pahar de oatmeal (160 cal).

Ce frumos c-ai sa ai maine zapada. Daca e calm si nu bate vantul o sa fie superb.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Zuzi, eu sunt acasa . Poti adauga la cina si o conserva de ton in apa de exemplu, un iaurt, 1 ou...Arata bine mancarea .

Meniul de azi:

08:00 - 2 felii paine secara, 30g ficat de cod, 2 cherry, 40g sardine in ulei
13:00 - 20g nuci pecan
15.00- 100g carne de pui
17.00 - 50g pui
20.00- 100g piept de pui, 230g fasole verde, 1 lingura ulei de masline, usturoi,otet, 30g amestec de seminte (dovleac, floarea soarelui, pin)

Total 1255 calorii

Am mancat aiurea la serviciu, adica nu am putut sa imi fac salata,am mancat pe fuga si prea putin. Maine o sa fie mai bine...

Mergi la inceput